Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Рецепти за Фондюнови  
Автор SilverElf (DecusEtTutamen)
Публикувано13.12.04 20:43



Ще ви помоля да споделите рецепти? В брошурата към уреда има само две, а ми е любопитно как може да се експериментира с вкусовете и какъв ще бъде резултата.

Благодаря!



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: SilverElf]  
Автор lPA (минаващ)
Публикувано13.12.04 22:41



Здравей,
не споменаваш какъв точно ти е уреда.
Копирам ти основни неща за този вид приготвяне на храна:


Тема Re: Фондю [re: Annalisa]
Автор Eдин (такъв)
Публикувано 18.05.04 15:30



Ами ... нека първо да кажа, че фондюто не се приготвя, а се подготвя, т.е. част от готвенето става на трапезата и всеки участва в него.

Второ - фондю не е вид ястие, а начин на приготвяне на храната. Има много видове фондю, а всеки може да си измисли и свои собствени рецепти, които никъде не са описани.

За илюстрация ето три вида: има фондю от разтопено сирене (кашкавал), в което всеки гост топи парчета хляб или други хапки. Подобно на това е едно друго, в което вместо сирене се използва шоколад. Има и друго, при което в съда просто се загрява мазнина, в която всеки пържи различни вкуснотии (аз предпочитам нарязано на много тънко, почти като карпачо, прясно месо).

Ако не си виждала, прибори за фондю можеш да видиш на много места. Това голямото в средата със спиртника под него е съда, в който се загрява. Има прибори с дълги дръжки, на които всеки набожда това, което ще топи. В малките съдчета наоколо се поставят различни сосове и подправки. Хубаво е, например, ако правиш шоколадено фондю да наслагаш наоколо черен пипер, шарена сол, счукан чесън с оцет и копър, горчица, лютеница


Накрая става дума за месно, не шоколадено фондю .


Тема Re: Фондю [re: Eдин]
Автор Mapи (por una cabeza)
Публикувано 20.05.04 21:40



Много добре си обяснил за какво става дума!
Като допълнение бих споменала за т.нар. раклет. В този случай сиренето (раклет - от там и името,но може и всякакво друго сирене) се стопява в малките съдчета,и с него се полива вече готовото месо (варено, печено, може също и някакъв вид наденица). Много вкусно става и ако се полеят токущо сварени, още врели картофи.


Тема Има още един вид, [re: Eдин]
Автор me (Paзличнa)
Публикувано 11.08.04 20:44



китайско, на мен най-много то ми харесва. Прави се от различни видове бульон с подправки (абе незнам как точно щото се продава в консерви)за него се продават специални пакети с почти прозрачно нарязано месо, оикновено пилешко и телешко, също така се сервират зеленчуци, обикновено чушки, гъби, лук и броколи и варен ориз, и накрая няколко вида сосове.







Писането на латиница определено е по-канцерогенно дори от 1 кг сьомга на месец.

Редактирано от lPA на 13.12.04 22:48.



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: lPA]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано14.12.04 02:31



Аз нямам раклетница,но напоследък сериозно се замислям,защото станахме големи почитатели на фондю от сирене. Точна рецепта не мога да ти кажа,защото топя всякакви сирена каквито ми се намират в хладилника. Настъргвам (ако вече не е настърган),режа топени сиренца на парченца,посипвам с пармезан или труго твърдо сирене,слагам понякога извара,бяло сирене или крим чииз. Всичката тази смес заливам с малко течна сметана и в микровълновата докато се стопи. После топим със залъчета. Засега се оправяме и без раклетница,но се замислям за в бъдеще.



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: SilverElf]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано14.12.04 07:55



Фондьо и айнтопф едно и също ли е?
В Цептер могат да се приготвят различни видове айтопф (малко зле звучи на български).
В готварската им книга има няколко рецепти.
Ако смяташ, че стават и за специалния съд (а защо не), ще ги постна.
Аз съм правила айнтопф само веднъж и няма да мога да дам изпитана рецепта.



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: Jennifer]  
Автор SilverElf (DecusEtTutamen)
Публикувано14.12.04 09:24





Ето това е!



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: lPA]  
Автор SilverElf (DecusEtTutamen)
Публикувано14.12.04 09:33



Много ми е любопитно дали наистина е вярно поверието, че в страни където се яде много Фондю няма война? Като в Швейцария например.



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: SilverElf]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано14.12.04 09:40



Благодаря!
Аз съм виждала съда по магазините.
Беше по-разлат. Вероятно има различни видове.
Самото блюдо айнтопф не знам дали се различава особено от това, което би се приготвило в съда, който е на снимката.



Тема Re: Рецепти за Фондюнови [re: Jennifer]  
Автор SilverElf (DecusEtTutamen)
Публикувано14.12.04 09:55



Постни рецептите, ще съм ти благодарна! Аз за айнтопф чувам за пръв път?



Тема Re: Рецепти за Фондю [re: SilverElf]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано14.12.04 10:22



Въпросът е, че доста мирише на готвено. Аз именно по тази причина не обичам особено този тип приготвяне на храна:))))

Айнтопф с месо и ориз
200 гр. говеждо
200 гр. агнешко
200 гр. свинко
1 чашка коняк
1 глава лук
1 скилидка чесън
150 гр. гъби
12 маслини
2 с.л. доматено пюре
2 с.л. вода
7 с.л. ориз, 1/4 вода
подправки

Посочените продукти са нарязани предварително.
В загрятия съд се изпържват кубчетата месо. Фламбират се с коняк. Прибавят се гъбите, морковите, чесънът, маслините, разреденото с 2 с.л. вода доматено пюре. Добавят се подправките и оризът. Това се залива с гореща вода - 1/4 л. Ври 15-20 мин.
Сервира се от съда.

Аз съм правила вариация на тази рецепта (без ориза), но не ми харесва особено, именно заради това, че се омирисва всичко на готвено.

Най-добре става да се изпържи най-обикновено месо.
Само че трябва да е нарязано на много тънко, защото при Цептера съдът се загрява предварително и няма постоянене източник за нагряване.
При този уред си има източник на енергия, така че не би трябвало да има проблем и с малко по-дебели парчета.

Ако искаш, ще ти препиша и другите рецепти, но не съм ги правила и нямам лични впечатления. А и лично на мен са ми доста странни:)))

Това обаче ще е по-късно, че сега бързам.



Тема Re: Рецепти за Фондю [re: lPA]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано14.12.04 12:59



В отговор на:

Накрая става дума за месно, не шоколадено фондю


Става дума точно за шоколадено фондю, но е майтап

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.