Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За морските и океанските продукти по магазините...нови  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано23.11.04 10:23



Направо се преобръщам в кожата си от яд! Та какво става за пореден път...

Снощи с мъжа ми обикаляме около един голям рибен щанд и... аз хлъцвам по големи, сварени кралски скариди. Питаме продавачката, дали са пресни и тя отговаря утвърдително. Купуваме си ние...и аз настървено се нахвърлям върху тях. Е, да ви кажа .... бяха, като направени от нишесте или брашно и миришеха на АЦЕТОН.
Не ми се случва за първи път! Миналата зима си купихме риба меч...дълбоко замразена, от МЕТРО. Всичко чудесно...едни големи апетитни шайби, размразих ги, изпържих ги, аромат- страхотен и когато я опитах- ами с вкус на ацетон...отново.
Мъжът ми също беше изумен и отвратен от мириса....и се наложи да не я ядем. Дадохме я на кучето и то изобщо не се доближи до нея...само отдалече я подуши и избяга. Иначе умира за риба и по принцип яде всичко, като истинско добро прасе.

Никой от нашите приятели не е споменавал за такива попадения...на вас случвало ли ви се е?
С всички океански и морски (вносни) продукти е така? Нормално ли е според вас? Един чичко от квартала каза, че е напълно нормално и така съхраняват всички подобни продукти.



Тема Re: За морските и океанските продукти по магазинитнови [re: Dafna]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано23.11.04 10:52



О, да, случвало ми се е. Поради тази причина не купувам никакъв морски продукт, ако преди това не го видя да мърда (живея в крайморски град).

Така е не само със замразените океански продукти, но и с всичко друго, подложено на консервация и/или пренесено през големи разстояния. Пробвала ли си например огромните ягоди, които се продават на безбожни цени извън сезона им? Имат вкус и аромат на трици. Понякога се замислям дали бананите и ананасите, които ние ядем в България имат нещо общо с истинския си вкус.


НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: За морските и океанските продукти по магазините...нови [re: Dafna]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано23.11.04 11:01



Преди няколко месеца имаше такава тема.
Всъщност, тогава Един много ясно и подробно обясни производствено-кулинарно-хранителния феномен, наречен "Сурими".
По памет - това представлява месо от бели риби, което не става за друго, понеже е силно деструктирано. От него се прави маса, нещо като кайма, прибавят се пластификатори и естествени или изкуствени аромати на рачешко и скаридено месо, бои, които да имитират червения цвят на рачешките щипки или скаридите. Пресова се, вероятно със загряване в специфични форми, опакова се подходящо и ти се пробутва като рачешки щипки или кралски скариди. Това било технология, известна твърде отдавна.
За съжаление, аз, както и ти, също съм потърпевш.
И хич не ми дойде на акъла, че няма идиот на света, който да ти продаде месо от 4-5 големи рачешки щипки на цена около 2 лв.
Така, идиотът се оказах самият аз.
Всъщност, това, което ядох не беше кой знае колко лошо, поне не миришеше на ацетон или амоняк.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: За морските и океанските продукти по магазините...нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано23.11.04 11:13



Нееее...не е същата темааа....

Продуктите са си истински, оригинални...... напоени с ацетон....

Не говоря за същото....



Тема Re: За морските и океанските продукти по магазините...нови [re: Dafna]  
Автор Diana^ (::Spring::)
Публикувано23.11.04 11:18



аз съм луда по морски и океански храни, но препатила по същия начин.
сега купувам само консервирани, и то само на фирма DANI.
Нищо замразено. То като му прочетеш етикета и само разнни брашна и оцветители има



Тема Re: Ацетон?!?нови [re: Dafna]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано23.11.04 11:18



Защо не си занесла тези продукти до ХЕИ (не съм сигурен дали това е правилното име) за инспекция?

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Ацетон?!?нови [re: Mitre]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.11.04 11:27



Да, точно на ацетон мирише - случвало ми се е в ресторант в Созопол. Върнах я, защото изрично попитах коя риба биха ми препоръчали като пресна.



Тема Re: За морските и океанските продукти по магазинитнови [re: Dafna]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 12:50



Белени ли бяха скаридите?

А ако си мислиш, че някой си играе заради тебе да ги пои с ацетон -- лъжеш се. Образува се ацетон или нещо с ацетонова миризма я при обработката, я естествено.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 23.11.04 13:15.



Тема Един,нови [re: Eдин]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.11.04 13:08



какво значение има как е придобита миризмата ?
Може ли да се отровиш при употребата на такива продукти - може. Или и това ще отречеш ?



Тема Re: Един, [re: nbb]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 13:14



Тя каза, че били напоени с ацетон. Аз казвам, че просто миришат на ацетон, а не са напоени. Ти какво точно искаше да добавиш?

На въпроса дали мога да се отровя при употреба на такива продукти нямам отговор.

Между другото, доколкото знам, ацетон се използва при шоковото замразяване и не е изключено при неспазване на някакви технологични правила рибката да се поомирисва.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 23.11.04 13:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.