Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Амчинови [re: me]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано23.11.04 22:11



Нещо тази вечер съм сериозно смутен и дълбоко замислен.
Не мога да разбера този спор, за живака, дали е напълно адекватен.
По мое мнение, живакът не се диспергира във вода, метал е, много тежък, значи би трябвало да се утаява на дъното на океана и, ако може, да се свързва с други топчета живак.
Може да изглежда много елементарно това разсъждение, но аз така си го представям.
Или пък да се свързва с различни серни съединения, ако има чиста сяра някъде, също.
На дъното на океана има изригващи горещи извори с голямо съдържание на сяра.
Но и така да е, на дъното все пак би трябвало да е въпросният живак, а не свободно циркулиращ в океана.
Рибите са предимно в горните, по-топли и по-светли слоеве, дори само заради планктона, на когото му трябва кислород.
Би ли ми обяснил някой как изобщо натрупват в себе си живак малките и големите риби в океана.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Ацетон?!?нови [re: Mitre]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.11.04 22:22



Правилно е името. Носила съм разни говна там, но отговорът винаги е един и същ: "Продуктът не е опасен за вашето здраве" Значи...не разчитай на ХЕИ. Води се по собствен нюх. Не купувай втори път от место, което не те е удовлетворило очакванията. Само, че това важи за голям град. Тук имаме няколко само магазина, от които можем да пазаруваме. То си е наплаво "Руска рулетка"



Тема Тва е щотонови [re: Sapiens-s-s]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано23.11.04 22:32



си представяш живак от счупен термометърИ понеже и ти не читал, ей ти откъс от линка по-горе, който се оказва много образователен:

"What is mercury and methylmercury?"
Mercury occurs naturally in the environment and can also be released into the air through industrial pollution. Mercury falls from the air and can accumulate in streams and oceans and is turned into methylmercury in the water. It is this type of mercury that can be harmful to your unborn baby and young child. Fish absorb the methylmercury as they feed in these waters and so it builds up in them. It builds up more in some types of fish and shellfish than others, depending on what the fish eat, which is why the levels vary.


Как точно протича химичния процес и строежа на молекулата на споменатото съединение не мога да ти кажа, предполагам в клуб Химия ще са наясно, ако искаш да разнищиш въпроса. Факт е обаче, че тук следвайки директивите на здравното министерство дофторите предупреждават бременните жени да не ручат споменатите риби, също така от време на време се коментира по новините. Това е защото живак има не само в рибата и се натрупва повече от допустимото като комбинираш няколко източника. Затова се препоръчва ако можеш да избегнеш няколко от тях, едва ли е проблем за някой да яде стек от риба тон само веднъж седмично, тва е най-скъпата риба отгоре на сичкото! Вече споменах в един друг спор, че на ескимоските майки в северните територии не им дават да кърмят заради лайната дето са натрупани в рибата, а на тях това им е основната храна.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Амчинови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 22:33



Той се мотае наоколо в свързано състояние. А в рибата се натрупва всъщност метилживак.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Тва е щотонови [re: me]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 22:34



Пак не превеждаш! Ама нахалство!

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Ей ти още:нови [re: me]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано23.11.04 22:39



Ей затва не потъва на дъното, щото е органично съединение. Ей му формулата: MeHg


Mercury is found in the environment as a result of natural and human activities. The amount of mercury that cycles in the environment has increased since the industrial age. The main source of mercury is air emissions from power generation and other industrial and waste disposal activities. During its movement among the atmosphere, land, and water, mercury undergoes a series of complex chemical transformations. One of the products of these transformations is an organic form called methylmercury. Methylmercury is easily absorbed into the living tissue of aquatic organisms and is not easily eliminated. Therefore, it accumulates in predators. The degree to which mercury is transformed into methylmercury and transferred up the food chain through bioaccumulation depends on many site-specific factors (such as water chemistry and the complexity of the food web) through processes that are not completely understood.

Чети и се учи:



"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata

Тема Ми сецна ме!нови [re: Eдин]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано23.11.04 22:43



Не съм превеждала точно и съм говорела на диалект! Превеждай ти ся кат ного знаешПък аз обувам твойте обувки и ша та редактирам

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Ей ти още:нови [re: me]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 22:56



Да бе: MeHg Това е некво съкращение. Метилживакът е CH3Hg (цифричката написана мъничка и ниско долу). Може и други работи да има накачени, разбира се. И пак мааш на английски да могат сички да те разберат. Айде иди лапни нещо сладко!

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 23.11.04 23:00.



Тема Re: Ми сецна ме!нови [re: me]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 22:58



Ни мош ма редактира. Неа ти стигне вътъко.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Тва е щотонови [re: me]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано23.11.04 23:03



Не бяха ли тюлените основната им храна?
А самите те, тюлените и моржовете като папкат само рибка как не измират масово от живачно отравяне?

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.