Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема До Поли (от фен клуба )нови  
Автор Almira ()
Публикувано14.11.04 01:38



Поли, направих кекса ти и сьм направо вьв вьзторг.Всички го оцениха и хапнаха набьрзо.Благодаря ти
Сега идва ред на другите рецепти от известния готвач (не мисли че сме забравили )

Добре че е този клуб токлова свежи рецепти дават хората, че ми се вьзвьрна желанието да готвя.
Поздрави

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема И още една фенканови [re: Almira]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано14.11.04 03:15



Страшно е вкусен кекса! И аз днес го направих, до заливка не стигнах обаче, щото дъщеря ми още като видя че го обръщам и почна да реве че иска кекс и вече яде второ парче, дано да остане докато се прибере баща й Само май е трябвало да го пека повечко, въпреки че го пекох 50 минути ми се струва недопечен.
Утре мисля да го направя пак и да поканя гости, дано тогава стигна до заливката
И аз чакам още свежи идеи от известния готвач



Тема Re: И още една фенканови [re: Di2]  
Автор Almira ()
Публикувано14.11.04 18:52



Аз го направих с ябьлка, защото нямах фурми.Стана много хубав (пекох го само 35 мин в силиконова форма)
Заливката сьщо стана по хубава с малко ликьор

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: И още една фенканови [re: Almira]  
АвторMилo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 22:32



Със сурови ябълки ли замести фурмите?И как ги наряза?



Тема Re: И още една фенканови [re: Mилo]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 01:47



Да сурови ябьлки, нарязани на кубчета.Използвах само една ябьлка.



Тема Re: И още една фенканови [re: Di2]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано15.11.04 04:01



Благодаря ви момичета,но май няма заслуга моя кекс тук...
Като гледам всички са измайсторили по един свой различен...

Di2,в горещо състояние той точно като недопечен трябва да изглежда...Подобна тестура му придават фурмите. Недопечен ли беше всъщност и изстинал?
Мен ме предупредиха за това като ми дадоха рецептата,а аз не помня дали ви споменах за това...



Тема Re: И още една фенканови [re: Пoли]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано15.11.04 04:21



Да недопечен си остана и като изстина, нищо общо с твоя пухкав кекс на картинката. Днес дойде една приятелка на гости и я почерпих, много и хареса вкуса и умувахме защо е станам така след като го пекох дори около 50 минути на 350 градуса. Пекох го в силиконова форма. Решихме че може би печката ми пече по слабо и затова никакъв кекс не мога да изпека като хората и ще си купя такъв термометър с който да виждам каква е температурата вътре във фурната. Амбицира се тя да го направи също, нейната печка поне е нова и с термостат. Ей сега преди малко ми се обади да каже че и нейния е станал като моя, но пък бил много вкусен и сега щяла да забърка още един и да го пече повече пък да видим.
Поли а ти фурмите с нож ли ги наряза или със процесор, щото при теб не се забелязват така фурмите какъто при моя?



Тема Re: И още една фенканови [re: Di2]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано16.11.04 04:47



Странно...
Така е по рецепта,но всъщност аз самата колко го пекох не мога да кажа...Никога (или много рядко) се ръководя от написаното в рецептата,заради калпавата ми печка,която от рецепти не разбира... Аз със сигурност повече съм го пекла,защото заради голия ми реотан отгоре всичко ми изгаря за нула време и покривам с фолио,от което пък се увеличава и времето на печене... Печката ми е от дядо-адамово време и ми лази по нервите!
Ръководствайте се от собственното си чувство! Така е най-добре.
Аз фурмите ги нарязах с нож,но те станаха почти като...мармалад.
Все пак си личаха явно парченца,което си беше супер. Познатата,която ми даде рецептата ги смила само с 1-2 завъртания на блендера.Каза да не е престаравам с повече,защото ставало зле-тя била пробвала.
Задължително пробвай със заливката от кокос-именно съчетанието кокос-фурми е забележителното в кекса.Иначе си е обикновен...



Тема Re: И още една фенканови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано16.11.04 08:15



За първи път чувам да се мелят фурми в блендър.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: До Поли (от фен клуба )нови [re: Almira]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано16.11.04 11:07



Поли, този кекс е разкош!!! Аз по принцип не съм много по кексовете, но това е чудо невиждано, изчезна за половин час от масата!!!. Благодаря ти за страхотната рецепта!

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.