Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: А кога кус-куса ...?нови [re: 1 jena]  
АвторApтo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 21:57



Кускуса не се сварява нито преди, нито след хладилника. Прибавя се в салатиерата когато всичко е готово и преди да се сложи салатиерата в хладилника. Благодаря и аз за хубавите слова. Да ви е сладко



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: Sapiens-s-s]  
АвторApтo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 22:11



Сапиенс, ще ти кажа онова, което знам, без да съм абсолютно сигурен. Ако не се лъжа, в основата на кускуса е грис. Гриса го "разтриват" между дланите с брашно, виждал съм че пада голямо триене, знам че за това се иска грис, но не съм любопитствал повече. предстои ми между 2-ри и 12-ти декември да бъда в Казабланка, ще питам и ще пиша. Аз съм виждал как в България се прави кускус с брашно. Знам, че в Швейцария има една фирма която прави машини за производство на кускус, разглеждал съм проспекта им. Знам че има тънкост в правенето. Но в тези 3 държави: Мароко, Тунис и Алжир, независимо коя селянка знае как да го прави. Правеха го пред мен. Между другото, с този кускус се правят много, ама наистина много неща. Освен традиционния кускус със зеленчуци и месо, прави се и със суроватка, и с шкембе, вегетариански кускус и още много други неща. Сигурно знаете, че има специална двудънна тенджера която се нарича кускусиера и в която кускуса набъбва на пара. Но това е друга тема.



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: Eдин]  
АвторApтo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 22:17



Верно е че е по-дребен, но има различни "калибри". Има фин, среден и едър.
Без майтап. А ако го ядеш суров, естественно е да е по-твърд.



Тема Re: А това е арабския вариант на Табулетонови [re: Dafna]  
АвторApтo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 22:34



Драга Дафна, ако продължаваш да го дъвчеш този булгур, още дълго време ще си притеснителна. (Извинявай, не устоях на изкушението) Опитай кускуса и след това ще си пишем. Колкото до подправките, за табулето е всичко това което вече написах. Друга подправка няма. Но, виж, за класическия кускус, освен сафран се полва много и специфичната подправка за кускуса РАЗ ЕЛ ХАНУТ. Много ми се иска да ми пишеш, че не ми се сърдиш. Но понякога се искат допълнителни усилия за да отклониш някого от утъпкания път на простия булгур към трънливия път на изискания кускус.



Тема Re: А това е арабския вариант на Табулетонови [re: Apтo]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано23.11.04 22:53



Имам чувството, че тази вечер е велика! Абе, хора, вие в ред ли сте? Да няма пълнолуние или е масова зараза....?? Дано сънувам и е кошмар...толкова шантави отговори тази вечер, че не мога да повярвам!

На теб пък ще ти кажа, че се изказа напълно неподготвен!
Нито съм яла някога булгур, нито пък обичам кус-кус!
Чисто любопитство за подправките!
Особено пък не съм имала никакво намерение да го пробвам!
Просто се позаинтересувах за ПОДПРАВКИТЕ в това арабско ядене.

Иначе, евала! Много си начетен, много знаеш и продължавай независимо от всичко да го показваш. Мен тез неща не ме греят, защото ми се гади от тез "деликатеси" с история и привкус на финес...

Не, не ти се сърдя.
Не си виновен, че се изказваш компетентно, ама не на място, по въпроси относно вкусове, за които си нямаш и представа.

Сори, не се сърди. Просто сте много тази вечер компетентните по въпроса с моя вкус



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.11.04 22:59



Кус-кусът не е брашно, а грухано зърно. Абе ,дали точното е това название...Но е частици от зърното , но не толкова ситни като брашното.



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.11.04 23:00



Пък купешкия кус-кус е наистина топченца от варено брашно. Нещо като макарони, но на топченца.



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: Гинec]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 23:05



Абе не е точно така. Зависи на какво казваш "купешки кускус". Онзи, който познаваме от едно време в българия, си е баш такъв. Но това за груханите зърна на части го консултирах по телефона с един мароканец, който един път ме нахрани с чудесен кускус и той каза, че не е така. Тези, дето писаха подробно по-нагоре какво е са по-близо до истината.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: lPA]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано23.11.04 23:12



Много ти благодаря за тази ценна информация.
Така си и помислих, че това, което продават у нас е само имитация на истинския кускус.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: А кога кус-куса ...?нови [re: Apтo]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано23.11.04 23:13



И аз така разбрах от твоята рецепта, че не се вари, а поема соковете от салатата.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.