Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: lPA]  
Автор pepi* ()
Публикувано10.11.04 18:23



Много ми хареса идеята ти, но как обръщаш тортата не се ли разпада, плънката само в средата ли е или редуваш ред картофено пюре, ред зеленчуци и последно става ли с готово картофено пюре.



Тема Re: Хей, ръчичка - хей - една :-)))нови [re: Dafna]  
Автор1 жeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 18:30



Благодаря ти за особено оригиналната идея.
Не ми се вижда сложна, но е твърде нестандартно предястие и сигурно ще впечатлява добре
За срам и резил обаче, досега не съм ползвала от готовото бутер тесто. В нашия квартал на София поне не съм виждала никъде да продават. Дори и във Фантастико. Има само обикновено тесто и кори за баница.
Може би трябва да прескоча до Билла? Или Оазиса ???
Макар, че и двете не са ми на път.
Би ли ми дообяснила, моля те нещо, което не ми стана ясно в технологията.
Като се изпече ръчичката, после издълбава ли се, за да се постав пълнежа ???
Всъщност бутер-тестото - нали е маслено тесто ...???
И не е хилядолистното ???
Благодаря още веднъж и првет !



Тема Re: Хей, ръчичка - хей - една :-)))нови [re: 1 жeнa]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано10.11.04 19:26



Ама много ме учуди, че няма такова тесто около вас...попитай. Сигурно има, но го държат във фризер някъде...То прилича на готовите кори- така е навито. Продават го замразено, поне при нас, и е хубаво да се работи с него когато леко поотпусне..да не се размразява съвсем, ама и да не е на камък, че ще се начупи.
Когато го разпечаташ и разгънеш, става като платно и можеш да импровизираш не само с ръката си, ами и с разни формички за сладки ( напр. пространството около изрязаните ръчички). Слагаш го да се пече и то бухва. Точно многолистно, маслено тесто. Вдига се на пластове и м/у тях остава доста въздух, защото то бухва право нагоре и се подува. Когато го извадиш, в празните пространтва с шприца вкарваш пастата. Хи-хи..сетих се, че можеш и ноктите да оформиш с 1/2 маслинка на всеки пръст. Веселба! Така, че няма да се наложи да го дълбаеш.
Сигурна съм, че един път вземеш ли си такова тесто- няма да спреш! Аз го обожавам. Много ми е вкусно и импровизирам много с него...сладки, соленки, баници, само така изпечено без нищо..всякак ми е любимо.
Сетих се за още нещо...когато изрязваш тестото, да е с остър нож за да не се сплеска тестото в краищата. Така няма да може да бухне хубаво по краищата и да се надигне равномерно. Успех, ако решиш да го направиш! Много ще се радвам после да кажеш как са реагирали гостите Приятна вечер!



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: 1 jena]  
Автор pepi* ()
Публикувано10.11.04 20:01



Палачинкова торта или торта от настъргани картофи, ако искаш ще дам рецепта, но сигурно си ги правила.



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: pepi*]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано10.11.04 20:57



Palneni qica
shte ti triabva kashkaval nastargan,maioneza,kopar,kisela krastavichka narezana na mnogo sitno,chesan schukan i cheren piper smlian.
Znachi svariavash qicata tvardo svareni ostaviash gi da izstinat sled kato izstinat gi razriazvash na polovina po daljina,otdelqsh jaltaka v otdelna kupichla i kam nego pribaviash nastargania kashkaval,kis.krastavichki,kopara,chesana,mayonezatai chernia piper vsichko tova se razmesva do gladka smes i sas poluchenoto se praviat celuvki vav beltacite na qicata kato za celta shte ti trqbva shpric.
Sled kato sa gotovi ukraqvash s po listence magdanoz otgore i servirash.mnogo sa vkusni
Priqten apetit



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: pepi*]  
Автор lPA (минаващ)
Публикувано10.11.04 21:08



Здравей pepi*,
Благодаря ти, но идеята не е моя, от архива е.
Картофената смес е на 3 " блата ", като между тях има различни плънки.
Точно за да не се разпадне, се натиска накрая пюрето с лъжица, да излезе всичкия въздух, а и купата е прозрачна да се вижда.
За готовите пюрета не знам, не съм опитвала.




Тема а желатина в майонезата?нови [re: Гъceниk]  
Автор pepi* ()
Публикувано10.11.04 22:20



Предполагам че желатина се слага в малко вода да набъбне и след това се слага в майонезения сос, или има друга технология?



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: 1 jena]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано11.11.04 02:27



Забравих името на тази рецепта, френска е и е страхотна
Не пиша количество на продуктите, защото отдавна я правя на око, но е по-добре с повече краставички, риба тон и маслини

сварени макарони къси - не разварени обаче
кис. краставички нарязани на ситно
риба тон - консерва
грах 3-4 лъжици
домат без семките, нарязан на ситно
маслини зелени нарязани на едро
маслини черни - също нарязани
босилек - желателно пресен - повечко
лимонов сок - поне сока на 1 лимон
зехтин
сол

TERROR INCOGNITA


Тема Re: Да, може би и желатин ?нови [re: 1 jena]  
Автор Гъceниk ()
Публикувано11.11.04 12:20



Съвсем класическа технология ползвах Накисване в студена вода и после съвсем леко подгряване, колкото да се разтопи.



Тема Re: Имате ли идея за оригинално предястие?нови [re: lPA]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано11.11.04 12:37



Ей велика си. Това желе баба ми го правеше кат бях малък и от 10 години насам ми текат лигите само като се сетя.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.