Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема СУШИнови  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано21.10.04 20:59



Здравейте!

Исках да си покажа моите суши...Първите ги показах тук: http://bgkulinar.net/forum/viewforum.php?f=17

но първоначалният ми интерес към онзи форум се изпари много бързо, след като той просто стана недостъпен (и преди беше с невероятно бавна скорост, но сега е невъзможно да се взима участие).Така че, хората от там ако присъстват и тук, ще им отговоря тук на въпросите.

И така, ето ги първите ми суши:





Ето и вторите:







Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано21.10.04 22:02



Много добре изглеждат. Доста си си поиграла и си направила направо шедьовър. Никъде не съм виждал японците да ги правят чак толкова красиви. Каква е плънката. Авокадо ми се привижда, но другото не мога да го разпозная.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор pety (и бебе Маринче)
Публикувано21.10.04 22:38



Да, кажи рецептата, Поли. Много ми е интересно от какво са направени.


Марина - 2.04.2004

Тема Re: СУШИнови [re: pety]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано21.10.04 23:16



Не написах рецептата,защото написах съставките в другия форум, към който ви дадох връзка.

Значи,нужни са:

водорасли нори
авокадо
пушена сьомга (в моя случай беше топло-пушена)
скариди
краставица
паста "Wasabi"
кръгъл ориз
оризов оцет
сол,захар
японски соев сос.
килимче за суши

Приготвяме си сос,в който ще си топим суши-то от соев сос и паста Васаби (съвсем малко-много е люта). Пастата Васаби на практика е много лют хрян.

Варим ориза като заливаме топъл накрая със смес от оцет+захар+ сол. За 1 ч. сух ориз,3 с.л. оцет+1 с.л. захар+1 ч.л. сол.

Разстиламе върху килимчето за суши найлонче. Върху него слагаме един лист нори и го мажем на тънък слой с ориз.Обръщаме,така,че ориза да се получи отвън и от другата страна на нори-то редим в колонка нещата,които сме си подготвили за плънка. Плънката може да е разнообразна,както с риба и морски продукти(японския вариант),така и чисто зеленчукова. Може да е от много ингредиенти,може и само една краставица или 1 авокадо например. За плъка често се използва специално направен омлет. Може да използваме морков,маруля,пръчици от раци...Каквото ви дойде на ум! Дори и да не е по японски,пак ще е вкусно.
Истинските суши са със сурова риба. За това се иска известна доза тренировка.
.За консумацията имам впредвид. Освен това, трябва да сте сигурни,че рибата ви е изключително прясна.
Рибата ми беше пушена,но скаридите-полусурови. Всъщност аз точно такива ги обичам,затова купувам винаги сурови скариди и сама си ги варя (2-3 мин. варене направо от фризера)

Малко се отклоних...
Значи,нареждаме си плънката и навиваме на руло с килимчето. Много добре стягайте!!! Там е чалъма на сушито. После режем рулото на шайбички,които овалваме в сусам или хайвер. Готово!

Сушито се яде с пръчици. Хич не се опитвайте с вилица!
Взимате си едно суши,топите си в сместа "соев сос-васаби" и си хапвате.



Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано21.10.04 23:37



Японската горчица -- уасаби -- се сервира отделно от соевия сос. Така всеки може да контролира количеството уасаби, което използва -- някои обичат по-люто, а други -- не. Соевия сос е желателно да е японски, за суши, защото другите има много остър вкус и убиват вкуса на сушито. Не е лошо да има и гари -- "трушийка" от джинджифил на люспи, която отстранява привкуса на всяка предишна порция суши от устата и подготвя вкусовия апарат за следващата порция.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: СУШИнови [re: Eдин]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано22.10.04 00:55



Да. Точно така!

Както винаги, Един го обяснява много професионално.

Понеже си нямам гари ,та пропуснах да спомена.

Един, да нямаш опит с японско суши? Имам впредвид в Япония...Видях тук няколко пасти за суши се чудех за какво се употребяват,та ми трябва помощ...




Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 01:01



В Япония не съм ходил, но тук японците си го правят сушито също както и там. Не знам какви точно са пастите, за които говориш. Виждал съм едни, които се използват за плънка.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Браво, Поли!нови [re: Пoли]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано22.10.04 02:46



Направо са шедьовър! Даде ли ви сърце да ги изядете?

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 08:55



Аз сушито, като уважаващ себе си Бай Ганьо (както ме нарече една прогледнала в един друг клуб), го ям с пръсти. Май не съм виждал много често някой да се мъчи с пръчки, освен на публично място, където трябва да правим добро впечатление

Мен специално ме интересува още с какво оцвети ориза в зелено и червено.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 22.10.04 08:56.



Тема Re: СУШИ [re: Пoли]  
Автор pety (и бебе Маринче)
Публикувано22.10.04 15:37



Звучи интересно. Само дето половината продукти не съм ги и чувала, а камо ли да ги намеря...


Марина - 2.04.2004


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.