Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Авторshteki (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 01:19



perfektno





Тема Re: СУШИ - а къде е сакето ...???нови [re: 1 jena]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 04:00



Всъщност, сакето не е задължително- напротив, срещала съм много повече рецепти за ориза без саке, отколкото със. В някои присъства и оцет и саке, другаде само саке, в трети само оцет...
Така или иначе алкохола при мен е скъпо удоволствие и не бих се харчила за някакво суши. Колкото до рибата, не употребяваме в нашата къща сурова риба каквато и да е, в каквото и да е и по никакъв повод. Все още имам глава на раменете.

На сушито в ресторанти и заведения изрично се отбелязва кое съдържа сурова риба и кое не.

Колкото до авокадото, то е много честа плънка. Всъщност, плънката за тези ролове е абсолютно типична и много разпространена.

Да, не се прехласвай по "правене от майстори пред очите на клиента"- уверявам те, че когато си го направиш сама е най-вкусно.





Тема Re: СУШИ - а къде е сакето ...???нови [re: Пoли]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано17.11.06 18:26



Хуъу де дай някакво инфо по-конкретно за тази сурова риба. Освен теб друг никой няма такива впечатления, че независимо от замразяване си остава опасно...

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: СУШИ - а къде е сакето ...???нови [re: MaтaKocмaтa]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 00:25



Тук в края на темата писах малко по въпроса:



Занимавам се с медицина професионално. Някога участвах в създаване на учебник по онкология и дисертация относно описторхозата и рак на черния дроб впоследствие. Изучавахме цяла година заразеността на рибата и населението в региона. Мога да ти кажа, че не открихме незаразен вид, а депистажа сред населението показа огромно количество заразени от дълги години, които не са и подозирали.
Паразитите не се влияят от замразяване на рибата. Те се убиват при топлинна обработка, опушване или много добро осоляване, но в никакъв случай замразяването не е начин на предпазване.

В България мед. специалисти просто не са запознати с това заболяване- нито теоретична подготовка, нито достатъчна база за изследване. Но пък и доскоро в България просто не съществуваха никакви традиции за употреба на риба в суров вид. Трябва да спомена, че отрицателния резултат от изследванията не доказват че не си заразен и можеш да продължиш да си носиш заразата докато един ден не се излее в сериозно и фатално заболяване.



Тема Re: СУШИ - а къде е сакето ...???нови [re: Пoли]  
Автор Ocoroвeц (акварел)
Публикувано18.11.06 01:03



Много добро обяснение. Това, което чух на лекция по паразитология към Инфекциозна болница преди година и нещо, беше смътно и неясно. Засега явно не ни е налегнала суровата риба достатъчно, че да се замислим.

Какви проучвания са правени за вероятността от настъпване на първичен рак на черния дроб при описторхоза? За какъв период от време и каква част от опаразитените го развиват?

Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости


Тема Re: СУШИ - а къде е сакето ...???нови [re: Ocoroвeц]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано18.11.06 17:00



Да не ядем СУШИ-ли тогава?
Да ви имам и медицинските проблеми.
А месо мога ли да ям? Какво?
А захар?
А цигари мога ли да пуша??????
Станахме клуб за предсказване на здравословни проблеми!!!!



Тема Re: СУШИ - а къде е сакето ...???нови [re: abettor]  
Автор Ocoroвeц (акварел)
Публикувано18.11.06 17:05



Ние сме лекари и живо ни интересува здравето на хората. Явно обаче хората нехаят за собственото си здраве.

Бъди здрав и по-леко с глупостите. Лека вечер.



Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости

Тема Ей така..нови [re: Ocoroвeц]  
Автор Maймyнa™ (Пфу..)
Публикувано18.11.06 17:19



..ми каза и монтьора, когато ми смени шарнира - да съм внимавал с дупките, че много се чупели колите..
Тъй де - знам, ама карам по 60000 на година и тя се чупи.. Да не карам или да не слушам монтьора или да си купя валяк?


Лека вечер.



Тема Re: Ей така..нови [re: Maймyнa™]  
Автор Ocoroвeц (акварел)
Публикувано18.11.06 17:22



Хубаво ти е казал. А ти що не внимаваш с дупките?



Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости

Тема Аз внимавам..нови [re: Ocoroвeц]  
Автор Maймyнa™ (Пфу..)
Публикувано18.11.06 17:24



..но пък и тях си ги има..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.