Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: С рискнови [re: lPA]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 21:42



Съгласявам се и без да натискам там и там. Правя суши от години и познай как не съм се запознал изоснови с темата. Разбира се, че само някои типове суши са със нори. Но другите видове суши не са нищо особено на вкус, ако не ги натопиш в соев сос и уасаби, за да се сетиш, че става дума за суши. Вкусът на късозърнестия ориз с оризов оцет или саке също не е за забравяне, но той не е толкова натрапчив и аз смятам, че не си струва да правя суши, ако няма нори.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Вьпроснови [re: lPA]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 21:47



Всъщност Поли е подходила по-мераклийски към навиването. Подозирам, че ей тези тука



ги е навивала по 3-4 пъти -- първо вътрешното, после средното и накрая най-външното или пък три по-тънки с отделните цветове и след това трите заедно с хубаво притискане.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 22.10.04 21:47.



Тема Re: Вьпроснови [re: lPA]  
Автор Almira ()
Публикувано22.10.04 21:49



Аз обикновеното навиване го знам (правя го) Интересуваме това с разните цветове (бяло, зелено и червено)

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Вьпроснови [re: Eдин]  
Автор lPA (новак)
Публикувано22.10.04 22:01



По-скоро три навивания за всеки цвят ориз и накрая трите заедно с хубаво притискане.
Ама не е ли по-добре тя да си каже.



Тема Re: С рискнови [re: Eдин]  
Автор lPA (новак)
Публикувано22.10.04 22:09



Всеки с вкуса си - аз най-много уважавам рибата в плънката и съчетаването й с тънко нарязани зеленчуци. Уасабито ми е много силно като сетивно усещане, в колкото и малки количества да е, струва ми се че ям едно и също нещо и не го употребявам, освен ако имам хрема, тогава е незаменимо.
А като казах за рибата - май я предпочитам без ориз, т.е. сашими., особено когато тя е прясна и правилно нарязана.



Тема Re: Вьпроснови [re: lPA]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 22:10



Аз съм написал същото, само дето съм обяснил и онези концентричните как стават. Разбира се, че е по-добре тя да си каже, а и на нея ще й хареса това.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: С рискнови [re: lPA]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 22:51



Е, сурови риби се ядат и на други места, нищо че не им казват сашими.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: С рискнови [re: Eдин]  
Автор lPA (новак)
Публикувано22.10.04 23:28



Така е, карпачо, севиче...
Но друга си е обстановката в японски ресторант с всичките му ритуали, а и в менюто има още толкова неща.



Тема Re: С рискнови [re: lPA]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано23.10.04 00:31



Би ли обяснила какво означава "правилно нарязана"?

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: С рискнови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано23.10.04 04:23



Еее,вие тук сте се събрали все с дълъг опит,значи и ме разкритикувахте отвсякъде...Аз си казах, че това са ми първите суши-та...Съблазних се от външния вид,защото видях едни...няма да ви описвам! Направо картини на Пикасо! Истинско изкуство!
Всъщност,сушито в Япония отдавна е превърнато в изкуство,така че,не виждам нищо лошо,Един,да искаш не само да е вкусно,но и красиво! Уверявам те,че тези,които са само с ориз,са не по-лоши от другите въпреки пушената рибка.

"Поли,
По-лесно е върху слоя ориз да наръсиш сусам, и после като го обърнеш да му слагаш плънка, а и при навиването, той полепва много добре."

Това е страхотна идея! Как не се сетих! Благодаря,ще се възползвам!

Сега за навиването...

Тези,които са по края на чинията-с концентрични кръгове, са навивани на веднъж. Всъщност,то си и личи...Ако беше всеки кръг навиван поотделно,те щяха да са по-правилни...Така,някои кръгчета не са се затворили добре...

Тези,които се състоят от 3 части...
Всъщност,беше замислено,тези части да са като сълзички (на някои се е получило що-годе сполучливо),но не стана с всички...

Всяка "сълзичка" е навивана отделно (рулце остричко от едната страна) и после трите заедно. Видях такива на картинка доста ги гледах и реших да пробвам как става номера...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.