Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Браво, Поли!нови [re: блoнди]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано22.10.04 15:45



Оо,хапнахме ги на бърза ръка и окото не ни мигна...

Един,за първите суши и аз нямах пръчици и ги ядохме с ръка (по-добре е наистина отколокото с вилица),но за вторите купих пръчици...Просто несравнимо! С ръце или с вилица си е мъчение. С пръчиците съвсем не се яде трудно. Дъщеря ми сега гледа какво може да се щипне още с тях и не ще да чуе за супи...

Що се касае оцветяването,сушито е оцветено съвсем не по японски, и затова не споменах...Всъщност тренирах рисунъка...

Казаха ми,че ориза се оцветява по японски по 2 начина.
1-смесва се със ситно настъргана на миниатюрни парченца червена риба.
2-Специална подправка -ЮКАРИ,която оцветявала дори и бялата риба в червено.

Аз обаче не намерих ЮКАРИ. Видях някакъв червен прах-Mishima на щанда за суши.Може би също за това се използва?Така предположих само...

Аз моя червен цвят го постигнах като сварих 1 малка глава цвекло с ориза нарязана на няколко парчета. Боядиса прекрасно и овкуси ориза.
Със зеления цвят имах повече проблеми. Мислех да го направя със спанак,но нямах в момента. Сложих зелена паста къри (Тайландска),малко васаби...Но въпрки това,не беше достатъчно наситен и затова...сипнах малко сладкарска боя... Да му помогна де. Проблема е,че боята не боядисва самия ориз,а по-скоро в-вото около него...
Не може да се сравни с червеното....



Тема Re: Браво, Поли!нови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 15:59



Дъщеря ми пък точно като яде супа с ми (от онова далекоизточно дълго къдраво фиде, дето американците му казват нудълс), точно тогава неизменно вади клечките. Аз отдавна също не се затруднявам с тях, само че не смятам използването им за необходимо. А специално сушито според мен се яде много удобно с ръка. Колкото до боядисването -- смятам да правя снимки на това, което ям или готвя чак когато дойде време да издавам готварска книга. Поради това засега изразходвам усилията си да го докарам на вкус, а не на цвят.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: СУШИнови [re: pety]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано22.10.04 15:59



pety,единственото,което трябва да намериш са водораслите "нори". Някой в другия форум,спомена,че е купил в България,така че,трябва да се намират. Няма начин да не се намират-аз съм виждала (много отдавна обаче) в магазин в София почти всичко необходимо за суши. Помня,че тогава си купих черен ориз за сладкиши. Пастата васаби можеш да я замениш със смлян хрян или готова хрянова паста.







Огледай се! Може би не си ги забелязвала тези продукти?



Тема Re: Браво, Поли!нови [re: Eдин]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано22.10.04 16:09



Е....вероятно там е отличието между женското готвене и мъжко...

Ние гледаме да го докараме и на външен вид не по-малко интересно...За мен със сушито именно външния вид беше предизвикателството,което ме накара да се пробвам. Сурова риба мога да си ям и без нори,при това и с по-хубав сос.

Колкото да снимките...Обичам да снимам, особенно когато има какво.Когато съм вложила усилия, ми се иска да остане спомен от това, което съм направила. В случая със сушито, просто не ни се откъсваха очите от тях...Как да не ги снима човек?



Тема Re: Браво, Поли!нови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.10.04 18:55



Не думай! Сушито има неповторим вкус и той се дължи предимно на нори. Няма нищо толкова специално в суровата риба -- това е "екзотична подправка" за неяпонците, за да има над какво да си чешат устата. А външния вид на сушито и без да го боядисваш си е много хубав -- с половината на твоите усилия се постига девет десети от резултата. Ако не прилича на българското или японското знаме, не е проблем -- все пак е суши, а не флаг. Явно имаш голям излишък от свободно време, за да влагаш толкова усилия за това.

А иначе може би има някаква истина в това, че мъжете готвят по-вкусно, а жените често гледат да постигнат зрителен ефект. Явно е някакъв комплекс, свързан с домакинската работа и признанието.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 22.10.04 18:57.



Тема С рискнови [re: Eдин]  
Автор lPA (новак)
Публикувано22.10.04 19:27



Да си навлека разни неща.
Суши по принцип значи ориз с оцет / оризов /. Всичко друго са екстри. Не е задължително да има сушени водорасли. Може и риба да няма, само зеленчуци. Може и само морски продукти, без зеленчуци.






Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор lPA (новак)
Публикувано22.10.04 19:34



Поли,
По-лесно е върху слоя ориз да наръсиш сусам, и после като го обърнеш да му слагаш плънка, а и при навиването, той полепва много добре.



Тема Вьпроснови [re: Пoли]  
Автор Almira ()
Публикувано22.10.04 21:04



Как ги навиваш тези цветните суши?Гледах ги дьлго , ама не мога да открия тайната. Много са хубави, личи си когато човек има талант.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Вьпроснови [re: Almira]  
Автор lPA (новак)
Публикувано22.10.04 21:30



се вижда това за навиването.



Тема Re: СУШИнови [re: Пoли]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано22.10.04 21:39



Аз съм много голям почитател на хряна.
Хряновите пасти, които се продават в България нямат нищо общо с действителността.
Много неприятно и достатъчно трудно е настъргването на достатъчно количество хрян, но резултатът напълно си заслужава.
Когато реша да направя паста от хрян, най-трудното винаги е настъргването.
След това слагам в настъргания хрян определено количество сол, зехтин,лимонов сок, захар, филия сух бял хляб, накиснат в прясно мляко и изстискан не много усърдно. Всичко се разбива с вилица много добре, но не и с пасатор.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.