Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема панировканови  
АвторArlena (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 03:58



ВЪПРОС

При панировка какво ползвате и по какъв ред

1/ яице - брашно - яице
2/ брашно - яице - брашно
3/ брашно - яице- галета

Сериозно?



Тема Re: панировканови [re: Arlena]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано19.10.04 12:27



Яйце - брашно - яйце.
Има твърде много варианти на това.
Например, кашкавал се панира като кашкавалът престоява известно време във вода, даже ледена вода.
След това се панира по класическия начин - яйце-брашно-яйце или т.н. панировка "Орли", която представлява в най-простата си версия разбити яйца, разбъркани с брашно, добавено прясно мляко, малко горчица, скилидка чесън, черен пипер, сол и доведено до гъстота на боза или гъста палачинкова смес. Има вариант с бира вместо прясно мляко, както и вариант, при който белтъците се разбиват отделно на гъста пяна и се смесват внимателно с общата смес.
Потърси в архива, много е писано по въпроса за панирането.
Основният принцип е, че последно е яйцето.
Примерно, може да се панира и по следния начин : Яйце - брашно - яйце - галета - яйце. Така обикновено се панират шницели.
Ако нещо не ти е ясно - питай.
Успех!

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: панировканови [re: Sapiens-s-s]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 15:41



Само да вметна нещо, то е съвсем малко настрани от темата... Скоро бяхме на гости на едни приятели и ястието с което ни почерпиха беше наглед не нещо особенно, но ме заинтригува приготовлението, а именно, че пилешкото месо, рязано на парчета, бе отлежавало /мариновано по техните думи/ в разбити яйца със сол и пипер 24 часа. Сега, малко странно звучи мариноване в яйца /?!/, обаче имаше някакъв ефект..., а бе изобщо какво ли няма да роди ума човешки!



Тема Re: панировканови [re: F1]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано19.10.04 20:56



Да, и аз за пръв път чувам за мариноване в яйца.
Обясни все пак какво по-интересно и специфично се е получило вследствие това мариноване.
По мое мнениемесото няма какво да поеме от яйцата, освен солта и пипера.
Яйцето е по-скоро неутрално като евентуална марината. Не е ли това някакво ексцентрично изхвърляне?

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: панировканови [re: Arlena]  
АвторArlena (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 07:51



Много ти благодаря. А аз досега, по указания на gотварски книги, правех точно обратното. Да не говорим, че кашкавала ставаше една невъобразима пихтия. В готварски книги намерих че трябва да се панира /спечялно кашкавал/ вода брашно яйце брашно. Апропо. как се стига до архива. Опитах но нещо не ми се отдава.
Още веднъж благодаря и приятен ден.



Тема Re: панировканови [re: Sapiens-s-s]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 07:55



Ами точно това, че ефекта може много трудно да се прецени, имаше го, обаче човек не знае кога се касае за внушение, кога за фантазия, а кога за реалност. Те ми развиваха една теория, че можело да се маринова и с прясно мляко /а в тяхната кухня наистина щяло и нещяло се маринова в мляко/, обаче яйцето било по-сродно до пилешкото... Наистина и на мен ми прозвуча като “ексцентрично изхвърляне”.



Тема Re: панировканови [re: F1]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано20.10.04 14:59



Това, за близостта до пилешкото звучи доста глуповато...
А за мариноване в мляко и аз съм чувал, например свински или телешки дроб преди пържене или печене на скара. Най-откровено казано, след като съм го пробвал веднъж не установих абсолютно никаква разлика в крехкостта на дроба. Със същия успех можеше да го накисна в обикновена подсолена вода.
Не съм в никакъв случай консерватор и конформист, страшно обичам да експериментирам, но всяко нещо си има своята практическа логика и последствия.
Така поне се предпазвам от изключителни глупости, от които по принцип никой не е застрахован...

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: панировканови [re: Arlena]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано20.10.04 15:07



Функцията "дирене" (погледни по-горе, на редчето "Клубове / Дирене / Профил..."). Там като въведеш ястието, което търсиш ще ти излязат един куп рецепти. Примерно, въвеждаш думата "броколи", въвеждаш "всички теми", след това "архив" или "текущ", "за една година" и получаваш всичките рецепти за една година назад, в които има думата броколи.
За съжаление, това дирене не винаги работи, но пък когато работи, върши добра работа.
Някой спомена, че работело късно вечер.
Аз съм пробвал, много добра работа върши, с гаранция.
Просто трябва да улучиш момента, когато работи. А това е, явно, в по-кротките часове, когато сървърът не е претоварен.

За кашкавалът - спазвай винаги правилото да го накиснеш за известно време в ледена вода и ще имаш винаги добре паниран кашкавал.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Не е маринатанови [re: Sapiens-s-s]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 17:33



Кисненето на дроб в мляко не се прави само, за да бъде по-крехък (това зависи от възрастта на животното). Най-често има и друга причина - деинтоксикация. Това е един от органите на животните, където се "отлагат отровите" от храната им и става пречистването й за по-пълно и безопасно усвояване от организма.
В някои страни хората въобще не консумират карантия. Продават я за храна на животни.
На мен самата също не ми се получава крехък дроб, макар, че винаги го кисна в прясно мляко.
Може би има друга тънкост



Тема Re: панировка-класика [re: Arlena]  
Автор1 жeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 17:40



Вероятно това, което вече те посъветваха е по-добро, но поне аз запомних реда с козовата дума "Б-Я-Г" - брашно-яйце-галета.
Ти ще решиш точно какво да приложиш в кухнята.
Само един съвет - капни няколко капки олио в яйцето, когато го разбиваш. Така то ще полепне по-добре върху продукта за паниране.
Опитай и сухите панировки на Анжел 0 аз съм много доволна от тях - не ми потича нищо по тигана, хрупкави и вкусни.
Успех!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.