Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Поръчка на торта?нови  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано09.09.04 20:12



Бихте ли ме посъветвали откъде да взема торта да един рожден ден? Ама не става дума за отбиване на номера, ами за нещо вкусно и изглеждащо добре. Аз по принцип много обичам сладко, ама като си поръчвам торта в някой ресторант и никога не знам от къде е.

Чувал съм за неделя, двете фукли и лучано, ама не ми се иска да експериментирам направо, щото и на негативни мнения за тях попадах

:: No one lives forever ::



Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: SEAL]  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 02:21



Зависи за какъв РД ти трябва тортата. Ако е за дете, ти искат сертификат за произход, годност или нещо подобно, за да не стане нещо с дечурлигата в детската градина. Те не обръщат никакво внимание на съдържанието на тортата, а как е изрисувана (за наследниците става реч).

Ако е за лична консумация, на мен ми харесват най-вече на Лучано, нищо че и те влошиха качеството си и не са каквито бяха.
На Неделя са ми доста тежки и без кафе или сок ми е трудно да изям едно парче, а си падам по пастички. Харесва ми Домашна, Боровинкова и Плодов пай (с много плодове отгоре - струва ми се, че греша името).
Има едни гръцки магазини за сладкиши се наизлюпиха - о, ужас. Само цените са им едни..., а като вкус съм много разочарована.
На Попа на ъгъла, точно на трамвайната спирка посока пл.Славейков, Оро, нещо като закусвалня, сладкишите ми харесват. От къде ги карат дори не съм се и замисляла.

Производството на Двете фукли не съм пробвала.

Има и едни Дайрски, Дайрийски - все не им помня името, ама и то няма защо. Срашно са тежки. Кремове, пасти - въобще не ми допадат.

Написаното по-горе е лично мое мнение и вероятността някой да го споделя е много малка.

Дано да успееш да се справиш. Не става ли ти да сътвориш нещо?



Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: Asss]  
Автор kateronka (лудетина)
Публикувано10.09.04 10:16



Плодовата пита на "Неделя" е най-любимата ми торта!Боровинковата и Малината също са страхотни!

Според мен "двете Фукли" са незаслужено прехвалени и скъпи..нищо особено не са..

А "Дайски"..никак не ми харесват и на мен ,много са "мазни" и тежки.

Мненията ни се доближават доста..само за "Лучано" не съм много съгласна..аз не мога да се примиря с качеството, което е паднало доста..

Ако сърцето ми е тясно,какво значение има ,че светът е широк? <P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от kateronka на 10.09.04 10:26.</em></font></p>

Редактирано от kateronka на 10.09.04 10:27.



Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: SEAL]  
Автор Zamechtana (мама на Алекс)
Публикувано10.09.04 10:32



Привет,

Бих ти препоръчала тортите на Неделя: http://nedelya.911.bg/a2/firm.asp?id=1648 - на този адрес може да ги разгледаш. Последно взимахме "Кафява Неделя", ако си любител на шоколада, ядките... беше сиропирана.... А за първия рожден ден на синковеца поръчахме торта "Автомобил" http://nedelya.911.bg/a2/offers.asp?id=1648&grid=5404 оказа се много вкусна, с лек пухкав крем
Каквато и торта да избереш - успех и весел празник!

4.01.2003

Тема Дайскинови [re: Asss]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано10.09.04 11:19



се казват тия изроди
от техните гадости се отрових и два дни повръщах. хич не ги препоръчвам




Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: SEAL]  
Автор fasulche (i leshtichka)
Публикувано10.09.04 11:54



От 100 гр. сладки са много гот,
също и тортите на "Лагуна" и "Романс" - хем красиви, хем вкусни.

Товарете портокалите в бурета!


Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: SEAL]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 12:22



сладкарница Романс в Симеоново.
като влезеш в Симеоново и почти стигнеш до площада, се завива вдясно по една стръмна уличка - има табела а и сладкарницата всеки я знае.
това е истината.
сума ти заведения и сладкарници зареждат от тях или копират техните изделия.
а са и евтини! не са си вдигнали цените от поне 3 години.
сладкарницата е голяма, долу направиха и щандче за продажба за в къщи, но може и от вътре, от витрините да си избереш. а може и да поръчаш нещо да ти направят, ако нямат в момента.

между другото, веднъж съседката ме черпи от тората, която синът й си поръчал за 30-ия си рожден ден от някакво много специално място. тортата беше с изображение от Междузвездни войни отгоре, хехе.... но такъв фин вкус аз не бях опитвала в българско сладкарско изделие.... направо ми припомни някои виенски и парижки вкусотии, изядени навремето. питах я пет пъти коя е тая сладкарница, но съседката и петте пъти се направи, че не ми чува въпроса и сменяше темата... мноого странно...



Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: SEAL]  
Автор Гъceниk ()
Публикувано10.09.04 12:34



поръчай от Росита. Много са вкусни и изглеждат доста добре. Поръчвала съм както за дете, така и за възрастен и са супер. Имат едно съвсем малко павилионче на колелото трамвая на хладилника. Цеха където правят тортите май е в драгалевци, но така и не съм стигала до там.



Тема Благодаря на всички:-)нови [re: бypkaнчe]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано10.09.04 12:35



...за отговорите

:: No one lives forever ::



Тема Re: Поръчка на торта?нови [re: бypkaнчe]  
Автор1 жeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 16:02



Само едно уточнение за тази къща в Симеоново.
Вярно имат доста вкусни неща, но ...
Когато пазарувате за в къщи, най-често ви изваждат дълбоко замразени сладкиши (с незнайна дата на производство). Вярно опаковат ги, но като го донесете у дома и се размръзнат след час-два - сладкишите почват да се "люлеят" и стават нестабилни. Това най-вече се отнася за плодовите им пити (с решетката отгоре).
Съмнявам се, че са подходящи за деца.
В Симеоново правят много вкусни еклери (с тях зареждат сума ти ресторанти), но трябва да направите поръчка няколко дни по-рано. Работилничката се намира в къща, която е след "Жасмин-1"(от комплекса "Жасмин" на Симеоновско шосе - преди спирка училището) по уличката отвеждаща до "Атлантик". Не са скъпи, съвсем пресни са и са вкусни - гарантирано.
Но мисля, че торти неправят.
Дано съм ви ориентирала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.