Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кухненски роботнови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 11:43



Какви функций има типичния кухненски робот? Как се казжа на Английски?



Тема Re: Кухненски роботнови [re: Инa]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано25.08.04 15:05



Разбърква, разбива, смесва, меси, реже, кълца, стърже (рендосва), изцежда сокове (цитрусови). Казва се на английски food processor.

Да се похваля встрани от темата: току-що си купих много евтино, но добро каменно хаванче с чукало. Отдавна ми се искаше да имам такова.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Добавямнови [re: Инa]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.08.04 15:59



че също така меси тесто, мели кайма, а някои имат кафемелачки.

Ще останеш много доволна.
Изобщо не се колебай. Ако се каниш да си купуваш, не се чуди.
Безценно нещо в кухнята.
Никога не бих се лишила от него.



Тема Re: А моя...нови [re: Scarlet]  
Автор зeлeнa тpeвичka (росна)
Публикувано25.08.04 20:39



стои в шкафа. Понякога го вадя за да настържа моркови за салата. Има смисъл според мен, ако си запален кулинар или готвиш за повечко хора. Аз лично най-много ползвам нещо, като това:

.
Та си направи сметка трябва ли ти такова нещо. Да не остане, като моя в шкафа , защото на мен ми отнема повече време да го измия, от колкото да свърша полезна работа. Но в някои случаи си е от голяма помощ предполагам.



Тема Re: Добавямнови [re: Scarlet]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано26.08.04 01:27



Само да кажа, че аз го написах, "меси, кълца". За меленето на кафе не се сетих, но то май се подразбира, Трябваше да напоиша и "мели". Да отбележа, че аз такова нещо нямам и не планирам в скоро време да заимам.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: А моя...нови [re: зeлeнa тpeвичka]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано26.08.04 01:30



Абсолютно съгласен съм. Аз ползвам обикновен пасатор, защото един път ни подариха една Moulinette (от Moulinex), която върши само работата на онова съдче с ножа и бъркалката.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Добавямнови [re: Eдин]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.04 09:34



Ама ти си много тънкообиден човек!
Като упрек ли си схванал допълнението ми? Не съм искала да прозвучи така.
За меси вярно, че си написал. Съжалявам. Видях го едва когато вече бях постнала.
Обаче за мелачките - това са специални купи, които се слагат отделно. Такива имат само някои модели.

За купуването. Не се заричай!
Това е най-полезният ми уред в кухнята. На практика прави почти всички чирачески операции вместо мен. Мисля, че ако направиш подобна покупка, ще останеш доволен.



Тема Re: Не съм съгласна за миенетонови [re: зeлeнa тpeвичka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.04 09:34



Пластмасата и стоманата, а има и едни специални ленти (много хитро разработени) се мият ИЗКЛЮЧИТЕЛНО лесно.



Тема Re: А моя...нови [re: зeлeнa тpeвичka]  
Автор Лokyмka (диетична)
Публикувано26.08.04 09:40



Той и моя събира прах в шкафа . Най-много да нарежа зеле за салата, когато чакам гости...
А за месенето имам един въпрос - пробвах го за тесто, ама сякаш зор му идва и го спрях, че да не му стане нещо. Могат ли да месят тия машинки или само така пише в упътването?! Сега искам миксер да си взема, гледах, че е 350 вата и се надявам да е достатъчно мощен да омеси едно тесто.



Тема Re: А моя... [re: Лokyмka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.08.04 11:52



За месенето.
Пак зависи колко е мощен уредът. Нямам особени технически познания, но си мисля, че по принцип роботът е мощна машина. Не би трябвало да има проблем да ти омеси нещичко.
Използваш специалната джаджа за месене, нали?
Моят меси, но рядко му се случва




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.