Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема УЛИЧни мекици  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано18.08.04 15:11



Как беше рецептата за уличните мекици? Последно мисля Спаска я беше пуснала?

Благодаря



Тема Re: УЛИЧни мекицинови [re: Shina]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 15:42



Най-обикновено хлебно тесто с мая, но омесено с по-малко брашно. Понеже е много лепкаво, след като втаса се късат парчета от тестото с омаслени, или мокри ръце(ако се работи с мокри ръце, трябва да се внимава, че много пръска), разтяга се мекицата, прави се дупка в средата и се пържи в гореща маслена баня.



Тема Re: улични мекицинови [re: Eli]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано18.08.04 15:50



Пускам ти линк от архива






We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема мдааанови [re: минaвaщa]  
Авторrari (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 20:02



еех, къде зачезна медуза



Тема Re: мдааанови [re: rari]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано18.08.04 20:57



Ето ме, тъкмо щях да се включа, че темата ми е "болезнена" :)))))
Изчезнала съм, понеже пак бременея и повръщам на свесло, та в момента мотото "Храната - любимото ми ядене!" е на светлинни километри от съзнанието ми :)))



Тема Re:Привет medusaнови [re: medusa]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано18.08.04 22:10



Днес като рових в архива отворих съвсем нарочно точно твоята рецепта, че много се беше вдъхновила навремето по този повод Хубаво е ,че намина и то с радостна новина.Бъди здрава!



We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема heheeeee, zdraveiнови [re: medusa]  
Авторrari (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 12:06



Аз съм си те набелязала и все дебна за рецепти от теб :)))... няма да забравя лучника на баба ти. :) Само дето му загубих рецептата :(
А аз помня, че беше бременна, но и че роди. А то какво било! :)))) Ново бебече. Живи и здрави да сте! Пък, като мине периода се връщай при нас. :))))



Тема Re: УЛИЧни мекицинови [re: Shina]  
Авторsirence (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 13:03



МЕКИЦИ СЪС СИРЕНЕ

(Тракия)
Продукти: брашно 800 г (4 чаени чаши), яйца 2 бр., натрошено сирене 200 г (1 чаена чаша), мая 10 г (1 пълна чаена лъжичка), пудра захар 100 г (1/2 чаена чаша), вода 100 мл (1/2 чаена чаша), сол 5 г (1 чаена лъжичка), кисело мляко 200 г (1 чаена чаша), мазнина за пържене.
От маята, размита в затоплената вода, и малко брашно се приготвя рядко тесто, което се поръсва с брашно и се оставя на топло да втаса. Към втасалото тесто се прибавят разбитото заедно с яйцата кисело мляко, солта и останалото количество башно. Към полученото меко тесто, след като се омеси добре, се прибавя натрошеното или настъргано сирене. Сместа се омесва отново и се разточва на лист, от който с чаена чаша се изрязват кръгове. Пържат се до златисто оцветяване от двете страни в много мазнина. Поръсват се с пудрата захар и се поднасят. Кансумират се топли.



Тема Re: heheeeee, zdraveiнови [re: rari]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано20.08.04 22:29



Припомням ти лучника тогава :))) Много лесен.

Запържваш много лук (обикновен, праз, какъвто имаш под ръка), добавяш червен пипер и чубрица (и сол) и го разстилаш върху една част от размацотено в тавичка тесто, отгоре покриваш с втората част от тестото, набождаш тук таме с вилица и печеш.



Тема Re: heheeeee, zdraveiнови [re: medusa]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано20.08.04 22:39



А, сега понеже има патладжани, да ви кажа да си направите една много вкусна салата:

Печете два патладжана, белите ги и ги размацвате с пасатора примерно или просто с вилица. Добавяте 1 кофичка кисело мляко, сол, чесън, може и лъжица-две маьонеза ако имате в хладилника.

Ох, сещам се и за шницели от тиквички... айде и за тях ще ви кажа:

Настъргвате 3-4 тиквички на едро ренде, малко ги изстисквате и ги смесвате с настъргано сирене, кашкавал (може и без кашкавал ако нямате под ръка), яйце, малко сол и копър (може и без копър). Слагате в сместа брашно докато стане на немногогъсто тесто (да се гребе с лъжица) и пускате в плосък тиган със загрято олио. Разстилате гребката тесто с лъжицата докато придобие вид на тънък шницел. Пържите оттук, пържите оттам, а като го ядете го заливате със сос от кисело мляко с чесън.
Яжте ги веднага, защото са хрупкави докато са пресни, но и на другият ден са вкусни, обаче стават меки. При нас обикновено биват изяждани още по пътя от тигана към общата чинията.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.