Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема търся рецепта за бисквитена торта  
Автор чepивaмп (troubleshooter)
Публикувано13.08.04 22:38



с обикновени бисквити и млечен крем.



Тема Re: търся рецепта за бисквитена тортанови [re: чepивaмп]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано13.08.04 23:08



Здравей,

темата е обсъждана по-назад, едто линка:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=gotv&Number=1941963108&page=8&view=collapsed&sb=5&part=

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas


Тема Re: получаваш я на миганови [re: чepивaмп]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано13.08.04 23:19



Тя бисквитената торта има много варианти, аз давам моя. Правя я с бисквити Закуска, едни такива големички малко по-дебели има бели има и кафяви.Щом е с ванилов крем ползвам кафявите. Един пакет от голямата опаковка ми стига за едно малко плаке( това е малка правоъгълна тавичка) долу горе размер 30х15.Потапям ги в прясно мляко в което съм разтворила малко коняк или ром каквото имам в момента. И заливам с ванилов крем като между пластовете според наличностите ръся сучкани орехи, стафиди, или едро настърган шоколад.
Крема : 1л.мляко,4 жълтъка,8-9 л.захар и толкова брашно.Сега знам,че някой ще ме наплюе заради белтъка, ама аз не го ползвам за Ванилов крем.Значи възваряваш млякото,разбиваш добре жълтъците+захарта, прибавяш на тънка струйка малко мляко и след това брашното като хубаво разбиваш с миксера.За да не ти стане на топчета от брашното или пасираш или прецеждаш сместта през сито. След това пак на тънка струйка прибавяш към млякото като бъркаш непрекъснато.Трябва му съвсем малко да поври и почва да се сгъстява.Имай пред вид ,че докато е топъл крема е е по-течен , но после се сгъстява.
Ако няма какво да правиш с белтъците можеш да ги прибавиш разбити на сняг със захар, но след като крема е готов и то без да бъркаш много за да остане крема въздушен. Аз белтъците си ги разбивам с лимонов сок на сняг и след това на тънка струйка при непрекъснато бъркане им прибавям карамел.Става много хубав крем , който можеш да използваш за някой друг сладкиш.Например виж в рецептите с прасковите- като нищо можеш да го злееш един такъв сладкиш с меренг. Да ти е сладко!
Аз нали съм много заплесната забравих да напиша,че ароматизирам крема с ванилия.То не че голяма философия , ма да си кажа.



We will someday cross the
Rainbow Bridge together


Редактирано от минaвaщa на 13.08.04 23:32.



Тема Re: получаваш я на миганови [re: минaвaщa]  
Автор чepивaмп (troubleshooter)
Публикувано13.08.04 23:37



благодря и на двете!



Тема Re: търся рецепта за бисквитена тортанови [re: чepивaмп]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано16.08.04 01:26







Тема Re: търся рецепта за бисквитена тортанови [re: чepивaмп]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.08.04 04:03








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.