Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Опомнете се! Не бива да се избира модераторнови  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано11.08.04 12:45



Преди време имаше пак дискусия за модератор и написах няколко предупреждения какво може да стане при и след изборът на модератор така, че клубът дотолкова да се порази, че да стане неизползваем на практика за заинтересувантие в темата "Готварски рецепти".

Сега, четейки дискусиите след анкетата и тази за избор на модератор, само виждам, че изпълнението на съответните сценарии е стигнало доста далеч. В тези дискусии присъстват силно хора, които по принцип не са редовни посетители на клуба, но за сметка на това имат конкретни позиции за модерирането му и дори се опитват да вземат нещата в свои ръце, за да стане по-скоро клубът модериран и то от някой, който не е сред пишещите по същество в клуба.

Моля, направете си необходимите изводи и прекъснете този фарс.

Това го пиша в допълнение, след кратък опит да разбера как е започнало всичко:

Ами как -- чрез посещение отвън. Уж по идея на pepi* от клуб "Диети". Погледнете след това кой се включва в дискусията и откъде идват отговорите "за" и аргументите зад тях. Не можах да разбера само какво толкова лошо е станало в "Готварски рецепти" според pepi*, та се е появила изведнъж ("напоследък") вопиюща нужда от модератор. Търся тролски теми или мнения назад по списъка, но не ги намирам лкесно, което означава, че са в много по-ниско от границата на поносимост количество.

Имам впечатлението, че някаква новопръкнала се модераторска "гилдия" си търси работа из клубовете.


След още малко четене: Гилдията не била модераторска, а адвокатска. И не била гилдия. Стрейнджър и abbetor се представят доста аматьорски. Поне да бяха прочели това, което аз описах преди време и да се възползват от него.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 11.08.04 13:12.



Тема Re: Опомнете се! Не бива да се избира модераторнови [re: Eдин]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано11.08.04 13:38



В отговор на:

Имам впечатлението, че някаква новопръкнала се модераторска "гилдия" си търси работа из клубовете.




Хъм, и аз имам такова чувство....



Тема Re: Опомнете се! Не бива да се избира модераторнови [re: Eдин]  
АвторMeчo Пyx (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 14:01



Абсолютно си прав, само дето няма кой да чуе ...
И аз с две ръце гласувам ПРОТИВ модератор (въпреки, че не мога даже да влезна регистрирана). Започвам да се сдобивам с параноя ...
Не мога да разбера как след "предизборните дебати" в съседната тема, някой още може да иска модератор.
Ама след като това иска мнозинството, така да бъде! Аз имам само правото да реша дали да пиша тук или не...



Тема Re: Опомнете се! Не бива да се избира модераторнови [re: Eдин]  
АвторИдeя (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 15:05



А как ще се спре с идиотщините, които наистина се ширят тук.
На тази страница са 5 - без да ги отварям, а на другата са цели 9 - като отделни теми. Май не пише в нормалните теми, но не знам. Аз далеч не чета всичко, а което ме заинтригува само.



Тема Re: Опомнете се! Не бива да се избира модераторнови [re: Идeя]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано11.08.04 15:10



Помолете Фукла или някой друг от админите да ги трие и тва е:)



Тема Re: Опомнете се! Не бива да се избира модераторнови [re: Идeя]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано11.08.04 15:28



На идиотщините просто не трябва да се обръща внимание Какво, като са 5 или 9? Голям проблем?! Или ги четеш точно тях, защото те интригуват? Троловете бързо се разпознават по име. Идиотските бележки се разпознават от самото начало. Ако не им се обръща внимание и не им се отговаря, троловете се разкарват.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Ами става точно това!нови [re: Eдин]  
Автор BabaYaga (зла вещица)
Публикувано11.08.04 15:31



Всъщност, Един, само една забележка имам - не можеш да знаеш кой колко влиза в клуба. Аз, например, всеки ден съм тук, но рядко си позволявам да пиша. Както и да е.
То вече стана точно това, дето беше ясно, че ще стане - вместо да си говорим за хапване (а конкретно аз - да чета ), се ширят едни теми с по 50-60 мнения, главно заяждане между отделни личности.
Ма що не си пишат бележки тия хора - не мога да разбера - ами натоварват останалите с модераторските си амбиции и желания.
Държат се все едно по улиците, в офисите и кварталите им хората са адски възпитани (абе, ако е така - къде движите? само питам) - а тук, моля ви се, е единственото място, в което се навират простаци.

Брей че работа! Много чувствителни станахме...



Тема Re: Ами става точно това!нови [re: BabaYaga]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано11.08.04 15:42



В отговор на:

Всъщност, Един, само една забележка имам - не можеш да знаеш кой колко влиза в клуба. Аз, например, всеки ден съм тук, но рядко си позволявам да пиша.


За мен само четенето не е точно "влизане" и определено не е участие в клуба. Това различава клуба от библиотека. За тези, които го ползват като безплатен вестник, това не е клуб и следователно не трябва да надигат глас по отношение на структурата му. Един клуб се прави от тези, които пишат в него, а не от тези, които го четат.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Единнови [re: Eдин]  
Автор pepi* ()
Публикувано11.08.04 15:44



Eдин, радвам се че се появи. Прескачам всички заяждания с моята особа, защото съм спокоен човек и това са мнгооо дребни проблемчета за мен за да им отговарям, а и нямам време. Харесва ми това клубче и с удоволствие отмарях в него, но в последно време нещата излязоха извън контрол. Обичам нещата да са подредени и бях възхитена от клуб "Бъдещи майки" , ето това искам и за "готварски рецепти". С най добри намерения реших да пусна темата за модератор, а сега като гледам... вече "участвам" в задкулистни игри. Радвам се, че се появи защото според мен ти и/или Sapiens-s-s сте точните хора които могат да спасят клуба. Честно казано не виждам защо всички са толкова подозрителни и се притесняват от Модератор?Поздрави на всички!

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Редактирано от pepi* на 11.08.04 15:46.



Тема Re: Ами става точно това!нови [re: Eдин]  
Автор Лиaн (sonrisa)
Публикувано11.08.04 16:00



без да се обиждам или да се заяждам, но за мен изказването "За тези, които го ползват като безплатен вестник, това не е клуб и следователно не трябва да надигат глас по отношение на структурата му. Един клуб се прави от тези, които пишат в него, а не от тези, които го четат." е изключително снобско. Като се замислиш ако нямаше четящи хора, които постепенно да започнат да вземат участие, да се учат от пишещите знаещи, целия клуб щеше да е позагинал. Или щеше да се е превърнал в едно строго, затворено общество от няколко познаващи се, които не уважават другите. Според мен сега тук има и от двете явления. Недей да обижаш просто четящите, дори за тях това да е безплатен вестник, все пак е полезен. Мисля, че идеята е такава. На мен лично от начало ми хареса. Но наистина предпочитам по-топло настроени към "юзърите" клубове. Дам, това си е мой личен избор.

п.с. отнощението ти странно напомня за феодализъм...

Lo unico que tengo de veras son mis sonrisas



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.