Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето ти отговорнови [re: бypkaнчe]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 23:36



Еми точно това е - " последна инстанция ".
За толкова години в дира би трябвало да си чувала за него - той е нещо като рицаря на бял кон, който идва неочаквано и наказва лошите.
Лошото е, че сега сезонът е отпускарски.



Тема Re: Защо мислиш така?нови [re: Scarlet]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано13.08.04 01:17



В отговор на:

Ти можеш ли да дадеш пример за такова поведение?


Дори да се ограничим само във виртуалното пространство (т.е. Интернет -- аз знам от колко години съм там -- от близо 9), мога да ти посоча достатъчно примери -- може би на трицифрено число такива съм бил личен свидетел -- най-много са от IRC, но има повече от достатъчно от bulletin boards, форуми, клубове, списъци за електронна поща и други подобни. Такива примери за други клубове бяха вече споменати тук, в "Готварски рецепти". Аз не си водя записки, а предпочитам да си правя изводи и да продължавам нататък, но ако е необходимо, ще се разровя.
В отговор на:

Едно знам със стопроцентова сигурност, че у нас, в БГ, има нужда от регулация.


За щастие клубовете не са точно "у нас, в БГ", а са в Интернет. Щом мога да влизам там от където поискам, значи да се говори къде са клубовете, освен във виртуалното място дир.бг, е безсмислено. И за щастие Интернет е едно хубаво място, точно защото никой досега не е успял да го регулира.

Аз също се възхищавам на добрите модератори, включително и на себе си, защото се имам за един от тях

Не смятам модерирането за отнемане на свободата, а за създаващо предпоставки за такова "отнемане". Искам още да отбележа за кой ли път, че въвеждането на модератор е много по-лесно от смяната му.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Когато избираш домоуправителнови [re: Scarlet]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано13.08.04 01:22



С авторитет, за когото смятам..., ама аз не смятам, защото участивто в разговори за готварски рецепти не ми говори нищо за способностите на определено лице да бъде модератор.

За мненията нещо се пообърка. Ставаше дума кой би имал право да участва в избирането на модератор, а не кой може да си подаде кандидатурата. А процедурата въобще няма да я усложняваме. Просто няма да има такава процедура в този клуб. Вече се видя какво ни докараха дискусиите по въпроса. Нужни ли са още доводи "против"?!

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Debora,нови [re: бypkaнчe]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано13.08.04 01:24



Хайде да ми отговориш защо смяташ, че съм необективен? Заблуден не съм, защото съм се оправял досега и мога и за в бъдеще да се оправям и с и без модератор.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема "Един" ще си останеш "един"нови [re: Eдин]  
Авторпpинцeca (Нерегистриран)
Публикувано13.08.04 01:44



"Един" ще си останеш "един" с мнението си против модератор на клуба.
Помисли и замълчи!



Тема Re: "Един" ще си останеш "един"нови [re: пpинцeca]  
Авторaнтипpинцeca (Нерегистриран)
Публикувано13.08.04 01:52



Толкова ще си остане един, колкото ти си " пpинцeca ".



Тема Re: Когато избираш домоуправителнови [re: Eдин]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано13.08.04 09:15



От 9 години няма как да си в дира, защото сайтът съществува от по-скоро. В началото в клубовете нямаше чак толкова пишещи, колкото са сега. Т.е. измина технологично време, докато те добият днешната си популярност.
**
IRC e друга бира, не ни интересува в момента.
**
Клубовете са в интернет, но се хостват от БГ сайт. Пишещите са българи, следователно сайтът и клубовете са български и оглеждат състоянието в БГ най-вече. Може да пишат БАЛГАРИ от чужбина, но се пише на български език.

“…Интернет е едно хубаво място, точно защото никой досега не е успял да го регулира.”
Ами какво да ти кажа за това. Едни обичат анархия, други обичат по-цивилизовани неща, вкусове различни, наистина. В такива случаи е справедливо да се вземе мнението на мнозинството. Така се прави навсякъде, дори и на семейни събирания, ако щеш.
**
Не знам ти къде модерираш. Вероятно е в клуб, в който не съм ходила. Ето възможност да ме поканиш там. :))

ОБАЧЕ при положение, че си модератор, не би трябвало да си на позицията, която защитаваш сега. Още повече ако си добър модератор, в което засега нямам причини да се съмнявам, настоящата ти позиция не ти подхожда.
Напр. ако един лекар е добър, той е лекар навсякъде и не си променя принципите. Навсякъде ЛЕКУВА. Навсякъде приканва хората да водят здравословен живот. Нали ме разбираш какво искам да кажа?
**

“Не смятам модерирането за отнемане на свободата, а за създаващо предпоставки за такова "отнемане".”
Това е само едно необосновано твърдение.
**
Имам чувството, че непрекъснато подценяваш клубарите тук. Бъди спокоен, хората са достатъчно интелигентни, за да изберат подходящия човек.
Ако се окаже, че той (тя) ги подведе, ще се избере друг. Не е никак сложно.
**
Не съм се объркала за мненията, защото отговарям ТОЧНО на зададен от теб въпрос. Припомням ти:

Ти: Два въпроса:
1.Как точно ще осигурим избора на модератор по описания от теб начин? Регистрирани с поне по колко мнения? С какви мнения? Кой ще дефинира начина на разграничаване?
2. Не мислиш ли, че двете качества в края на горниа цитат ("умерен и познат добре") не са достатъчни за един добър модератор?


На което аз отговарям:
Колко мнения и какви мнения?
Ами много ясно, че мнения по обсъжданите теми. Ако е пускал глупости и си е правил кефа, кандидатурата му просто не се поставя на обсъждане.
Не прекъсвам да се чудя какво толкова неясно има и защо усложняваме излишно съвсем проста процедура, през която са преминали повечето клубове и то отдавна.


Надявам се, да си се убедил, че объркване при мен няма:))
**
Досега не съм чула разумен довод против, освен декларативни твърдения, които сами по себе си нищо не значат.
Пак опираме до въпроса, че някои хора обичат повече безредието. Лошо няма, но това не ми се струва добър модел.
Особено в сфери, където участват много и различни хора.
**
Много е хубаво това, че си толкова загрижен да не се избере неподходящ човек. Поздравления за тази позиция. Това показва, че ти пука за клуба.
Но много, много, мнооооого усложняваш неща, които са толкова прости.
Впрочем изборът на всичко крие рискове - изборът на съпруг(а), домоуправител, президент и т.н. Никой не дава 100% гаранция.
Затова има една група хора - оптимисти - които по подразбиране повярват на този човек. Като не потръгнат нещата, сбогуваме се с него и поставяме нов. Дори за новия е добре, че си е взел някакви поуки от предишния.

Хайде, повечко усмивки и не се тревожи излишно!



Тема Re: Когато избираш домоуправителнови [re: Scarlet]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано13.08.04 10:34



В отговор на:

От 9 години няма как да си в дира, защото сайтът съществува от по-скоро.


Разбира се, че съществува от по-скоро. Писах съвсем ясно, че съм в Интернет от 9 години, а не в дир-а. Познай от колко съм в дира!
В отговор на:

IRC e друга бира, не ни интересува в момента.


Това изказване доказва единствено, че не си наясно точно за какво става дума.
В отговор на:

Пишещите са българи, следователно сайтът и клубовете са български и оглеждат състоянието в БГ най-вече.


От това, че пишещите са българи, въобще не следва задължително, че трябва да се "оглежда" състоянието в БГ -- напротив, състоянието в клубовете би трябвало да е по-хубаво.
В отговор на:

Не знам ти къде модерираш. Вероятно е в клуб, в който не съм ходила. Ето възможност да ме поканиш там.


В дир.бг не модерирам. Модератор съм на други места.
В отговор на:

ОБАЧЕ при положение, че си модератор, не би трябвало да си на позицията, която защитаваш сега. Още повече ако си добър модератор, в което засега нямам причини да се съмнявам, настоящата ти позиция не ти подхожда.


Ами, как да ти кажа. Да вземем един пример -- един добър полицай винаги би искал нуждата от полицаи да е по-малка. Един добър редактор винаги би искал материалите да нямат нужда от редактиране. Един добър лекар не лекува здрави пациенти. Един добър хирург не прави операция, ако диагнозата е грип.
В отговор на:

“Не смятам модерирането за отнемане на свободата, а за създаващо предпоставки за такова "отнемане".”
Това е само едно необосновано твърдение.


Въобще не е необосновано, въпреки че ти се иска да е така. Ето един малък пример: Модераторът влиза в личен спор с някой от участниците или се засяга от нечие изказване. Ядосва се и започва да трие неговите съобщения, дори и когато не са за триене. Ето ти ограничена свобода.
В отговор на:

Не съм се объркала за мненията, защото отговарям ТОЧНО на зададен от теб въпрос.


Все още не съм си изгубил паметта. В предишен постинг, на йкойто тогава отговарях, ставаше дума кои щели да гласуват и се предлагаше да са регистрирани потребители с поне 5 мнения в клуба.

Още един път ще ти отговоря, че аз въобще не се тревожа. Знам как да направя така, че да се чувствам добре тук и с модератор, и без модератор.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Когато избираш домоуправителнови [re: Eдин]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано13.08.04 11:05



*
Дир и Irc са съвсем различни неща, излишно е повече да ги обсъждаме. Още повече че нямат особена връзка със спора.
**
От това, че пишещите са българи СЪВСЕМ точно следва, че се оглежда състоянието в БГ. Поне за тази част от пишещите, която живеят в БГ. Или поне се оглежда състоянието на прослойката, към която те принадлежат. И това няма как да не бъде така. Дай да не се прехвърляме на философски дебати за битието и съзнанието.
И аз като теб искам състоянието на клубовете да е по-хубаво от това в БГ. Именно по тази причина смятам, че модерирането ще подпомогне процеса.
***
Нищо не пречи пак да ме поканиш там където модерираш. Няма значение, че не е в дира.
****
За един добър редактор, полицай или лекар няма да бъде проблем какъв обем работа ще вършат. Никак не ми се вярва да искат да имат по-малко работа. От една страна защото при повече работа се развиват професионално, от друга страна, защото ще отпадне нуждата от тяхното съществуване и ще останат без прехрана. Но това е разсъждение извън нашата си тема тук.
*****
В случай, че модераторът влиза в личен спор и “трие мненията на някой от участниците или се засяга от нечие изказване”, той не е за този пост. Най-лесната стъпка е този човек да се смени.
Аз лично не мога да дам пример за такъв тип модератори.
Почти всеки ден посещавам точно определени клубове, минавам през някои. В други надниквам от време навреме. Честно ти казвам, не съм попадала на такъв модератор. Не казвам, че няма. Просто аз не съм видяла.
Проблемът е, че ти приемаш едва ли не по подразбиране, че щом човекът е станал модератор, хоп, веднага ще започне да те трие, ограничава и т.н.
Ами няма такова нещо!
Ако отидеш на концерт, не ти ли се иска да има повече охрана и полиция?
Наскоро водих дъщеря ми и още едни деца на концерт. Стори ми се, че полицията беше с много ограничено присъствие. Не ми беше спокойно, нищо че полицаят, който отговаряше за нашия сектор изобщо не сваляше очи лично от мен. Сигурно защото наблюдавах повече и от него и той ме забеляза.
И какво? Като имаше полиция, а аз като съм просто една майка, завела дъщеря си и приятелите и на концерт, защо да ме е страх от офицера? Напротив. Гледам на него като на човек, който би ни защитил (в идеален вариант).
Е, виж, ако носех някоя бомба, наркотици или исках да направя някакви мизерии, има от какво да треперя. Нали си съгласен с мен?



Тема Re: Когато избираш домоуправителнови [re: Scarlet]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано13.08.04 13:00



По отношение на това, което говорим, клубовете (а не дир-а, защото точно това пък няма никакво отношение в случая) въобще не са различни. Модератор и IRC оператор не е едно и също нещо, но в контекста на нашата дискусия разликите са несъществени.

В отговор на:

От това, че пишещите са българи СЪВСЕМ точно следва, че се оглежда състоянието в БГ.


Е точно с това трябва да се борим. Не е хубаво да се пренасят (или, още по-зле, копират) и недостатъците на състоянието в БГ тук и ние имаме достатъчно сили и възможности да го постигнем. Освен това, проблемите, които възникват тук, са съвсем различни, за да се борим по същия (неуспешен засега) начин, с който се опитва да се бори с проблемите си българското общество.
В отговор на:

Нищо не пречи пак да ме поканиш там където модерираш. Няма значение, че не е в дира.


Нямаш работа на тези места. Освен това, не бих искал да разкривам пред някого, когото не познавам, самоличността си.
В отговор на:

За един добър редактор, полицай или лекар няма да бъде проблем какъв обем работа ще вършат. Никак не ми се вярва да искат да имат по-малко работа. От една страна защото при повече работа се развиват професионално, от друга страна, защото ще отпадне нуждата от тяхното съществуване и ще останат без прехрана. Но това е разсъждение извън нашата си тема тук.


Точно по темата си е и това, което си написало, го доказва. Една от опасностите с модераторите е, че някои от тях, като се подхлъзнат в едни незрели амбиции, в един момент започват сами да се опитват да си създават работа (или да си търсят повече места, където да бъдат модератори като abbetor). Това въобще не е за общественото благо, а за задоволяване на техните лични амбиции. Същото е и с лекаря, полицая, редактора и много други -- обществото ще е по-добре, ако болестите, престъпниците, неграмотниците и цензурата са по-малко. Съответните професии са създадени за обществено благо. Самоусъвършенстването и наличието на повече работа не могат да се поставят като самоцели без да се съобразяват със същността на тези обществени функции, защото водят до големи поразии. Този клуб не бива да става опитно поле за модератори.
В отговор на:

В случай, че модераторът влиза в личен спор и “трие мненията на някой от участниците или се засяга от нечие изказване”, той не е за този пост. Най-лесната стъпка е този човек да се смени.
Аз лично не мога да дам пример за такъв тип модератори.


Ако наистина имаш достатъчно опит, както твърдиш, означава, че имаш много повече късмет, отколкото опит, за да не си срещалa никога такъв. Кажи ми лесно ли е да се смени модератор, който би трил предложенията за смяна, поради което всичко би трябвало да се урежда чрез лични съобщения и други контакти извън клуба.
В отговор на:

Проблемът е, че ти приемаш едва ли не по подразбиране, че щом човекът е станал модератор, хоп, веднага ще започне да те трие, ограничава и т.н.
Ами няма такова нещо!


Разбира се, че "хоп, веднага" няма. Просто има такова нещо -- достатъчно голяма вероятност това да стане впоследствие.

Това за концерта и за полицията не си заслужава да се обсъжда, но ще ти направя удоволствието да прочетеш това-онова: Аз на времето се страхувах от полиция като ходех на концерт, защото носех обица на ухото си. Страхувах се и когато носех брада. Страхувах се и защото един път видях пиян полицай да издевателства над група хорица, които гък не смееха да му кажат. Страхувах се (а след това се смях) и когато един ме прибра в милицията, защото чул, че съм използвал думата "полицайче" и сметнал, че разказвам милиционерски виц или коментирам някой милиционер. А аз разказвах на приятели филма "Хотел Централ".

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.