Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: за бурканченови [re: минaвaщa]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано09.08.04 13:22



В отговор на:

незнайно защо поставена от Пенка от клуб Диети. Нищо против момичето, дори не зная кое е, просто си мисля,че това се прави след дебати в клуба и от човек в клуба, уверявам че никак не е трудно.




Аааа извинявай! Не си права - момичето ме помоли и тва е! И ви казах, не мъ е*ът проблемите ви! Явно не се е намерил един грамотен, който да пусне анкета, та трябваше да бъда аз! За кво ли ми беше да я пускам се чудя, просто се опитах да помогна. Не е "незнайно защо", напротив съвсем си е знайно! Написала съм защо и съм турила един линк, да четете. Ама кой да ти чете м?? А сега кво - аз съм ви виновна Ай мноо ви здраве

Теодора

Тема Re: за бурканченови [re: минaвaщa]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано09.08.04 14:21



Съгласен съм с почти всичко, което си написала.
Обаче, все пак, как да се оттървем от гадостите на този или тези ненормалници.
Така хубавото клубче просто ще се затрие, защото на никого няма да му се четат нонстоп тъпотии и гадости.
И аз не горя от желание за модератор, но нали някой трябва да оправи това бунище, в което се превърна клубчето?
Вместо есета на тема "Модератор, има ли почва у нас и за какво се бори",
моля дай реално предложение как да излезем от тази неприятна ситуация.
Аз съм не по-малко от тебе за пълна свобода в Нета, но ако по толерантни съображения разрешим да се гласува от нерегистрирани ( май никой не е забелязал, че писах, че нерегистрираните, по моя преценка са поне два пъти повече от регистрираните ), то рискуваме този или тези дебили да задръстят гласуването със серия от гласове с фалшиви никове, както досега задръстват клуба с идиотските си постинги и теми.
След като нямаме никакъв контрол върху нерегистрираните никове, за какъв избор изобщо можем да говорим?
Или приемаме решение да се гласува само с регистрирани никове, и то от хора, които са регистрирани до момента на началото на гласуването и имат поне едно участие с тема или постинг, или не правим никакъв избор и оставяме клубчето да загине, задръстено от тоя параноик.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Re: за бурканченови [re: минaвaщa]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 14:51



привет, минаваща, и благодаря, че ми отговори!
ще се подпиша с две ръце под всичко, което си написала като аргументи "против" модерирането. на твоята позиция съм още откакто дир.бг въведоха модерирането преди две години - най-напред в един клуб, който нямаше никаква нужда от това - клуб Фантастика. продължавам да съм против модерирането, но трябва да отбележа, че конкретно Фантастика успя да просъществува добре.
причината да си променя мнението за случая с Готварските рецепти е ясна. не виждам друг начин за справяне със ситуацията. не можеш до безкрайност да молиш админите да трият теми. (тук искам да ти благодаря за усилията, които полагаше за клубчето толкова време!) ако има други начини - нека да чуем...
аз самата нямам регистрация, днес се опитах да направя (безуспешно) само заради идеята...
може би единственият друг начин е този, който ти предлагаш - да махнем с ръка и да отминем... аз трудно се примирявам по принцип, но освен в кулинарно отношение, явно трябва да понауча и други неща от теб



Тема Re: Никакви анкети не са нужнинови [re: Sapiens-s-s]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 14:56



привет!

нерегистрирана по няколко причини:

1. така пиша по-лесно - мина, погледна, драсна и замина.
2. сега регистрацията стана почти невъзможен кошмар, изтървах момента :)
3. навремето в дир-а имаше дупка в сигурността по отношение на тия регистрации - имаше начин да се хакват акаунти, да се чете чужда поща и бележки, да се пише с чужд регистриран ник. не знам дали това са го оправили, но аз не исках да рискувам.



Тема Против...нови [re: Пeнka]  
Автор BabaYaga (зла вещица)
Публикувано09.08.04 15:34



Не пиша често тук, но пък всеки ден чета. Повечето пишещи тук са ми изключително приятни виртуално, пък и дават полезни съвети :)))

Против съм, защото: цялата тая простотия с модератерстването води само до подобни глупави, не по темата на съответния клуб спорове. След месец-два тук няма да има рецепти, а само скандали кой какво казал и защо го казал и кой се обидил, и кой бил разбран правилно или не. Е, айде мерси моля ви се. Вижте по другите клубове с новоизбрани модератори какво стана. Току-виж се появили и изисквания от сорта: който готви от по-малко от 10 години няма право да поства рецепти.

Айде, спрете се с тия методи, бе! Голямата философия пък да се регистрира някой и така да ви лази по нервите.



Тема Занови [re: Пeнka]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано09.08.04 15:51



И няколко думи по същество:

1. Няма проблем да се наложи бан на нерегистриран потребител.
2. В задълженията на модератора е да трие обиди, цинизми и теми, които не са за клуба, независимо от кого са написани.
3. Дано бързо се намери желаещ да се заеме с тази досадна дейност, за да можем останалите да четем и пишем с удоволствие тук.




Тема Въпросче?нови [re: Meli]  
Автор 4avdar4e (добро дете)
Публикувано09.08.04 17:24



В отговор на:

Дано бързо се намери желаещ да се заеме с тази досадна дейност, за да можем останалите да четем и пишем с удоволствие тук.



А какво всъщност е необходимо за да отговори някой на "длъжностната характеристика"? С други думи, кой може да бъде модератор и какви комп. ресурси се изискват? Не се кандидатирам (опази Боже), но ми стана любопитно. Никога не съм знаела това

Чавдарчето е весело дете - играе, пее, учи се, чете

Тема Длъжносттна х-ка на модераторанови [re: 4avdar4e]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано09.08.04 17:36



Написано е в Бъдещи майки, от geminarius



3адълженията и отговорностите на модератора са следните:

Следене да няма обиди към членовете на клуба, да няма спам, флъд (три еднакви теми ), реклами, изнасяне на лична информация за членовете на клуба, обиди и нецензурни думи и т.н.
Обикновено модераторите систематизират и опресняват информация, важна за клуба, която слагат в статични теми, но това не е тяхно задължение.

Изискванията към един модератор са различни, в зависимост от тематиката на клуба, като цяло може да се каже, че той трябва да е безпристрастен и бързо да овладява кризисни ситуации (напр. при спор).

Модераторът е модератор по собствено желание, не му се заплаща, по всяко време може да се откаже от модераторския пост. В повечето клубове вече избраният модератор посочва помощник, ако има нужда от такъв, т.е. без избори.

От техническа гледна точка, модераторът може да редактира, заключва и трие мнения и теми, може да мести теми в друг клуб, както и вижда IP адресите на пишещите в клуба. Всичко това могат и някои членове, немодератори.

Всеки модератор сам определя времето, което може и иска да инвестира в клуба.

Това е в общи линии.

П.П. Модераторът може да спира достъпа (налага бан) на юзери по потребителско име и IP адрес.

Теодора

Тема М-да-а-а...нови [re: Пeнka]  
Автор 4avdar4e (добро дете)
Публикувано09.08.04 18:00



Повечето неща ми бяха ясни, докато не стигнах до послеписа.... Това за мен е като да науча китайски. Но поне задоволи любо(знателността)(питството) ми . Благодаря, за което, Пенка!

П.П. Не се връзвай, моля, на недобронамерените писания. Стой си тук (ако искаш)

Чавдарчето е весело дете - играе, пее, учи се, чете


Тема Re: М-да-а-а...нови [re: 4avdar4e]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано09.08.04 18:13



Благодаря за поканата, ще помисля:)

Теодора



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.