Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ?царевично брашно?  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 00:38



Здравейте!!!

КАКВО И КАК с царевично брашно!

Събирам идеи за всичко с царевично брашно, царевичен грис. Включетелно и за качамак, щото нещо не ми става. Сладки, соленки, панировки и въобще за каквото ви дойде на ума. А към тези които са в чуждоземско или ползват чужд език може да преведат и някоя по-засукана рецепта.



Тема Re: ?царевично брашно?нови [re: Asss]  
АвторAccc (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 19:04



Е-е-е-е, хайде де, престрашете се!

Разровете малко паметта си. Аз толкова се старах да пусна по-завъртяна тема... Сега вие така....

Чакам. Ама нямам много време, че от новия месец нямам интернет.



Тема Re: ?царевично брашно?нови [re: Accc]  
Автор Sapiens-s-s (добронамерен)
Публикувано27.06.04 20:04



Ами, честно казано, като правя качамак с готов качамак, от този, инстантния, дето става за 5 минути, винаги става много добре и без никакви проблеми.
Значи, моето лично и много скромно мнение е, че царевичното брашно и царевичния грис са по- "бодливи" от обикновеното, бяло брашно и грис.
Изключение правят царевичното, оризовото и пшеничното нишесте, които са почти еднакви по структура.
Аз ползвам царевично или оризово нишесте за сгъстяване, вместо брашно.
Иначе нямам особено голям опит с царевичното брашно.
Правил съм качамак с обикновено царевично брашно и без никакъв изобщо опит стана.
Просто водата трябва да ври, подсолена и в нея на струйка се сипва брашното и се бърка непрекъснато. Това е цялата философия.

"Един добър готвач е повече от седем лекари".Китайска поговорка

Редактирано от Sapiens-s-s на 27.06.04 20:07.



Тема Re: ?царевично брашно?нови [re: Accc]  
Автор killin (me)
Публикувано28.06.04 18:57



а бе.....
мога да ти кажа как си правя качамака от царевично брашно като ходя за риба на Дунава...
....ама той става толкова стегнат....(за да издържа на течението)... че като го удариш в земята подскача като топка....
.... та си мисля че точно това едва ли те интересува

сори че не мога да ти помогна

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: "Спрудник"-ътнови [re: Asss]  
Автор PeПиЧka (зелена)
Публикувано29.06.04 12:50



е хляб замесен с равни количества бяло и царевично брашно. Замесваме го по Коледа, че много му вървят пръжки и кисело зеле с кокали. Пресяваме няколко пъти (шепа или две) царевично брашно. Попарваме го с вряла вода. Смесваме с бялото брашно и действаме по познатия начин за замесване на тесто с мая. Получава се невероятно ароматна и вкусна питка. Опитай!

Пропуснах да напиша, че питката не се дупчи преди печенето!!!

Редактирано от PeПиЧka на 29.06.04 16:44.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.