Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Торта "Славянка"  
Авторcлaжи (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 14:18



Някой знае ли как се прави тази торта?



Тема Re: Торта "Славянка" [re: cлaжи]  
Авторcлaжи (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 16:08



ОК! Тогава можете ли да ми преведете следната рецепта /много спешно ми трябва, за да зарадвам мама-тя се казва така /:

"Торт "Славянка"

Для теста: 150 г муки, 150 г сахара, 6 яиц.

Для крема: 280 г сливочного масла, 3 желтка, 170 г сгущенного молока, 80 г халвы, 2 ч. ложки сахарной пудры, ванилин.

Бисквит: взбейте венчиком яйца и сахар в пышную однородную массу - вся масса должна увеличиться в 2-3 раза. Потом всыпьте муку, быстро перемешайте. На противень положите тонкую промасленную бумагу и вылейте тесто. Выпекайте в духовке при температуре 200-220 С. Готовый бисквит остудите, а затем снимите бумагу. Пока бисквит печется, приготовьте крем. Разотрите сливочное масло, взбейте его, положите туда натертую халву, сгущенное молоко, сахарную пудру, ванилин, и взбивайте до однородной пышной массы. Готовый бисквит ровно обрежьте - сделайте из него 3 одинаковых квадрата. Обрезки натрите на терке и слегка подсушите в духовке на сковороде. На каждый квадрат бисквита нанесите крем, положите их один на один. Обмажьте готовый торт кремом и обсыпьте его крошкой. "

Благодаря предварително!



Тема Re: Торта "Славянка" [re: cлaжи]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано07.06.04 17:06



Е щом е за мама, няма как да ти се откаже то и без това тука вече на всякакви езици взеха да се пускат рецептите
За тестото 150гр. брашно, 150гр. захар и 6 яйца
За крема:280гр. масло,3 жълтъка,170гр. сгъстено мляко(продава се в едни метални кутийки), 80гр. халва( слънчогледова),2 ч.л. пудра захар, ванилия
Блата: Разбиваш яйцата+захарта- сместта трябва да увеличи обема си 2-3 пъти( доста ще разбиваш)След това прибавяш брашното и разбъркваш бързо.В тавичка слагаш намаслена хартия и изливаш тестото.Изпичаш въвъ фурната на 200-220градуса.Готовия блат охлаждаш и сваляш хартията.Докато се пече блата приготвяш крема.Разбиваш добре маслото, прибавяш настърганата халва, сгъстеното мляко, пудрата захар и ванилията.Разбиваш до образуване на пухкава еднородна смес.Готовия блат разрязваш на 3 еднакви квадрата.Изрезките настъргваш на ренде и леко запичаш във фурната .Върху всеки блат намазваш крем и ги нареждаш един върху друг.Намазваш тортата с крем и посипваш с получените запечени "трохи"
Успях с рецептата и да ви е сладко



We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Към Минаващанови [re: минaвaщa]  
Автор Becи (сладкопойно)
Публикувано08.06.04 11:35



Като казваш "слънчогледова" халва може ли да се разбира "тахан" или са две различни неща?



Тема Re: за Веси [re: Becи]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано08.06.04 12:14



Веси написах слънчогледова без да се замисля. Исках да кажа,че трябва да е от кафявата , а не бялата халва. Така да се каже изказах се непрофесионално, ма карай сега, надявам се да не съм заблудила много народ.Тези дни ще ти пробвам сладкиша с шоколадовите бисквити и онзи кафяв крем , много вкусен ми се чини



We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Re: Торта "Славянка"нови [re: минaвaщa]  
Авторcлaжи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.04 13:19



Много, много ти благодаря минаваща!!!



Тема Re: за Весинови [re: минaвaщa]  
Автор Becи (сладкопойно)
Публикувано08.06.04 13:51



Да, наистина е много вкусен ще видиш-лекичък и фин. И на мен ми се вижда много вкусна тази торта с халвата и аз вече си я записах. Ти яла ли си я или я имаш като рецепта? Аз много обичам такава халва и затова си мисля, че вкусът на крема ще е чуден.



Тема Re: за Весинови [re: Becи]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано08.06.04 14:15



Аз само преводач, рецептата я пусна слажи .В интерес на истината и мен крема ме заинтригува ,защото е различен от всичко,което съм срещала досега. И него ще го пробваме, няма да му се размине




We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Re: за Веси [re: минaвaщa]  
Автор Becи (сладкопойно)
Публикувано08.06.04 15:13



Олееее, извинявам се. Че как така съм я пропуснала да я видя.
Слажи, от къде взе рецептата? Може ли да се види как изглежда?



Тема Re: за Весинови [re: Becи]  
Авторcлaжи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 11:45



- мисля, че на този сайт е картинката, макар рецептата да не е същата /или пък е-не мога да си я преведа/.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.