Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема лайм?нови  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 11:04



Някой да знае къде в София може да се намери лайм (или на плод, или като сок)? Искам да си направя Мохито ...



Тема Re: лайм?нови [re: koko]  
Автор mali (най-вече мама)
Публикувано21.05.04 14:10



Провери в Билла или на някой по голям пазар. Сок има май на фирмата Tymbark, но не съм много сигурна



Тема Re: лайм?нови [re: mali]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 14:43



Мерси, аз си мислех да обиколя Централни хали, че Била ми идава далеч.



Тема Re: лайм?нови [re: koko]  
АвторПpиятeл в нyждa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 15:48



За лайм не зная, но мага да те посъветвам как да хванеш лаймска болест!



Тема Re: лайм?нови [re: koko]  
Автор Sapiens-s-s (добронамерен)
Публикувано21.05.04 17:58



Ама лайм е просто вид лимон, защо не пробваш на пазара да потърсиш най- зелените и неузрели лимончета. Не вярвам и най-изкушения гастроном да усети разликата.

"Неназованите неща не променят смисъла си."


Тема Re: лайм?нови [re: koko]  
АвторlPA (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 18:22



Купувала съм лайм от пазар Ситняково, килограма беше 10 лв, тук в САЩ са от най-ефтините плодове.



Тема Re: лайм=зелен лимон?нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 19:30



...Ами то и картофът е вид кореноплодно,но тъй като е нещо,отдавна познато на българчето,на него и през ум не му минава да го замени примерно с морков(и той - корен).
Господа,недейте да дезинформирате ако темата не ви е докрай ясна,моля ви!Разликата между лимон и лайм е приблизително същата както между портокал и мандарина.Колкото и неузрял да е лимонът,той не притежва онзи характерен за лайма "парфюмиран" аромат и не знам колко хора биха се оставили да бъдат излъгани при замяната му с лимон,а бил той и тъмно зелен.



Тема Re: лайм=зелен лимон? [re: !]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано21.05.04 19:55



Само в едно не си прав - сравнението с морков и картоф беше без мярка А е хубаво да се измисли някакво название на български за 'lime' и аз не бих имал нищо против 'зелен лимон'.



Тема Re: лайм=зелен лимон?нови [re: Eдин]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 20:13



Има нещо такова;съгласен с критиката!Навеждам глава.
За име не съм мислил,но аз не съм много против "осиновяването" на чуждици.Поне що се отнася до този пуст "лайм",в нашия език има съответните звици за да не изопачим името му,а може би с течение на времето да се роди и някоя наша думичка.Поздрав!



Тема Re: лайм?нови [re: koko]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 20:43



как правиш "мохито"- то си....сподели с невежите:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.