Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема юбилейнови  
Авторбeйб (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 11:19



Съпругът ми има скоро юбилей-30 г.Роднините му очакват да направим голяма софра по този повод.Десетина човека ще бъдем-свекър,свекърва,семейството на сестра му и нейните свекър+свекърва.Те са хора от село,очакват софра както подобава.Не искам да се изложа,сикам приятно да ги изненадам.Засега имам идея само за десерта-ще е поръчана,купена от сладкарница торта. Какво ще ме посъветвате за останалото?и ако може да не са някакви сложни,екстравагантни изпълнения,защото ще имам само 1 ден време да сготвя,а и те ще продпочетат по-обикновени ястия.



Тема Re: юбилейнови [re: бeйб]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано24.02.04 02:21



Класическия вариант е: 2 вида салати, много мезета - кашкавал, сирене, салами и луканки, пържоли като основно ядене и гарнитура от картофи или ориз.
Пък ако вземеш да омесиш и някоя питка... А можеш и да поръчаш, ако има откъде:)
Сега се сещам и за друго основно ястие - различни видове меса в голям гювеч. Май зелеви листа се слагаха отдолу, може би имаше и някакво конкретно име, но не съм много на ти с месните ястия Хубавото, при конкретното нещо е, че се слагат и пържоли и пилешко и наденички май,така че има за всеки вкус.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: юбилейнови [re: бeйб]  
Автор Raza (Кисела)
Публикувано24.02.04 11:17



Vij
Party za 40 tshoweka - tam ima chudesna ideia



Тема Re: юбилейнови [re: бeйб]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано24.02.04 13:18



Да ти е жив и здрав юбиляра, хубаво е да навършваш 30.
Аз ти предлагам една рецепта, която хиляда пъти е повтаряна тук в клуба и е на Мечо Пух - един неповторим кулинар! Ееех, Мечо, къде се загуби...дай пак някоя вкусна идея.


Котлетите се цепват до кокала, така че да станат като джобчета. Задушават се гъбите нарязани на ситно заедно с лука също нарязан на ситно, добавят се шунката, киселите краставички, след като се задушат се дърпат от огъня, поръсват се с черен пипер и се прибавя горчица - количеството по желание.
След като плънката се разбърка добре, се пълнят котлетите и се зашиват. Овалват се в брашно, смесено със сухи подправки и се запържват леко от двете страни. Нареждат се в тава, заливат се със сметана, размесена с кисело мляко, 1 ч.ч. вода или бульон, може да се добавят още гъби, не толкова дребно нарязани като в плънката, и се пъхат в печката на умерена фурна. Обръщат се от двете страни, 10 минути преди да се извадят се поръсват с настърган кашкавал. Преди сервиране се издърпва конеца, с който са зашити котлетите с изненадата (никой не очаква, че котлетите са с плънка).



Тема Re: юбилейнови [re: бeйб]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 16:54



Задушени пилешки или свински пържоли
с пушено сирене и гъби.
За гарнитура различни салати и варени или
печени, или пържени картофи.



Тема иретонови [re: Иpeтo]  
Авторбeйб (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 17:21



О,Ире!Благоаря ти за пожеланията и за интересната рецепта.Но за съжаление тя е много сложна за менЕдва ли ще се наема да приготвя тези чудеса



Тема Re: юбилейнови [re: бeйб]  
Авторhanake (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 20:39



Направи им капама. Действа безотказно!



Тема Re: юбилейнови [re: hanake]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано25.02.04 10:02



И за мен капамата е чудесно решение - първо е в големи количества, много е вкусна, не се нуждае от гарнитура, понеже всичко е вътре в капамата - зеле, ориз, няколко вида месо, наденички.
Естествено с няколко салати и малко мезета и всичко ще е шест.

Кръгълче.


Тема Re: юбилейнови [re: бeйб]  
Автор Kypaбийka (бабина)
Публикувано25.02.04 10:54



Преди всичко - ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ СЪПРУГЪТ, МНОГО ДА ТЕ ОБИЧА И ДА ТЕ ГЛЕЗИ!!!

И ако не съм закъсняла с предложението си, вземи предвид и тази лесна рецепта. Изпържи толкова пържолки, колкото човека ще бъдете на празненството. Панирай и същия брой филийки хляб. И минути преди да поднесеш, сложи пържолите върху канапетата, отгоре - по един резен кашкавал, пусни си фурната само на горен реотан, леко запечи. По желание, след запичането на кашкавала, отгоре можеш да сложиш и по едно пържено яйце (на око). Получава се едно фантастично "филе миньонче". Ако искаш да изглежда и по-екстравагантно, забоди най-отгоре клечка с някаква фигурка (както слагат по мелбите). Хубавото на тази рецепта е, че месото и канапетата можеш да си ги приготвиш от предния ден.
За ордьоври и салати вече са ти дали идея - на такъв ден всичко върви.

ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ и БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ!!!



Тема Re:нови [re: бeйб]  
АвторStefanie (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 19:04



Здравей, Бейб! Да ти е жив и здрав рожденикът, а и всички покрай него! Предлагам ти като основно ястие да поднесеш виенски шницели - те се приготвят много лесно и бързо / ако не си правила, пиши да ти пусна рецептата/ Като гарнитура към тях можеш да направиш пържени или печени картофи, грах, царевица, броколи, задушени с масълце, лютеница с праз - каквото си поискаш. Идеята с питката е чудесна - аз правя пита с кашкавал, която е толкова вкусна, че само с нея можеш да се наядеш. Прави се за около 30-40 минути, втасва около 30 минути и се пече около 40-50 минути - според печката. Като предястие пък можеш да поднесеш домати, пълнени с руска салата - избираш средно големи, по възможност еднакви по големина домати, отрязваш капаче, издълбаваш ги с лъжичка и ги пълниш с руска салата. Много е ефектно.
Весело прекарване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.