Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 25.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пе4ена пуйка! КАК???нови  
Автор Kykepa (Козирог!)
Публикувано22.11.03 08:54



Здравейте кулинари!

Някой може ли да ми даде някоя универсална рецепта за пе4ена пуйка
или там каквато знае рецепта?

4увал съм, 4е пуйката е с доста сухо месо и има опастност при пе4ене да стане жилава, защото се исушава месото! Така ли е???

Също ме интересува вари ли се преди пе4ене???

И какви подправки се слагат?

Абе вси4ко, защото нищо не занм, а искам да пробвам!

Знам, 4е не е като да пе4еш пиле!

Georgi Penkov-Bulgarska nadejda!!!



Тема Re: Пе4ена пуйка! КАК???нови [re: Kykepa]  
Авторjeni (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 16:31



Az sam prigotviala pyikata po dva nachina do sega i BESHE MNOGO VKYSNO , ta edinia e s kiselo zele, a drygia s oriz s g<bi,

s kiseloto zele ia slagam v glinen giyvech s poveche voda i zelev sok , traditsionite podpravki, dafinov list , cheren piper, chesan,cherven piper i taka se peche v fyrnata dokato stane gotovo

s oriza predvaritelno svariavam leko (kolkoto da izlezne pianata ) pyikata
sled tova ia slagam v tava , namazvam pyikata s limon za vkys , slagam malko voda i taka se peche na ymerena fyrna , predi da e napalno gotova pribaviam predvaritelno zaparjen oriz s g<bi i maslo v tavata , pri serviraneto podnasiam sos Brown gravy ili podoben dryg kafiav sos za meso ....stava mnogo vkysno



Тема Re: Пе4ена пуйка! КАК???нови [re: Kykepa]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано22.11.03 20:16



Точно като да се пече пиле е всъщност...Аз я намазвам от предишната вечер с разтопено масло с червен и черен пипер. Пека я завита с фолио и чак последните 45 мин. я отвивам да се зачерви. Обикновено я пълня с ориз и гъби, ако го правиш, ориза трябва да е готов, иначе остава суров. И трябва да е много добре размразена. Колко ти е голяма пуйката? Моята е 15 lbs., което значи, че в неделя следобед ще я преместя в хладилника и в четвъртък сутринта ще я извадя навън и към 3 следобяд ще я сложа да се пече, за да е готова към 6.30, когато идват хуните с наточените зъби...А какви гарнитури ще правиш?

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Пе4ена пуйка! КАК???нови [re: блoнди]  
Автор Kykepa (Козирог!)
Публикувано23.11.03 17:27



Не знам още какви гарнитури ще правя!

Нямам още и пуйка!

Georgi Penkov-Bulgarska nadejda!!!



Тема Re: Пе4ена пуйка! КАК???нови [re: Kykepa]  
Автор lsabel (chervenokoska)
Публикувано23.11.03 19:28



Da ti kaja az kak pravya puyka ili pone taka ya pravih minalata godina i stana mnogo vkusno.
Prav si , che mesoto na puykata e mnogo suho , za celta sled kato ya napulnish( ako shte ya pulnish) ya zavii s parchenca bekon - cyalata . Sled tova ya sloji v edin ot tezi specialni plikove za pechene (Jewel - 1,70 $ v momenta ) , slagash puykata v pechkata i pechesh 4 chasa. Pone ne se zanimavash da ya naglejdash i polivash . Mesoto poema ot mazninata na bekona i stava mnogo sochno i krehko.
Priyaten Den na blagodarnostta!



Тема Re: Пе4ена пуйка! КАК???нови [re: lsabel]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 21:19



Правилно са те посъветвали...Не е като да печеш пиле.Аз по-скоро го разглеждам като да печеш агне
4 часа най-малко се пече и става много крехка.Аз я пека в специална едипсовидна дълбока тава с капак,но ако нямаш,може да я завиеш с фолио и не я отваряй преди да и е изтекло времето!А за плънката,сигурна съм,че ще измислиш.Моите всеки път са различни.
Успех!



Тема Изабел,нови [re: lsabel]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано24.11.03 00:00



това с бекона звучи много добре, ще й даде и аромат на пушено. А накрая развиваш ли я за малко да се препече кожичката?

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Изабел,нови [re: блoнди]  
Автор lsabel (chervenokoska)
Публикувано24.11.03 00:17



Ami tya vupreki , che e v plika se zapicha dosta dobre i kojichkata stava hrupkava. Plika e produpchen na nyakolko mesta , taka che kojata ne stava meka...
Da , naistina stava dobre - mesoto stava dosta sochno i krehko...inache znaesh kolko e suho pueshkoto...
Opitay , moje puk da ti haresa , a da propusnah da dobavya , che ot strani v plika moje da se slojat nyakolko morkovcheta i strukcheta celina - pridava dopulnitelen aromat...



Тема Re: Изабел,нови [re: lsabel]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано24.11.03 06:00



Аз винаги слагам и след това ги пасирам и с малко сос от пуйката ги слагам в готово грейви от пликче и го маскирам като домашно

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Изабел, [re: блoнди]  
Автор lsabel (chervenokoska)
Публикувано25.11.03 00:39



Umnichka si ni ti...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.