Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фурна с вентилатор  
Автор Meli ()
Публикувано09.12.03 22:57



Наскоро си купих такава фурна и все още не мога да разбера за какво служи вентилаторът, освен да ми пълни кухнята с пара. Някой може ли да ми помогне с лични впечатления или да ми каже къде да прочета? Пък нали предстоят много празници с мноооого готвене ...



Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Meli]  
АвторMolly (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 13:56



Чрез вентилатора ястието се изпича по-бързо и равномерно отвсякъде. Особено е подходящ при печене на баница, на пиле, на тиква и пр.



Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Meli]  
АвторKarol (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 15:03



Towa e mnogo udobna funkzija! Moshe da se petak njakolko neschta ednowremenno. Samo ne moga da razbera, zaschto ti se owlashnjawa do takawa stepen petschkata?!




Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Meli]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано10.12.03 15:43



Аз си мечтая за тавака фурна :) и се надявам другата година да можем да си вземем.
С такава фурна можеш много прецизно да управляваш процеса на печене според нуждите.

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Petyata]  
Автор Meli ()
Публикувано10.12.03 19:27



Благодаря ви за отговорите!
Аз пробвах само веднъж с един гювеч, в който имаше течност и като пуснах вентилатора, започна да излиза страшно много пара, направо беше невъзможно да се живее в кухнята. Вероятно трябва да го ползвам само за по - сухи неща.
Ех, пак по метода на пробите и грешките ...



Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Meli]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 08:53



и аз имам такава фурна, която има програма за самопочистване. Налива се вода и се включва програма за самопочистване. Но и до сега не съм установил на колко градуса трябва да я сложа.
Ако някои знае моля да ми отговори



Тема Днес направих бутеркинови [re: Meli]  
Автор Meli ()
Публикувано13.12.03 19:47



Наистина станаха много бързо с вентилатора. И равномерно изпечени.



Тема Re: Днес направих бутеркинови [re: Meli]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано19.12.03 15:27



вентилаторът най ми върши работа за пица (друго тестено не мога да пека) и наистина пицата, печена на вентилатор е съвсем различна от другата

друга опция с вентилатор е да печеш на три реда различни неща (по строго подреден начин, пише го обикновено в книжката на печката, примерно отдолу зеленчуци, после пиле, и отгоре сладкиш, или обратното беше....), без да им се смесват миризмите



Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Meli]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 22:52



- за печене на няколко нива 2 или 3
- за равномерно изпичане на блатове и кексове без да прегарят или да оставят отвътре сурови/течни
- за печене на сладкиши с повече влага, като плодовите и смесените, като коледните кейкове с повече съставки
- горен нагревател + вентилатор е идеално за пици, не за плодови сладкиши
- долен нагревател + вентилатор е идеално за суфлета, бухнали теста/хлябове, пайове с крем - не се изсушават заради циркулацията; също за консервиране в буркани със стъклени капаци
- грил + вентилатор е идеално за големи парчета меса, птици, пуйки с хрупкава корица



Тема Re: Фурна с вентилаторнови [re: Жeни]  
Автор Meli ()
Публикувано20.12.03 16:34



Много ви благодаря за указанията, момичета!
Този номер с печенето на различни нива как става - в смисъл кое трябва да е горе и кое - долу, ако са различни ястия?
Към моята печка нямаше указание, само няколко листа с предимно техническа информация. Дали има начин да си намеря книга или да прочета в мрежта нещо повече?
Приятно готвене




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.