Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 04:53



Въпреки,че е лесна,вкусът и видът и много ще ви допадне.Още повече,че това е може би най-обичаната в Русия торта -един от вариантите на торта НАПОЛЕОН (варианти има много,но наистина този ми се струва най-истински и най-вкусен).Трябва да призная,че всеки си има собствено мнение по този въпрос и всеки смята своя вариант за най-истински.Този не е моя вариант,а варианта,който най-много ми допада.

За целта:

1 опаковка бутер-тесто
2 яйца
1,5 чаши захар
1/2 л.мляко + още 1 чаша
2-3 лъжици брашно
1 пакетче масло
аромат по желание

Рстилам бутер-тестото и го разрязвам на равни части.От моето се получават точно 8 правоъгълници с големина 25/13 см. приблизително.Разрежете такава големина,каквато ви се получи,но да са еднакви.Пека всеки правоъгълник отделно върху лист за печене.Топлите правоъгълници не слагам един върху друг,а оставям настрани добре да истинат.
Докато се пекат,правя крема.

1/2 л. мляко слагам да заври.През това време разбърквам хубаво яйцата със захарта (става консистенция на гъста каша)
2-3 л. брашно разреждам с 1 ч. студено мляко и добавям към яйчената смес.Хубаво разбивам заедно.
Когато млякото заври,дръпвам от котлона и на лека струйка прибавям яйчената смес с непрекъснато бъркане.Слагам отново на котлона и без да преставам да бъркам докарвам крема до сгъстяване (без да завира) и го дръпвам отново.
Предварително размекнатото масло добавям към крема след леко истиване и непрекъснато разбивам.Добавям също аромат-може 1 ванилия,може настъргана лимонова кора и 1/4 изстискан лимон (придобива приятен леко кисел вкус) или друг ваш аромат по желание.
След изстиване на крема,редим в тавичка изпечените ни кори и мажем с крема.Седем кори по този начин и хубаво намазваме от всички страни с крем.Осмата кора я стриваме на трохи и с тях посипваме тротата навсякъде. Така престоява една нощ на топло и чак на другия ден се слага в хладилника и се консумира.

Надявам се че ще ви хареса и като на мен,ще ви стане любима в къщи.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: Пoли]  
Авторпoли (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 21:21



Един съвет...Може да намалите малко захарта в рецептата.Аз я правя с 1 чаша и пак е доста сладичка.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: Пoли]  
АвторLori (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 23:37



Поли,
А едно пакетче масло колко е, горе долу? Че тук, където живея са около 500 гр.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: Lori]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 02:49



О,не...И моите са по толкова,но аз имах впредвид българските,а те са по 125 гр. ако не ме лъже паметта.Горе-долу на размер ги помниш...С повече масло ще стане тежичко...



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 02:57



Сега го погледнах-моето е от 450 гр. и слагам горе-долу 1/3 от него.Понякога го стопявам в микровълновата ако не е размекнато достатъчно.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: Пoли]  
Авторkesten4e (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 03:58



Поли, а колко грама е бутер тестото, 4е при мен има раzли4ни по тегло опаковки. За маслото и аz се 4удех, ама добре, 4е Лори е питала. Благодаря ти предварително.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: kesten4e]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 05:21



Ами,хвана ме на тясно,кестенче,защото никога не съм се замисляла да погледна грамажа на тестото(пък и в момента нямам в камерата),т.к. така или иначе при мен няма различни видове...Обаче това не е от съществено значение.Важно е да се раздели на еднакви парчета,които да не са малки,но и да не са голями.Не се увличайте с голяма торта,защото бутер-тестото по-добре се изпича,когато е нарязано на по-малки парчета.Нали се сещате,че каквито са парчетата,такава ще бъде формата на тортата...
Ще напиша грамажа веднага щом проверя.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичканови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 05:37



И още нещо...Доколкото разбирам съществува бутер-тесто,което не е разточено(това малко не мога да си го обясня как,но така казват хората...) Моето за информация е много тъничко,когато се разгъне.След изпичане листата се получават с дебелина на молив приблизително.



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичка [re: Пoли]  
Автор Megun (непознат)
Публикувано28.11.03 20:48



Здравей, Поли!
Днес реших да изпробвам рецептата ти.
Бутер тестото, което използвах /Белла/ е от по дебелите, така че се наложи да разрежа на тънки филийки готовите бутерки, но пак се получиха много вкусни мини-тортички;-))) Кремът стана невероятен, особено след като добавих есенция ванилия, настъргана лимонова кора и малко лимонов сок
/следващия път ще го заменя с портокал/. Мисля че, и на мен ще ми стане една от любимите тортичкиБлагодаря ти за рецептата



Тема Re: Евтина,вкусна и изключително лесна тортичка [re: Megun]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 20:07



Радвам се,че ти е харесала! И аз имах спомен,че нашето тесто е по-дебеличко,от това,което ползвам в момента,но не бях сигурна...Някои допълнително го разточват,но не мисля,че за бутер-тесто това е добро решение...Все си мисля,че с разточването си губи от прослойките масло...Обаче след изпичане може да се разслои,ако става прекалено дебело...
Аз пък напоследък глезя моите с пълнени "лодчици" от бутер-тесто...Очарована съм!Става много красиво,вкусно и удобно за ядене.Ще ги включа в Новогодишното меню.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.