Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 05.10.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема сушинови  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 16:43



Моля, който има опит да каже какво е това и главно как се яде - с пръсти с клечки. Обикновенно към него дават и нещо много лютиво. Какво е ?
Изобщо когато дават суши как трябва да се яде?



Тема Re: суши [re: Aни]  
Авторddd (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 18:17



eto uk mojesh da namerish wsichko za sushito.. ima daje i filmcheta - kak se jade, kak se progotwja... wsichko!:

http://www.eatsushi.com/

sus zdrawe! ;)



Тема Re: сушинови [re: ddd]  
Авторddd (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 18:19







Тема Re: сушинови [re: Aни]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 23:10



Ани,за да си готвиш сама суши,трябва да си набавиш някои японски продукти-нори,оризов оцет,маринован джинджифил,васаби като минимум.Ако си в чужбина,не е проблем,но за България не съм сигурна.Най-добре за този който иска да се пробва да си купи добра книга за суши,защото приготвянето си е специфично.



Тема Re: сушинови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 23:19



Яде се или с пръчици или с ръка-както ти е удобно.Ето добър руски сайт:

http://www.susi.ru/



Тема Re: сушинови [re: Aни]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 20:52



Аз го правя и е елементарно. (ако имаш продуктите естествено)
Трябват ви:

1) рогозка за навиване
2) специален ориз (дето се лепи)
3) специален оцет за суши (жьлт)
4) пльнка - нпример - краставици, авокадо, твьрдо яице, рак мойе и др.
5) Водораслите - листата в които се слага пльнката

Ориза се сварява и полива с малко от оцета + сол на вкус. Режат се продуктите за пльнката на ивици.
Вьрху листото се слага ориза - тьньк слои а вьтре пльнката и се навива с рогозката отдолу.

Като стане като саламче се реже на рулца.Соса е васаби (зелен и лют) и соев сос) Топят се в този сос и се ядат.

Аз лично не сьм голям почитател ама много хора ги харесват и затова ги правя.



Тема Re: сушинови [re: жeнa]  
АвторJhonson (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 02:21



Az sam gi pravi s marinovani lozovi lista a kam obiknoveniq oriz dobavqm qbalkov otzet i zahar da e lepkav i tai kato lozovite lista ne mogat da se zalepqt gi slagam otvatre a oriza e otvan.Tova e balgarskiqt na4in za sushi.



Тема Re: сушинови [re: Jhonson]  
Автор ah ((flo))
Публикувано27.11.03 17:27



точно така, става си с нормалния ориz. а и в бг се продава рачеШко месо сурими, zамраzено. аz смесвам zа голяма чаШа ориz 4 лъжици ориzов оцет (да не е винен), 3 сл zахар, 2 чл сол. прибавя се към сварения ориz и се бърка. васаби е японски хрян, т.е. може да се zамести със ситно рендосан хрян.



Тема Re: сушинови [re: Jhonson]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 09:47



Tezi marinovani lista ne sa li mnogo zsilavi v surovo sastojanie? Predpolagam imash predvid grackite v burkani. Az ot tjah pavja ponjakoga sarmichki.



Тема Васаби, Уасаби илинови [re: Пoли]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано04.12.03 00:13



Стига бе. Това си е пюре от хрян, чист и "зелен". Ма като почнете да се прехласвате по чужди думи. Не ми било джинджифил, най ми било джинджър. Не ми било босилек, най ми било бейзил.

не се връзвайте

п.п. а е и заглавието на не-лош френски филм

Ребята, давайте жить дружно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.