Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Свински пържоли, ама бая...нови  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано19.10.03 19:42



Здравейте.
Днес спечелих на томбола около 10-на свинки пържоли и се чудя как да наготвя 5-6 от тях. Незнам точно от коя част са, но има мазнинка и кокал.
Мислех си да направя варено, но мъжа ми ме обяви за престъпник, щото съм искала да похабя хубавите пържолки, а аз като знам, че пак ще наготвя повече отколкото ще изядем ако не се влючи и кучето ... не желая да готвя.
Моля ви се дайте идея какво да правя с половината от тях, не че кучето и котките няма да помагат .
Благодаря много за идеите.

П.С. Мечо, за зеле вече мислих, ама и на мен ми се струва престъпление.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Dragoness]  
Автор Taйнa (непознат)
Публикувано19.10.03 20:31



В мазна тавичка ги нареждаш посолени с 2-3 кубчета пилешки бульон,заливаш с чаша вода и печеш докато останат на мазнина.Бързо,лесно и вкусно.
Поднасяш ги с пържени картофи и салатка от домати с лук и магданоз.

Редактирано от Taйнa на 19.10.03 20:33.



Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Taйнa]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано19.10.03 21:01



Благодаря ти за идеята Тайна.
Засега няма да опирам до нея, защото ще бъдат доста близко на вкус, а е бая месо.
Вече се чудя дали да не го замразявам на порции.
Приятна и лека седмица.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Dragoness]  
АвторLori (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 21:13



Пълнените пържоли на Мечо са върха. С тях изненедвам и българи и чужденци.
Лошото е само, че откакто ги сготвих, съпругът ми не иска да яде по друг начин пържолите, а само пълнени



Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Dragoness]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано19.10.03 22:32



Нарязваш 1 грамадна глава лук или 2 по-малки. Режеш на едро. С половината застилаш дъното на тавата, в която ще ги печеш. Върху лука слагаш пържолите, а отгоре останалия лук, да се покрият равномерно. Може и да нарежеш чесън и да го смесиш с лука. Заливаш с вино, малко мазнина, и най-накрая поръсваш със сол, черен пипер и кимион(смлян), обилно. Завиваш със станиол и печеш. Обръщат се веднъж, накрая се запичат без станиола. МОЗЪК!!!

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.

Редактирано от oтвopeнa на 19.10.03 22:34.



Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Lori]  
Авторria (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 03:32



A kade moga da vidia tazi recepta na Mecho?



Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: ria]  
АвторCharly (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 11:44



DA, daite retzeptata na Metcho, Molia, priateli



Тема Благодаря ви.нови [re: Dragoness]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано20.10.03 21:35



Реших да ги направя с праз, моркови, целина, гъби, сметана и вино. И пак ще замразя половината, щото хладилника ми е пълен, във фризера поне има малко местеце.
Поздрави ,
Драконката

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Dragoness]  
АвторLori (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 02:18



Рецептата на Мечо


Котлетите се цепват до кокала, така че да станат като джобчета. Задушават се гъбите нарязани на ситно заедно с лука също нарязан на ситно, добавят се шунката, киселите краставички, след като се задушат се дърпат от огъня, поръсват се с черен пипер и се прибавя горчица - количеството по желание.
След като плънката се разбърка добре, се пълнят котлетите и се зашиват. Овалват се в брашно, смесено със сухи подправки и се запържват леко от двете страни. Нареждат се в тава, заливат се със сметана, размесена с кисело мляко, 1 ч.ч. вода или бульон, може да се добавят още гъби, не толкова дребно нарязани като в плънката, и се пъхат в печката на умерена фурна. Обръщат се от двете страни, 10 минути преди да се извадят се поръсват с настърган кашкавал. Преди сервиране се издърпва конеца, с който са зашити котлетите с изненадата (никой не очаква, че котлетите са с плънка).



Тема Re: Свински пържоли, ама бая...нови [re: Lori]  
АвторCharly (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 10:52



MMMMMMMM, izglejda mi strahotna tazi retzepta!!!
A kakvi po-totchno "suhi podpravki" nai-mnogo varvait?
I ochte edin vapros (mai mnogo pitam), no tova iastie dali moje da se napravi s agnechki kotleti. Imam 6 br v kamerata. Ili da gui ostavia za babinoto agnechko terbelia i da si napravia tchudnata retzepta na Metcho sas svininka?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.