Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Сезонът на ябълките...нови  
Автор lelq (новак)
Публикувано10.10.03 10:33



е,поне в BG!Знае ли някой рецепти за сладкиши с ябълки?Аз имам едно предложение,става много вкусно:ЯБЪЛКОВ СЛАДКИШ 1 ч.ч.олио,1ч.ч. вода,4ч.ч.брашно,1кг.ябълки,1ч.ч.захар,1бакпулвер,1ч.л.канела,1ванилия,1каф.ч.галета,1ч.л.пудра захар за поръсване.Замесва се тесто от олиото,водата и брашното(с бакпулвера).Отделя се 1/4 от него,което се меси още,за да стане твърдо.Останалата 3/4 част от тестото се разточва на дебела кора така,че да покрие намазана с масло тава.Върху него се разстилат настърганите ябълки,омесени със захарта,галетата и канелата.Върху ябълките се настъргва на едро ренде останалата1/4 от тестото.Пече се на умерена фурна до розово,като изстине се реже на ромбчета и се поръсва с пудра захар,в която има ванилия.P.S.Става по-вкусно,ако се сложи 1/2олио и 1/2 краве масло



Тема Като каза, та и аз да питамнови [re: lelq]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано10.10.03 12:29



Как се правят печени ябълки? Ми не знам!

А също и ако някой има идея за сладко-солена салата с ябълки, че съм се заринала у дома с този плод и само аз си ги ям!




Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Като каза, та и аз да питамнови [re: Цвeти]  
АвторSonia (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 13:08



Neshto elementarno:
pravish kvardtati sas strana okolo 10 sm ot mnogolistno testo, posipvash s malko sahar, slagash parche iabalka po sredata i gi sagavash (moje da isposlvash mako beltak kato lepilo). Pechesh gi na 180 gradusa okolo 20 min. Nakraia gi posipvash s pudra sahar. Po jelanie mojesh da dobavish stafidi i kanela ako ti haresvat.



Тема Re: Като каза, та и аз да питамнови [re: Sonia]  
Авторeлekтpoнчe (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 14:44



БЪРЗ ЩРУДЕЛ
1 пакет многолистно тесто - едната половинка се разстила в намазана с много малко мазнина тавичка. Отгоре се изсипват настъргани ябълки, начукани орехчета, захар, канела/количествата са по желание/. Покрива се с другата кора и се пече. Става много бързо, но не съм засичала за колко време. Поръсва се с пудра захар. Реже се на парчета по желание.
Аз веднага си сервирам едно, защото докато измия тавата и чинията в която съм ги подредила ми я подават за миене.



Тема Re: Печени ябълкинови [re: Цвeти]  
Автор lelq (новак)
Публикувано10.10.03 21:03



Много е лесно:ябълките(да не са много големи),се издълбават по средата като се изчистват от семките,слагат се в тавичка,напълват се със захар,налива се малко вода и се пекат във фурнатаИма обаче още един вариант:в издълбаното се слага по една сушена слива(накисната предварително),а може и прясна,парченце от лист на ендрише,малко захар,и се пече по същия начин.Успех



Тема Re: Печени ябълкинови [re: lelq]  
Авторнинe (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 21:23



Може ли в микровълновата фурна да се приготвят печени ябълки и колко трябва да се пекат?



Тема Re: Печени ябълки [re: lelq]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано10.10.03 21:57



Нещо интересно: Крем супа от ябълки с къри
500 г ябълки,25 г масло,1 глава кромид лук,2 кубчета пилешки бульон,200 мл прясно мляко,1 ч.ч. сметана,1 ч.л. къри на прах.
Бульонът се разтваря в 1 литър гореща вода.Ябълките се обелват,нарязват се надребно и се поръсват с лимонов сок.Задушават се в маслото,заедно с лука,нарязан на ивички.Преди да променят цвета си,към тях се добавя кърито и бульонът.Оставят се да се варят 10 минути. Супата се пасира заедно с прясното мляко и сметаната,до получаването на кремообразна смес.Сервира се студена,поръсена с малко къри.



Тема салата с ябьлкинови [re: lelq]  
Авторkecтeн4e (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 05:29



1 глава целина, настаьргана на едрото ренде и 3 или 4 ябьлки сь6то настьргани на едрото ренде се смесват с кисела сметана 1 кофи4ка от 200гр. и 6епа едро наряzани орехи. В салатата не се слага сол. Ябьлките се стьржат с корите. Много е вкусна. Лиубима ми е. Вариант с 3или 4 льжиzи маионеzа и малко сметана,пак беz сол.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.