Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Градинско парти HELP!!!!!!!!нови  
Автор anaili (член)
Публикувано03.10.03 21:56



Поканни сме на градинско парти в едно американско семейство. Всеки се очаква да занесе нещо за ядене или пиене там. В паника съм как ще се отчетем. Нали пусто кухнята не ми е сила. Мислех да приготвя свински хапки с кисело зеле ама една българка от Чикаго ми каза - те може да не го харесат .
И аз сега си оставам без идея въобще
Та имате ли идеи какво мога да занеса - хем да не много претенциозно хем да е лесно, хем да е българско, хем да има голям шанс да им хареса.
Партито е за в неделя



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано03.10.03 23:04



Кебапчета.


Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
АвторlPA (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 00:14



Povecheto amerikantci haresvat lozovite syrmi - ako imash nablizo arabski magazin, mojesh da gi kupish gotovi v golemi konservi, postni sa, i ako imash izbor ti preporychvam grytckite - po-dobri sa ot turskite. Obiknoveno v goliama konserva ima 56 broia.
Ako niamash takyv magazin nablizo i reshish ti sama da gi pravish - da znaesh, che lozovite lista v burkani sa strashno soleni i e dobre da gi izkisnesh v topla voda. Plynkata - po izbor, moje i s kaima, moje i postni.
Nadiavam se da sym ti bila ot polza, ako oshte neshto se setia, shte pisha.



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 00:19



БАНИЦА!



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: бypkaнчe]  
Автор anaili (член)
Публикувано04.10.03 00:30



ами като не мога да точа
А пук и като види мъжа ми колко олио ще сложа ще разправя навред колко вредна била, че била ужасно мазна
Харчим като семейство за 3 мес 1л олио - прави сметка нататък



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано04.10.03 01:51



Купи готови кори, има в гръцките, турски или руски магазини. В баницата сложи масло, а не олио. Плънката с яйца, сирене, кисело мляко, газирана вода и Cottage cheese. Когато разлееш плънката с лъжица, вземи една четка и хубаво я разстели върху кората. Става перфектна, сочна баница!

Направи салата снежанка със сметана вместо цедено кисело мляко (ако имате гръцки магазини те имат овче кисело мляко, което по гъстота е еднакво с цедено кисело краве). Снежанката със сигурност ще я харесат!

Ако искаш можеш да направиш чушки бюрек, или да ги изпечеш, обелиш и подзправиш с чесън, оцет, зехтин и дребно нарязан магданоз.

Ако ти се играе, направи малки кюфтенца и с клечки за зъби ги набучи върху една зелка, и това ще го харесат! За аромат пресовай и добави в каймата скилидка или две чесън.



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Автор lsabel (chervenokoska)
Публикувано04.10.03 02:38



Shte te ubiya , che se opravdavash s men za zeleto sus svinsko. Ideata za chushkite burek e mnogo dobra - vseki moje da si vzeme po edna- nali shte e shvedska masata. Setih se za neshto drugo- az imah gosti (mestni) i byah napravila panirani gubi - portabella (naryazani na triugulnicheta) za ordiovar i byaha haresani...



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: Debora]  
Автор Di5 ()
Публикувано04.10.03 05:33



Дебора ти е дала много хубави идеи, чушките бюрек и снежанката просто няма как да не ги харесат. Може и триъгълни банички, ама е по връткаво.

Щом е градинско парти предполагам ще има барбекю и мръвки, така че и една голяма купа със шопска салата да направиш(непосредствено преди да тръгнете и я подправиш там на място), с много настъргано сиренце отгоре пак ще върви и поне със сигурност няма да се издъниш в приготовлението.

Може да направиш пълнени по големи гъбки със спанак, зелен лук и кашкавал, или пък със спанак и кайма. Или пък пълнени домати със задушен спанак, зелен лук, крем сирене и нарязани на дребно сварени яйца.



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: Debora]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 13:59



точно така, Дебора!
никой не точи кори вече, готови има по целия свят, а пък старите рецепти за баница са си точно с масло, не с олио.
досега не съм чула за някой чужденец, който не е харесал баницата, напротив, умират си за нея. черпила съм американци тук, в България, те много се впечатлиха, като разбраха съставките и казаха, че било супер здравословно според новите изследвания... нали щото французите набиват масло, сирене и червено вино, и имат много ниска честота на сърдечно съдовите заболявания. та американците набиваха баница с червено винце и куфееха от щастие, че хем вкусно, хем здравословно :)))
други готвени неща няма смисъл да се правят, защото връткаво, задължително ще изстинат, докато се стигне до тях и т.н.



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!! [re: Debora]  
Авторdidka (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 01:24



Debora,ako moje dai niakakvi priblizitelni proporzii na tazi planka s cottage cheese i samo v sredata li slagash ot neia ili red kori-red planka.Thanks




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.