Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: lsabel]  
Автор anaili (член)
Публикувано05.10.03 02:09



А така Призна ли си При това без бой
Аз маи реших варианта кебапчета ще ги направя по късички пък които взел взел.
Бас държа ще са поне 50човека Повечето от които не познавам.
Хем ще си имам занимавка и няма да се налага да обяснявам на всеки "....... де е България...."
Стискаите палци да не ги обърна на земята, че тогава със сигурност, ще запомнят де е България



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: Debora]  
Автор anaili (ентусиаст)
Публикувано05.10.03 02:26



Що изобщо я подхващаш темата с чушките та ми късаш сърцето
Тук в Илиноис камбите са 4 за 3$ (четири броя за три долара) За справка за същите пари си купуваш цяла ярка (към 2 кила). За да се наям само с чушки само за мен ще отидат 10$, а един среден обяд в ресторант (не Мак Доналдс) е към 20$
Другото, хаиде да речем как да е ще ги събера -имаме градинка с по 5 коорена домати чушки и краставици (таз година беше мноооого зле) ама пък как ще ги опека
Печката е с котлони като спирали - не плоча. Опитах на микровълновата то стана нещо някакво такова
Имам малка скаричка за принцеси. ами те се
изсушиха

Та така ".....не дълбай с длетото тънко моето сърце..........''
Ако имате алтернативни техники за печене на чушки споделете. Току виж съм прежалила 20$ за вечеря с печени чушки с чесън и оцет
Затварям, че инфаркт ще получа



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Автор lsabel (chervenokoska)
Публикувано05.10.03 02:27



Partito e utre nali ? - hubavo si reshila za kebapchetata - dano gi haresat . Posle da razkajesh kak e minalo .



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: lsabel]  
Автор anaili (ентусиаст)
Публикувано05.10.03 02:36



ТАз вечер ееееееееееееее
каймата е във фризера поне тя да се успоки малко от месенето



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Автор Di5 ()
Публикувано05.10.03 02:53



Че те направо евтини чушките при вас, при нас са 1 за 1$, но пък се случва да ги пуснат 4 за 1$.
Вие руски магазини нямате ли, където можеш да си купиш голям буркан с български печени червени чушки за 5-6$.
Много хубаво се пекът чушки на барбекю, на тези котлони които казваш също става, аз преди няколко дни изпекох там около 2 килограма чушки, е после доста се чисти, ама стават по хубави на вкус, отколкото другия вариант който правя, слагам ги в тавата и във фурната и ги пека само на горните реотани и ги обръщам.



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: Di5]  
Автор anaili (ентусиаст)
Публикувано05.10.03 03:05



Ами аз като нямам само горен реотан Ааааааааааа?
Ами като под котлоните има дупки и само като си представя как ще се разтечеееееееееееееееееееееееепри това под горната плскост на печката
Ще трябва печка да разглобявам после



Тема за чушкитенови [re: anaili]  
Автор Y-R (young-restless)
Публикувано05.10.03 09:07



Я си огледай по-добре печката,нямаш ли копче,на което пише 'BROIL',защото аз точно днес обяснявах на една приятелка как да пече чушки, и тя досега вече 2 години откак е тук,не знаеше за какво служи чекмеджето под печката и.Дори и да нямаш обаче ,слагай чушките смело във фурната на 500,но непременно си покрий тавичката с фолио иначе после няма измиване.
Може да потърсиш в някой арабски магазин дали нямат едни големи буркани с печени,белени червени чушки 'made in BG'- страхотни точно за салата с магд. и чесън.



Тема Re: за чушкитенови [re: Y-R]  
Автор anaili (ентусиаст)
Публикувано05.10.03 18:56



Аз номера с Броила го научих ама добре, че мъжа ми си доиде на време и имаме смок детектор ама не ми се разправя срамотии
Както и де е .
А за какво служи чекмеджето под печката все пак?
И аз за 2г не съм го ползвала веднъж

Между другото много са ви хубави снимките особено ретрото, а ти с тая коса си русалка съща



Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: anaili]  
Автор Meчo_Пyx (Пухкавичък)
Публикувано05.10.03 19:16



Вече е доста късно за нови идеи, но съм сигурна, че ще има още партита. Та моя опит с американските ни приятели показва, че всъщност нашата кухня доста им допада. Естествено и аз стигнах до извода, че кебапчетата са нещото, дето ме измъква с успех от всички такива барбекюта и партита. И аз ги правя както са ти казали - никакви други подправки освен черен пипер, кимион и сол. Много ситно смляна кайма, много месене (идеята с бирата е супер, само че гледам да е европейска, Heineken например, че тия ароматизирани тукашни бири много, много не ги харесваме) и задължително втасване (в хладилника за поне една нощ) Е, не ги научих да им казват кебапчета, ама и като "Bulgarian drunken sausages" пак се ядва.

Другата любима скара са кърначетата, но когато успея да се снабдя с тънките обвивки за тукашните наденички. Навивам ги на спирала, набождам ги на шишче и стават супер. За голямо парти - не стават, трябват промишлени количества, освен ако не се направят на по-малки спирали.

Още нещо, което страшно се харесва е тиквеникът. Имат страшно много рецепти с тиква, но са доста по-различни. Когато е за голямо парти, обикновено го правя вит и предварително нарязан на хапки.

Баклавата също много се харесва, но за градинско парти е по-неудобна.

Умират за толумбички, ама е такава врътня, че рядко ги огрява.

За чушките - с удоволствие ще му направя реклама на Малинчо. Виж

. Българска рецепта са си, цената е добра, и рядко ми се налага да пека чушки (обикновено ги пека във фурната и стават добре). Много се харесват и просто панирани червени чушки, сервирам ги с нарязано на кубчета бяло нашенско сирене, после обикновено обяснявам откъде се снабдявам с него, пък и с чушките.

Редовно ме тормозят за боб в гювеч. Чудесна гарнитура за всякаква скара е. Почти измести любимото на цял тукашен народ мексиканско чили. Но ми е омръзнало да го влача и да внимавам да не напълня колата с боб, или недай си Боже да го счупя. Правя го за много близки приятели.

За съжаление любимата ми шопска салата винаги я наричат гръцка, и нищо не помага, колкото и да стържа сирене отгоре, да режа червени печени чушки и да обяснявам.

Това се сещам сега набързо.

Успех!





Тема Re: Градинско парти HELP!!!!!!!!нови [re: Meчo_Пyx]  
Автор anaili (ентусиаст)
Публикувано05.10.03 20:21



Офффф то туи прти си беше провал ако питаш мен
Нито огъня им беше хубав като преди нито фоерверките, нито храната. Аз лично бях само на тортияс и чедър дип с биричка де...........
Само хей райда беше горе долу ама нямаше маи кандидати за таласъми та си останахме неизплашени
/// Традиция е тук да се прави нощно пътуване върху открита платформа, покрита със слама . Нещо като възстановка на връщане от жътва. И накъде по пътя се скрива някои и изскача да уплаши пътниците.
Сега пътниците обикновено са деца, предвидливо снабдени с одеала и якета върху открита платформа, теглена от колата на някои родител. Разбира се има и още поне една кола зад тая с децата. Едно от трасетата е задължително покраи старите гробища, където обикновено чакат някои от гостите на партито, всеизвестен веселяк/////
Аз я замесих каимата както писа някои с бира и вода 1:1на 1:4 телешко към свинско. Едно месене му дръпнах към 30 мин даже я държах във фризера половин час .
Вики заспа към 5 и ме дожаля да я будя та към 7 -7,30 бяхме там.
за мой ужас НЕ ЗАПАЛИХА ГРИЛА. Ние се отчетохме само с ананасовия кеик на мъжа ми и биричката.
Та така и моите кебапчета останаха неопитани. Е нищо, както се казва - една маймуна по-малко, един банан повече.
Сега мъжа ми пали нашия грил и ще си ги изядеме ние. По точно аз ако тои не ги хареса. Приготвила съм и картофи за пържене и биричката е в хладилника може да поканим и съседите ама пусто едно ще липсва - нямаме си сръПска музика


Я ми го даи тоя боб. Чилито на зълвата беше много лошо - боба хрупашеееееееееее




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.