Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Улични мекици!  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано23.08.03 18:32



Ей ше ме принудят тия хора да почна работа в някоя смръдлива и мазна мекицаджийница, значи!
Толкова обичам улични мекици! Мазни и хрупкави, а вътре мекички, мекички... Чак до гарата съм ходила преди за да си купувам, а сега за мое щастие отвориха закусвалня на дружбенския пазар и там (!!!) правят от МОЙТЕ мекички! Ама де всеки ден до пазара да ходя? То разходка, разходка, амаааа... И сигурно не слагат нищо в тва тесто - ни яйце, ни мляко...
Случайно някой не е ли работил в такава закусвалня да ме светне как става толкова вкусно това пусто мекичено улично тесто?



Тема Re: Улични мекици!нови [re: medusa]  
Автор OTPOBA (тук-там)
Публикувано23.08.03 18:52



не съм работила на такова място, но аз както ги п равя стават същите като по закусвалните
начина е следния:
в голяма купа сипвам брашно ( на око ), добавям щипка сол
разбивам си мая с малко топла водичка и с една вилица започвам да бъркам до като стане меко тесто което да се отделя от купата ако е необходимо се добавя и още малко вода
оставам да втаса около 40 мин и после пържа в повече мазнина и задължително добре загрята

успех и дано станат както ги изкаш




Тема Re: Улични мекици!нови [re: OTPOBA]  
Автор Джopджиaнa (фов)
Публикувано24.08.03 09:56



направо си облизах пръстите.
и на мен ми бяха една такава вкусна мечта.
и никога не мога да ги докарам като уличните.
а сега дано станат по твойта рецепта.

Когато те обичах...


Тема Re: Улични мекици!нови [re: OTPOBA]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано24.08.03 18:55



Знаех си аз, че няма ни яйце, ни мляко ни нищо в тях :)))))
Ще пробвам и ще докладвам.



Тема Re: Lele, kakva radost!нови [re: medusa]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано25.08.03 03:27



Molja vi, pravete i dokladvajte! I az sam goljam pochitatel na vaprosnite mekichki!



Тема Re: Lele, kakva radost!нови [re: Gia]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 09:04



Тестото е само брашно, мая, вода и сол. Прави се доста меко, направо много гъста каша. Като втаса, се взема по малко с много мазни, или мокри ръце, да не залепва и се правят малки мекички като в средата се прави дупка с пръст. Пържат се в обилна сгорещена мазнина, да плуват.



Тема Re: Lele, kakva radost!нови [re: Eli]  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано25.08.03 18:03



мдам
най-важното е, че се пържат в много мазнина...така се надуват, но отвътре остават пухкави
по принцип така се правят долу-горе и разните му там американски понички, включително и тия от Дънкин Донътс...



Тема Re: Улични мекици!нови [re: medusa]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано26.08.03 16:50



УРА!
Тъй ставало значи! Днес направих и точно улични си станаха! Само малко редичко го направих, а можеше по-гъсто да е. Значи не трябва да е кашаво, а както си каза Отрова - рядко, ама да се отделя от съда.
мнооооооооооооооого благодаря :))))))))))

Настана мекичено време!



Тема Re: Улични мекици!нови [re: medusa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано26.08.03 16:53



Сподели колко "на око" е брашното, че да не нахраня цялата махала..

Пътят към ада е постлан с добри намерения


Тема Re: Улични мекици!нови [re: Cпacka]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано26.08.03 17:47



Сложих половин пакет брашно и едно пакетче мая на прах. Обаче маята беше малко повечко за половинка брашно, пък и мекиците не ни стигнаха, та следващият път ще сложа поне 700 гр брашно. И тестото ще го направя малко по-гъсто от сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.