Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 04.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема микровълновите печки  
Автор Фют (дяволче)
Публикувано08.07.03 08:07



Един познат наскоро ми "изпрати" една статия за тях - http://www.aliv-e.com/EN/education/articles/geneen4.asp#howwork

Дали някой има представа каква част от написаното е вярна и от къде започва нещо средно между пропаганда и търсене на внимание или нещо такова? Защото от една страна ако наистина е така започвам да се ужасявам само като си представя колко години ползвам въпросната печка. От друга страна обаче колко ли неща първо са отричани, после са приети много добре, после пак са отричани и така нататък.

Не искам да прозвучи като някаква пропаганда за/против микровълновите печки, просто ми е интересно да видя какво мислят и други хора по въпроса.

Забравих... не, няма да си изхвърля печката. Да, ще продължа да си я ползвам. Но не, не разбирам на кой и защо му е притрябвал този "лов на вещици".

Редактирано от Фют на 08.07.03 08:23.



Тема Re: микровълновите печкинови [re: Фют]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 10:22



звучи сериозно и страховито...
аз преди да си купя микровълнова печка, попрочетох доста материали из Интернет, и спацеално си спомням един материал от някакъв професор по физика (беше публикуван на сайта на един американски университет), в който се обясняваше на достъпен, научно-популярен език, как микровълните и микровълновите печки не са вредни за здравето и т.н.
звучеше много убедително, но и този материал сега също звучи така...
де да знам и аз... едва ли някой от нас, пишещите тук би могъл да даде мнение по въпроса дали е вярно написаното и доколко е сериозно.



Тема Re: микровълновите печкинови [re: бypkaнчe]  
АвторDoly (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 22:52



E v takiva sluchai se kazva"triabva da mine niakolko pokolenia vreme,za da se pochuvstva ili ne rezultata ot predpolojenieto".Podobno sus vseizvestnia
istoricheski opit ot vuzdeistvieto na DDT vurhu vsichko jivo za godini napred.No moje li chovek da izbiaga ot sredata si.To skoro i evropeicite mai shte priemat shtat neshtat gennite hrani i shte zabraviat vkusotiite,na koito se radvat sega,ama i diavola nemoje da ni napravi tova,koeto sami i sus samochuvstvie si pravim.Az hapvam vsichko,puk kakvoto shte da stava,pokoleniata da se opraviat.



Тема Re: микровълновите печкинови [re: Фют]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано10.07.03 08:36



Понеже познанията ми по английски не са най-силната ми страна, би ли ми обяснил някой с две думи за какво точна иде реч?! Предполагам, че ги обявяват за вредни! Разбрах, че става дума за радиация, но нали фурните са екранирани, включително и вратичките?
Или някой от клуб "Електроника" да ни разясни!



Тема Re: Вредни са !нови [re: Фют]  
АвторCтaн (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 22:55



Използвам такива печки от 20 години. Базирано на "научни" руски, български и река от европейски писания, очаквах да получа поне няколко рака по тчлото, половината мозък да ми се разкапе и да ми излезе опашка отзад.
За съжаление нищо от това не стана, но все пак има вреди:
1. Учи те на мързел. Всичко става много бързо.
2. Не миеш загоряли съдове.
3. В кухнята не мирише на изгоряло
4. Много лесно се чисти
5. Не използваш металически съдове и по този начин избягваш разни отрови от желязо и алуминий.
6. Заема малко място и използва малко енергия.



Тема Re: Вредни са !нови [re: Cтaн]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 23:10



Здравей! Много си прав! В този ред на мисли - да знаеш пък компютъра, колко е вреден и каква радиация, и какви магнитни полета и т.н.



Тема Re: Не съм чела тази статия, обаченови [re: Фют]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано10.07.03 23:24



като се замисли човек, телевизорът, компютърът, превозните средства, GSM, всичките тези неща са много вредни. Остави ги какво пишат.



Тема Re: Вредни са !нови [re: Cтaн]  
Автор Фют (дяволче)
Публикувано11.07.03 17:06



Точно това имах предвид

И все пак не мога да проумея защо е целия този шум около толкова много неща, които се оказват... удобство.



Тема Re: Вредни са !нови [re: Фют]  
АвторCтaн (Нерегистриран)
Публикувано11.07.03 18:11



Европейците поначало имат много по-изостанало мнение по всички технически нововъведения. Особено смехотворни бяха мненията по излъчванията на компютърните екрани. За съжаление, повечето от хората нямат почти никаква научна или техническа информация и вярват на всичко, което се пише от неграмотни журналисти.
Ако тези незначителни излъчвания бяха вредни, то всички хора би трябвало да са отдавна умряли от слънчевата радиация, която е много по-силна.
Да не говорим за милионите хора, които прекарват часове всеки ден пред телевизорите, които излъчват много повече отколкото компютрите.



Тема Re: Вредни са !нови [re: Cтaн]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано11.07.03 19:14



мисля, че приемаш нещата с "вредността" прекалено буквално и крайно. когато се говори, че микровълните вредят н амозъка или на качеството на кръвта, не се има предвид, че това води до неминуемо заболяване и смърт на отделния индивид.
по-скоро става дума за постепенни, дълготрайни натрупвания и повишена статистическа вероятност от разболяване или увреждане.
статистическа... а такива неща се доказват не с еднократни изследвания на група от 50 доброволци, а с дългогодишни широкомащабни проучвания.
и пак не е ясно и не е доказано напълно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.