Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гости всякакви  
АвторПaниka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 11:45



Довечера ще имам гости - ще бъдем общо 4-ма, обаче само на двама напитките ще се повтарят: ще се пие бяло вино, мастика и ракия. Не мога да измисля оптимално меню, което да не отнема много средства и време, а да има мезелъци за всеки.
Ако смятате, че отговорът ще ви струва много усилия, моля не се чувствайте длъжни да ми отговаряте, но ако ми предложите някой гениално лесен вариант, ще съм спасена!



Тема Re: Гости всякаквинови [re: Пaниka]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано04.07.03 12:26



В тая жега най ще вървят салати - вскякакви - от Снежанка до Шопска салата.
Аз вчера направих една - зелени чушки, краставици, лук и сирене на кубчета - много хубава стана.
Оптмалния вариант за ядене е пиле според мен - ако не ти се готви вземи от купешките на грил и в добавка някакви картофи - пържени, задушени.
Вариант е и да вземеш пилешки неща - пържоли, карначета и т.н. и ако имаш скара да ги нафърфориш, обаче на тая жега...
Аз лично бих купила нещо готов от Била например - там имат и скари, и печени меса, избор голям.Вярно, че не е съвсем като правено вкъщи, обаче става.
Добър апетит!

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема Re: Гости всякаквинови [re: fasulche]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано04.07.03 12:52



Прощавай за любопитството, но какви са тези пилешки карначета? Предполагам нямаш предвид кренвирши, защото те съдържат всичко друго, но не и месо!



Тема Re: Гости всякаквинови [re: Пaниka]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано04.07.03 13:27



Отиваш в Кенар и купуваш всичко - от салатите до печено свинско и задушени картофи

Хубави мезета стават с замразена зеленчукова смеска - например моркови,грах и царевица,сваряваш (аз ги приготвям в микровълнова) и като стане готово добавяш няколко парчета топено сирене,най-хубаво става с рокфор,всъщност.Изчакваш малко да се поразтопи и разбъркваш,като изстине е страхотно.

За мастиката - таратор



Тема Re: Гости всякаквинови [re: Пaниka]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 13:45



Може да поднесеш

- студени супи от вида на таратор; разядки с чесън, оцет, ледена вода, лютива чушчица, настъргана краставица, сурови зелени и червени чушки на лентички; студена доматена супа, подправена и сервирана в стъклени чаши с розичка сметана и листенца пресен магданоз...

- салата от паста (макарони) с рибки аншоа, маслини, краставица, зехтин...

- салата от печено пилешко/пуешко месо, разделено на късове и добавени няколко печени чушки на лентички и подлютено с една червена люта пиперка; има една екзотика от салата от печено пуешко с парченца портокал и подправки...

- салата от пресни настъргани тиквички, резени червени домати, чесън, наколко ореха, оцет, копър и кубчета прясно саламурано краве сирене

- хайвери от извара с ядки - бадеми, орехи, с подправки на вкус, червен/черен пипер, зехтин...

- пълнени половинки от зелени чушки с извара/сирене крема, към която има добавени няколко печени червени чушки и подправки...

- плата от различни сирена...

- пъпеш, пълнен със сладка желирана сметана, късчета различни плодове - киви, банани, кайсии, ядки

- печени половинки от ябълки със една две супени лъжици захар или мед и украса розичка от сметана

- болета, като в последния момент преди поднасянето сипваш бутилки шампанизирано и бяло вино и газирана вода



Тема Re: Гости всякаквинови [re: Чepпak]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано04.07.03 14:23



Не, нямам предвид кренвирши, ами истински карначета.
Много са вкусни или поне бяха - преди си ги купувахот един супермаркет в Сухата река, ама се преместих и оттогава не съм намирала на същата фирма карначета и не са толкова вкусни.
Обаче пак си ги харесвам, по принцип много обичам пиле и всичките му разфасовки и разновидности

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема Re: Гости всякаквинови [re: fasulche]  
АвторПaниka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 14:28



От кой магазин в Суха река си ги купувал/а, бивш комшу?



Тема Re: Гости всякаквинови [re: Пaниka]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано04.07.03 14:35



Има един супер - точно на улицата срещу касите на стадион а- нещо с Макс беше, ама Супемакс ли , не помня, ама беше денонощен по едно време, после доста западна.Съществува ли още?При всички случаи карначетата стават за около 20-30 минути общо на една обикновена скаричка, накоято печем сандвичи например.И няма нито мног дим, нито мног миризма, а са супер вкусни.Ако има още от тях там и са в срок, купувай и не се помайвай.

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема Re: Гости всякаквинови [re: Пaниka]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 14:45



мезетата за мастика и ракия са доста сходни. ракията е ясно, върви със салати. мастиката ценителите пият със салата снежанка, салата от домати, таратор, айран, млечна салата с тиквички - все готови неща.
за бяло вино - сирене, кашкавал, сухо месо.



Тема Re: Гости всякаквинови [re: fasulche]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 07:56



Лелеее,момичета,направо душата ми разбихте...И аз съм ви бивш "комшу",ама гледай къде ме довя вятъра-през океана...На пазара на Герена имаше едни разкошни пилешки наденички...Ех,как си мечтая за тях ако знаете само...Никъде повече в София ги нямаше...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.