Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема как се прави Панкейк?  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано10.04.03 23:02



моля някой ако знае рецепта,но с то4ни пропорции,нека я напише.досега винаги съм ползвала готови смеси,мъ4их се да преведа съставките ,но пише на английски,а аз не разбирам.
4акам вашите рецепти ,тъй като имам намерение скоро да си направя.
поздрави на вси4ки.



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: magi_]  
Автор ooooooo ()
Публикувано11.04.03 19:46



Аз мисля ,4е панкейк е пала4инка.Поправиме ако греша



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: ooooooo]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано11.04.03 19:54



да,но не то4но пала4инка.тези са по- дебели и мисля,4е се слагаше сода или някакав набухвател.



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: magi_]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 23:20



pancake си е точно палачинка, но ако смяташ, че има различие в рецептата, най-добре я напиши тук, ще я преведем.



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: magi_]  
Авторkesten4e (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 23:56



Tova e angliiskata duma za pala4inki , a v pala4inkite ne se slagat sodi ili razni nabuxvateli. E njakoi "domakinii" slagat soda daje i na kuftetata , ama tova e druga tema. Ima edni ruski Blini,koito se pravjat s maja i se parjat kato pala4inki, da njma6 tjx v predvid.



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: kesten4e]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 00:35



Панкейк не е палачинка,а това,което руснаците наричат оладьи или съвсем на галено "оладушки".Има много рецепти за тях.Принципа е,че наистина има някакъв вид набухвател,те са по-малки като размер,по-надути,обикновенно се правят с кисело-млечен пробукт и се пържат в много мазнина.Не само принципът на правене е много по-различен,но и вкуса само наподобява палачинковия и то само при някои видове оладьи.Ядят ги предимно със сметана,но както казах има много варианти.
Като набухвател може ла се използва както сода,така и мая.Правят се от всякакъв вид брашно,от грис,от овесени ядки,от царевично брашно,стъргани картофи...Какви ли не видове съм правила...Стават,обаче мазнички(попиват доста мазнина при пърженето).Наливат се по 1 лъжица от сместа,при пържене се увеличават доста...Мога да ти предложа на сайта на Ирина има поне 2 рецепти(със сода и мая):http://www.good-cook.ru/tort/tort_126.shtml
Там в дясната колонка намираш "Прочие мучные изделия" и ще намериш точните рецепти.



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: бypkaнчe]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано12.04.03 02:06



здравей.панкейк наистина сигурно на английски е пала4инка,но са по- разли4ни от нашите,тези са по -дебели .тези дни ще отида до супера и ще купя една кутия и ще напиша рецептата да я преведете.само знам ,4е се добавяше яйце и прясно мляко.но сместа е скапи4ка,и затовa исках ако някой знае как се правят да ми помогне.сещам се ,4е има някакъв набухвател,за да стават по- дебели.благодаря все пак за отзив4ивоста.



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: Пoли]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано12.04.03 02:15



здравей поли.това което имам в предвид е нещо подобно на нашите пала4инки,тези са по- дебели,пържат се като пала4инките с много малко мазнина.на кутията и по реклами които съм гледала прили4ат на тортени блатове ,но са много по- малки,наложени една върху друга ,полети със някакви сиропи или шоколад отгоре с бу4ка масълце.никак не са мазни,напротив.аз ги правя в малък тиган.много ми харесват,но както казах в другия постинг готовата смес е скъпа,затова искам аз да си ги направя.скоро ще купя една кутия и ще напиша рецептата,който може да я преведе.благодаря и на теб



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: kesten4e]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано12.04.03 02:21



здравей и на теб кестен4е.то4но в тези американски пала4инки се слага набухвател.ина4е няма как да станат толкова дебели.не знам какво представляват руските блини,но мисля,4е не е това,защото в тия се слага мисля сода,а не мая.маята ще трябва да се 4ака да втаса,а тази смес я правиш и по4ваш да пържиш.
мерси и на теб



Тема Re: как се прави Панкейк?нови [re: magi_]  
Автор миз (минаващ)
Публикувано12.04.03 03:51



2 чаши брашно, 3 ч.л. сода бикарбонат, 1/2 ч.л. сол, 1/4 чаша захар, 2 яйца, 1 чаша мляко, 2 с.л. олио. всичко се разбърква, не се разбива с миксер, не знам защо просто превеждам рецепта намерена в интернет, и се пържат пенкейковете в горещ намазан с олио тиган.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.