Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Супер лесна и вкусна торта  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 21:42



Захванах се с приготвянето на тази торта,защото отдавна не бях правила,а лесното и приготвяне предполагаше,че опита ми нямаше да бъде провален...Резултата наистина надхвърли всичките ми очаквания...През живота си по-лесна торта не бях правила-дори не забелязах как стана.Абсолютно всеки би могъл да се справи с тази торта,а и за вкусовите качества просто нямам думи!Рецептата заимствах от сайта на Ирина Симеонова(или Кутова).Най-добре сами опитайте!

Торта "Татяна"

5 яйца
1 чаша захар(така е в оригинал,аз обаче сложих половин-доста сладка става иначе)
1 чаша стафиди
1 чаша орехи
1 чаша брашно
1/2 чаша течен мед
1 ч.л.(равна) сода

За крема:
1/2 л.сметана и 1 чаша захар

Предварително искам да спомена,че крем използвах друг-много лек ванилов,но следващия път ще я направя с оригинален сметанов крем.За тази торта е много важно крема да бъде изключително лек...

И така...От вечерта приготвяме сместа.Яйцата леко разбиваме(съвсем леко-може с вилица),добавяме всички ингредиенти по един...Орехите-предварително начукани не много на дребно.Меда-задължително течен.Ако е захаросан може да го разтопите в микровълновата.Така приготвената смес оставяме минимум на 6 часа в хладилника.Целта-содата взаимодейства с меда и се получава много добра въздушност без да са разбивани яйцата...
На другия ден изпекох блатовете...От сместа наливам с лъжица на дъното на предварително намазана с малко олио кръгла тавичка.Наливаме толкова,колкото да покрие и печем.В процеса на печене блатовете се надуват доста.Дебелината им не трябва да е повече от 2-3 см.
От това количество смес на мен ми се получиха 3 блата.Съвсем спокойно могат да се опекат и 4 според мен и тортата да стане по-висока...Следващия път ще увелича количеството на сместа.
Блатовете се пекат до кафяво.Стават доста бързо...оставете блатовете да изстинат поотделно...След това намазваме с крема и слепваме.Обилно се намазва с крем тортата и отгоре(в покриващия слой сметана може да се добави малко желатин за закрепване) и поръсваме с орехи и настърган шоколад(украсата оставям на индивидуална фантазия)
За крема:
Разбива се сметаната с пудрата захар до гъста пяна.Сметаната е желателно да бъде с над 35 % масленост,иначе добавяйте сгъстител за сметана.Това е-дано да ви хареса!
А ето и оригиналната версия на Ирина(там има и снимка):http://www.good-cook.ru/tort/tort_001.shtml



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Пoли]  
Авторvkusno (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 23:05



shte ja probvam



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Пoли]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 00:19



Здравей!
Моля, сподели рецептата на ваниловия крем.
Благодаря!



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Mими]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 02:09



За съжаление не мога!Ваниловия ми крем беше полуфабрикат,който няма аналог май при нас.Има вкус на ваниловия крем в крем-питите.Реших да ползвам него,защото нямам още миксер,а за приготвянето му не трябва силно разбиване.Иначе повече предпочитам сметанов истински крем...



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Пoли]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано03.04.03 13:20



ей... този сайт е страхотен!Разкошни неща има... благодаря ти!

А тортата ми е позната от една грузинка от преди няколко години. Само че, тя я правеше с кондензирано мляко, но от руското, което вече почти не се намира в магазините. С Дъч Лейди не може да се получи така, защото не е толкова кондензирано. Блатовете са същите - без стафидите всъщност - тортата наистина е чудесна! Малко тежка, доста хранителна, но на вкус е ... абе... неописуема ... не е като никоя купена торта!



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Пoли]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано03.04.03 22:07



Ja da popitam:
znaci v testoto za blata se slaga vsichko vkl.orehite,nali?
I kakvo znachi na ruski"Изюм"?

Редактирано от sylvi на 03.04.03 22:30.



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: ДжoДo]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано03.04.03 22:19



A kude ima mljako w tazi recepta?
ДжoДo,ne me plashi-veche bjah gotowa da ja zapochna i izwednuj wijdam mljako




Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: sylvi]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 01:13



Здравей,
изюм са стафидите.



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: ДжoДo]  
Автор3дpaвeй! (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 01:19



Здравей!
Така наречената "сгущенка" (руското кондензирано мляко) наистина е стархотна, но с ужас открих, че в една от кварталните ни бакалии (в София) се предлага украинско производство, разбирай - чернобилско. Преди известно време едни български оптимисти се опитаха да правят (и то доста успешно, според мен) подобие на руската "сгущенка", рекламата им бе добра, но май не успяха да се наложат на пазара, за съжаление и изчезнаха някъде.



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Mими]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 03:39



Еее,не преувеличавайте...Дъч Леди си е много хубаво даже!Не намирам никаква разлика,а кондензирано мляко със захар използвам доста често.С руското съм свикнала-дълги години го ползвах и не намирам абсолютно никаква разлика.А колкото до рецептата -не добавяйте никакво мляко-може и да е хубаво,но ще има съвсем различен вкус-т.е. това вече си е друга торта.Предполагам,че в твоята рецепта млякото се използва вместо меда,само,че в този случай само сода не е достатъчна,защото тя няма да реагира с млякото.Аз за пръв път правих блат,където бухването се получава за сметка на хим.реакция на содата и честно казано не бих рискувала да получа вместо блат,омлет.Така,че за тези,които искат да пробват препоръчвам стриктно да се придържат към рецептата.А орехите и стафидите се слагат в сместа за блата.Така се излива после във формата.Особенния специфичен вкус се постига точно от съчетанието на орехи и стафиди.Уверявам ви,че е много вкусно и не прилича на купешка торта.Вкуса е много наситен,а тортата не е тежка,ако използвате лек сметанов крем(предупредих,че крема трябва да е много лек).Тортата не е суха,има изключителен аромат на мед и се изяжда за едно сядане...Най-добре опитайте-сами ще се убедите!Още повече,че се прави буквално на шега и не изисква никаква особенна кулинарна техника.



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Mими]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 03:44



Да,сайта е страхотен и аз няколко пъти го споменавам тук...Мислех,че вече всички го знаят...На мен лично ми стана любим!Има страхотни неща-от съвсем тривиални и традиционни,до много нови-поне за мен...Няма да ми стигне времето всичко да опитам.Форумът на същия сайт също ми е любимо място и много интересни идеи черпя от там.



Тема Re: Да се похваля!нови [re: Пoли]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано04.04.03 17:58



Изпекох блатовете вчера и направих тортата-стана страхотна и като на шега!
Наистина е различна от готовите-вкусът е невероятен!
Благодаря за рецептата

Поли,дали имаш и нЯкоЯ страхотна рецепта за cheese cake,изпробвана и лесна?Това ни е любимиЯт вид торта и много ще се радвам ако намерЯ рецепта за шоколадова такава например...

Редактирано от sylvi на 04.04.03 18:03.



Тема Re: Да се похваля!нови [re: sylvi]  
Авторnovatorka (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 07:28



opitaj v www.bonapeti.tv
tam imashe edna takava recepta.Az sam mnogo dovolna ot tova predavane i do sega s negovite recepti ne sam se danila.



Тема Re: Да се похваля!нови [re: novatorka]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 03:42



За съжаление,Силви,не съм правила чиизкейк...По принцип не правя много сладкиши-никой в къщи не си пада особенно по сладкото,освен мен,но на мен,пък зле ми се отразява на килограмите....Както забелязах,обаче на сайта на "Бон апети" от 03.04 има точно тази рецепта,която търсиш...Ако го направиш, похвали се вкусен ли става!



Тема мааааааааанинови [re: Пoли]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано07.04.03 11:25



Да ви предупредя!
Да не вземете да се излъжете като мен да ползвате дъч лейди за крем.
Голям фал с тва дъч лейди. Ама нали го имах под ръка и се надявах, че крема ми ще стане както е ставал преди с руската сгущенка!
Да ама не...
Разби се - стана на крем - намазах го - сложих го в хладилника и след 2 часа.... о, ужас.... Крем няма!!!!!!
Тортата и така ще се изяде - сина ми каза, че е идеална, въпреки че е без крем!
Ама кво ли щеше да е, ако беше с Хулала например... а?!?
Другата седмица пак ще я направя - ама този път никакво дъч лейди - да си го ядат холандците...



Тема Как направи крема?нови [re: ДжoДo]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 15:52



ДжоДо,би ли ми разказала как направи крема?
А пък аз нали ви предупредих да не използвате крем със "сгущенка" за тази торта...Тя и без крема си е ароматна,сладка и насищаща(мед,орехи,стафиди)...Представям си и с тежък крем...Най-лесно щеше да бъде със сметана на прах да кажем...
А пък аз с нетърпение чакам рецептата на крема ти...Нещо много интересно ми звучиш с това разбиване...



Тема Re: Да се похваля!нови [re: Пoли]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано07.04.03 16:33



И аз не бях правила много,обаче след твоята рецепта започнаха да подпитват и за други видове торти и сладкиши,много им хареса...
благодаря ти за сайта ще опитам рецептата и ще пиша .



Тема Re: Как направи крема?нови [re: Пoли]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано07.04.03 16:42



Оригиналният крем е ето такъв:
1 кутия сгущенка
200г масло
2 ванилии
Маслото се разбива хубаво и на малки порции се добавя сгушенката. Разбива се до бял пухкав крем.
Правила съм го - става разкошен крем!

Това дъч лейди беше без захар - добавих му 250г пудра захар. Всичко останало си беше както в горния крем. При разбиването изглеждаше съвсем добре ( но не толкова стегнат и гъст, колкото оригналния). Намазах си блатовете. Сложих го в хладилника да се стегне и.... ... тва е - всичко беше попило и се беше изпарило след 2 часа - все едно с нищичко не съм мазала блатовете...



Тема Re: Да се похваля!нови [re: Пoли]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано07.04.03 22:16



Поли не мога да намеря такава рецепта на посочения сайт...би ли ми помогнала/копирала тук...



Тема Otzivi :)нови [re: ДжoДo]  
АвторRozi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 23:05



I az probvah vaprosnata torta !.. naistina blatovete stavat mnogo vkusni :).. az krem izpolzvah zakvasena smetana na Danon .. razbih hubavo s miksera i dobavih samo pudra zahar !.... samo deto stana malko suha.. no moje bi krema mi e bil malko :(.. ili trqbvashe nqkakv lek sirop !



Тема Така си и помислих...нови [re: ДжoДo]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 07:23



ДжоДо,кой ти каза,че това е оригиналния крем?Аз в този клуб вече в няколко теми разяснявах за "сгущьонката"...Значи,кондензираното мляко ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е със захар и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е варено!!!На Дъч Леди има кондензирано мляко със захар(пише си на опаковката и не бълбука като го разклатиш).Купуваш от него и го вариш без да си разпечатвала кутията напълно закрито с вода в течение на 3 часа.Оставяш много добре да изстине,отваряш и чак тогава използваш.А ето ти сега и оригиналния крем пак от сайта на Ирина(можеш да отвориш-там има още един вид крем с конденз.мляко):

СОСТАВ
400г сливочного масла, 1 банка (400г) вареного сгущенного молока, 300г 20% сметаны, 1 ст ложка коньяка, сахарная пудра по вкусу



Миксером взбить размягченное сливочное масло с вареным сгущенным молоком.
Не прекращая взбивать понемногу добавлять сметану (комнатной температуры).
Удобнее всего сметану выдавливать тонкой струйкой из пакета прямо под лопасти миксера.
Если крем начнет слегка расслаиваться (не пропустить момент!), сметану перестать добавлять.
Влить коньяк, который "закрепит" крем.
Крем попробовать и если покажется недостаточно сладким, вбить по вкусу сахарную пудру.

Винаги когато се използва кондензирано мляко за крем,винаги се има впредвид от сладкото и винаги във варен вид!!!
Това ти казвам за да знаеш защо не се е получило и да имаш впредвид за следващия път!



Тема Re: Otzivi :)нови [re: Rozi]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 07:42



Роси,търсих отговор защо са ти станали сухи блатовете в коментарите на Ирина,но изглежда никой не се е оплаквал с подобен проблем...Моите съвсем не бяха сухи(но пък и кремът ми беше друг).Ирина пише,че може да не се сотавя тортата за попиване на крема-направо да се яде,но тя лично я оставяла към 4 часа.Аз,обаче подозирам,че ти е бил малко крема...От една кутийка ли само го направи?Ако е от една,със сигурност ти е било малко...А как стана на вкус?Много ми е интересно как се получава крем от заквасена сметана...Обикновенно за крем използват течна,но пък в България май си е проблем да се намери...А блатовете не се сиропират-и без това са си прекалено сладки...



Тема Re: Да се похваля!нови [re: sylvi]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 07:51



Ето сайта:http://www.good-cook.ru/tort/tort_006.shtml
В лявата колонка тортата е последна.Казва се Татяна.
Ето:
торт "Татьяна"



Мой фирменный торт.
Пышные коржи, нежность крема, сочетание орехов и изюма -
Ваши гости будут в восторге.
Важным является легкость приготовления
СОСТАВ
5 яиц, 1 стакан сахара, 1 стакан изюма, 1 стакан чищенных грецких орехов, 1 стакан муки, 0,5 стакана жидкого меда, 1 чайная ложка без верха соды

СЛИВОЧНЫЙ КРЕМ
0,5 литра домашней сметаны или сливок, 1 стакан сахара (размолотого в пудру)

Там има още много торти,които заслужават внимание...Най-вкусната торта,която съм яла някога е "Наполеон",но трудно се прави и ме е страх,че няма да я направя както трябва...Може и да опитам някой ден...



Тема Чиизкейкнови [re: sylvi]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 08:22



Извинявай,чак сега се сетих,че всъщност искаше рецептата за чиизкейк.Сетих се,защото на сайта на Ирина намерих още един,който ми се струва по-истински.Това е чиизкейк с бял шоколад.Ето:

СОСТАВ
ОСНОВА:
1 упаковка сухого шоколадного печенья (9 унций/250 гр.), порубить на кусочки
1/2 стакана (113 гр.) растопленного сливочного масла
НАЧИНКА:
1 фунт (450 гр.) белого шоколада, измельчить
4 упаковки сливочного сыра (cream cheese) по 8 унций (230гр.) каждая
1 стакан сахара
1/4 ч. л. соли
4 яйца
1 стакан сметаны
1/2 стакана сливок
2 ст. л. ванили
УКРАШЕНИЕ:
клубника
1/2 стакана абрикосового варенья
2 ст. л. бренди



Основа:
Размолоть в процессоре печенье с маслом.
Массу выложить на дно и стенки (на 5 см.) разъемной формы, плотно придавив.
Выпекать 15 мин. при 325 Ф (160С). Охладить.
Духовку не выключаем.
Начинка:
На водяной бане растопить шоколад. Охладить до теплого состояния, периодически помешивая.
Миксером взбить сыр до пышности (ок. 3 мин.).
Постепенно добавить сахар и соль.
По одному добавить яйца. Добавить сметану, сливки и ваниль.
Постепенно ввести шоколад, взбивать, пока масса не станет однородной.
Вылить вформу с основой. Выпекать, пока верх не станет коричневым, но центр будет немного подрагивать, если форму слегка потрясти (ок. 1 ч. 20 мин.).
Выключить духовку, оставив торт в ней на 30 минут с открытой дверцей.
Поставить вхолодильник на ночь.
Осторожно вынимаем торт из формы, ставим на блюдо, украшаем половинками клубники (см. фото).
Вскипятить варенье с бренди, процедить.
Нанести получившюся глазурь на клубнику.

Там има още и торта с ликьор Айриш крем(Аууу,да си дам "Бейлиса" за торта)

А ето и рецептата на Бон Апети:

http://www.bonapeti.tv/recepti/rec/02.04.03.htm
Тук е-най-добре сама да си я видиш,защото има и снимки.



Тема Re: Чиизкейкнови [re: Пoли]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано08.04.03 16:31



Мерси,Поли,
ще опитам и ще пиша резултатите



Тема Re: Otzivi :)нови [re: Пoли]  
АвторRozi (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 01:49



Napravih q s 2 malki smetani .. okolko 400 g..stana mnogo vkusno!..qvno i trqbvashe malko vreme da popie smetanata .. no spored mene ponasq oste edna malka kofichka :)



Тема Re: за полинови [re: Пoли]  
Авторпaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 03:49



ти не си ли елза?
ако си ти,мойя те да ми кажеш какжо готвиш и да ми да деш малко идеи,че аз готвя вкъщи само.



Тема Неее,не съм Елза...нови [re: пaнчo]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 02:58



Панчо,не съм Елза...Аз съм си наистина Поли...Нещо не те разбрах какво точно искаш да кажеш и защо точно Елза искаш...Какво имаш впредвид,че готвиш само вкъщи?Аз също го правя само вкъщи и никога на работата...Не ми е професия готварството ако това имаш впредвид,но пък хоби и домашно задължение...Какво готвя много зависи от продуктите,които са попаднали тази седмица в хладилника ми или от някоя чута или прочетена нова идея,или пък от дошло изневиделица вдъхновение и фантазия за импровизация...Сега например имам идея за пълнена патица-това е, защото намерих разкошна патица на намаление...Ако имаш нужда от идеи,пиши продуктите с които разполагаш и питай във форума в нова тема!Сигурна съм,че ще получиш много,много идеи...



Тема Мойтенови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано11.04.03 02:25



блатове също станаха сухи. Аз се чудя дали не ги препекох, нали пише до кафяво...Не бяха твърди, но...На следващия ден попи малко от крема и не беше лоша. Даже си мисля, че би станало и кекс за по-лесно, страшен аромат има! А блатовете могат и да се сиропират малко.

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida


Тема Забравих данови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано11.04.03 02:26



Пак го прегледах сайта, страхотен е! Ама пусти рускиииии! Кво е сливок, сливочного масла, горкой соды, чернослива, ядрышек, творога, изюма?
А 1 банка вареного сгущенного молока колко точно грама е? И някой знае ли по северна америка как се казва туй нещо, кой го произвежда?

Редактирано от me на 11.04.03 03:41.



Тема верно енови [re: me]  
Автор ooooooo ()
Публикувано11.04.03 19:43



Много са яки блатовете,ама с някакьв по-со4ен крем ще са още по-невероятни като 4е ли.Може би домашен ванилов крем и то по-реди4ьк за да могат блатовете да поемат от него.Хапнахме я с кеф и така ,де.



Тема Re: prevodнови [re: me]  
Авторkesten4e (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 22:45



izum- ctafidi
tborog- izvaratvorogoi e spregnato v padeg
gorkoi sodii- soda za xljab
slivok-smetana
slivo4noe maslo- smetanovo maslo
4ernosliv-sini slivi su6eni predpolagam
Tazi torta stava xubava s balgarskata zakvasena smetana-okolo 6oogr.se razbarkva s malko zaxar, tai kato korite sa sladki dostata4no



Тема Re: Забравих данови [re: me]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 01:06



Горе-долу точно ти е превела кестенче...Искам само да уточня някои неща...За сова каква е разликата между сливки и сметана вече говорих на няколко пъти-сливки,това е по принцип по-нискомаслена сметана,но когато се говори за сливки,които се разбиват,се има впредвид точно обратното-по-маслена,но течна сметана.Руснаците наричат сметана само заквасената.От тук-сливочное масло,означава масло,което е продукт от сметана(т.е. обикновенно масло).Наричат го така,защото за тях всички видове олио също са масла,но вече уточняват какво..."Горкой соды"-вероятно е било "1 ч.л. с горкой соды",т.е. 1 ч.л.напълнена с връх(т.е. не равна,а попрепълнена) сода.
"чернослива"-сушени сини сливи(в родителен падеж,т.е. определено количество от тях).Ядрышек-не знам какво е имано впредвид,но думата е ядра.По принцип всички видове ядки са "ядрышки",т.е. всички видове ядки,руснаците наричат орехи.Орехите за тях са "грецкие орехи".А под костилката на всеки орех има "ядрышки"(т.е. това си е самата ядка)."Творога"-това е извара(в род.падеж),"изюм"-стафиди."Банка сгущенного варенного молока"-кутия сварено сгъстено мляко.Също обсъждаме постоянно този въпрос тук.Тези кутийки са стандартни-по 470 гр. ако не се лъжа.Друга разфасовка просто и да искаш няма да намериш.Това е сгъстено мляко със захар в консервна кутия(задължително да е със захар).Кутията трябва ти да си я свариш(3 часа в напълно покрита с вода).Отваряш консервата чак когато напълно е изтинало вътре съдържимото(за по-сигурно подръж в хладилника няколко часа,защото ако вътре е горещо,може да стане опасно при отваряне...Това е...Питай още ако има нещо неясно!



Тема Re: Забравих данови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 01:11



А ти къде си в Северна Америка?Аз съм в Монреал,ако си тук ще ти кажа точно от къде да си го купиш,но по принцип се огледай в руските магазини има,а също и там където си купуваш български продукти също не може да няма...В супермаркетите също има,но поне това което съм забелязвала е в кутия,която не става за варене-отваря се с пръстенче и се страхувам,че при варене може да гръмне.



Тема Мерси много!нови [re: kesten4e]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.04.03 04:29



Аз ги пействах, затова са с падежите

Редактирано от me на 12.04.03 04:35.



Тема Я виж тинови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.04.03 04:33



кво съвпадение! И аз съм в Монреал! Кажи къде е моля те и каква марка точно. Иначе нали са в други мерки и заглавия, та питах за американски заместител в същото количество, ма щом има руски супер! Никога не съм го пробвала туй чудо, миналата седмица четох дебатите и ми се стори доста сложно да го варя няколко часа, ма пустите торти изглеждат толкова вкусни!
Мерси за подробните обяснения!

Редактирано от me на 12.04.03 04:34.



Тема Re: Я виж тинови [re: me]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 06:05



О,много ми е приятно,че сме толкова близко!Щом си в Монреал,не може да не знаеш магазин "Букурещ" на "Декари".Там има със сигурност руска "сгущенка",пък и не само руска...Май и украинска гледах,пък може и други европейски марки да има...Направи ми впечатление последния път,че имаше доста видове...Дори има и "сгущенка" с какао.Тя е хубава и само така да се яде(май е носталгия от детството ми...)В "Гастроном N 1" на Кот-де неж (ако си наблизо) също има.А в "IGA" cи купих такава с пръстенче(не обърнах внимание) и не се реших да я сваря(чак после загрях,че може да стане беля).А колкото до варенето,не е никак сложно...Намираш по-дълбока и тясна тенджерка,слагаш на котлона и вариш,като поглеждаш от време на време да не извира водата.Отваряш на другия ден,но пък имаш със сигурност нещо разкошно...Опитай задължително!
Ти къде си в Монреал?



Тема Re: Я виж тинови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 06:17



Това мляко,което аз купих е на фирма"Комплиментс"(извинявай,не знам защо понякога в този форум латиницата ми не работи,но транскрипцията е точна),а моята торта я правих с кремче-инстант пудинг на прах на "Желл-о" от "Супер С" по 99 цента са и са страхотни(ванилово).Ако не си ги пробвала,задължително ги опитай!Мойта дъщеря ги обожава...Разбиват се съвсем леко само с обикновенна бъркалка и стават за две минути.А аз сега съм на вълна "патица"(на промоция са в "Супер С)-прословутите патици от Лак Бром.Така,че скоро ще ви напиша рецептата си за обезкостена пълнена патица...



Тема Re: za kondenziranoto mljakoнови [re: Пoли]  
Авторkesten4e (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 16:50



Poli , dali pak ne moje da se pe4e mljkoto vav furnata , dokato ne6to se gotvi, ima li zna4enie dali 6te e vareno ili pe4eno.



Тема Re: za kondenziranoto mljakoнови [re: kesten4e]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 18:56



Има значение,кестенче!Съветвам те да не го правиш,защото когато кутията остава без вода има опасност да гръмне,а в случая с печенето със сигурност ще гръмне!



Тема Re: za kondenziranoto mljakoнови [re: Пoли]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 21:01



opitah tortata Tatjana i vapreki,che otkachih ot nervi stana VARHA.no blatovete sledvashtija pat shte gi napravja kakto az si znam.V smisal,che shte gi izpecha varhu namazana s maslo i porasena s galeta tava.Inache i v krema slozhih 30 grama zhelatin raztvoren vav 100 voda i stana mnogo dobre.



Тема Re: za kondenziranoto mljakoнови [re: az]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 05:45



Предполагам са ти се залепили блатовете(така става от меда)...За такива проблеми четох при Ирина...На мен не ми се залепиха,но тавичката ми е тефлонова...



Тема Знам го,нови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано14.04.03 03:25



как да не го знамИ най-редовно го посещавам, също и магазин София на Салабери, знаеш ли го? Аз съм по-далечко в Beaconsfield ама ходя по веднъж в месеца да пълня торбите. Начи утре, вдругиден ще отскоча непременно! А мога ли да сваря две-три и да ги съхранявам за по седмица да речем така в кутийките? Щом толкова дълго трябва...А бе я първо с една да пробвам, че дали изобщо ще стане, аз нямам много късмет със сладкиши тук, навремето в БГ много правех, ама сега съм се зарекла пак да ги почвам. Ако пак почна да правя тортички заради тъебе ще е и тоя пусти сайт!

Редактирано от me на 14.04.03 03:27.



Тема Пробвай с една...нови [re: me]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 08:25



Аз до този маг-н "София" нито веднъж не съм стигала,да ти кажа...И аз съм много далече- в Châteauguay,затова и до "Букурещ" много по-рядко от теб ходя...
А "сгущенка" не вари повече от една кутия...Разбъркана с масло за крем,става много,а е сладко прекалено-няма да можете да го изядете...Аз моята,неварената се чудя сега на какво да я направя-току виж съм написала тук още някоя рецепта за тортичка-някой чийзкейк или Ангелска тортичка(нещо ме човърка любопитството за нея...)

http://www.qnet.com/~pontius/smile/smilelmp_1%5B1%5D.htm



Тема Верно синови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано14.04.03 17:37



много далече! Аз ще отскоча за Великден щото ще има козиняци, пък тва изобщо не се наемам да правя! Купих си няква гръцка боя за яйца оттам, по един цвят в пакетче и би трябвало да има истинско червено, да видим.
Ангелската тортичка много я обичам, ама си я купувам от супера и слагам ягодки и сметана, става супер!
Айде, че ще ходя до центъра и после за сгущенка! Вчера си купих даже и форма за торта, от ония дето се закопчават. После ще си избера тортичка от сайтаДано да стане! Ако се покрия да знаеш че съм се изложила

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida


Тема Ох,нови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано15.04.03 02:39



видя ли кво стана! Нямаха руска сгущенка, само с какао. Имаше холандска, от нея купих. Ама е 300 грама! За да ме объркат допълнително имаха заквасена сметана 20%И ся кво да сложа? Искам да направя от оня дето е само със сгущенка и сметана, без масло

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida


Тема Re: §°§з,нови [re: me]  
Авто𧱧a§3§Ъ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 01:31



§®§Ц,§Я§Ц §г§Ц §б§в§Ъ§д§Ц§г§Я§с§У§С§Ы,§з§а§Э§С§Я§Х§г§Ь§С§д§С §г§м§л§а §Ц §г§е§б§Ц§в!§»§Ц §г§д§С§Я§Ц!§Ў §Щ§С §г§Ю§Ц§д§С§Я§С§д§С,§г§Ъ§Ф§е§в§Я§С §Э§Ъ §г§Ъ,§й§Ц §Ц §Ъ§г§д§Ъ§Я§г§Ь§С,§Щ§С§л§а§д§а §Ъ§Ю§С §Ъ §Ъ§Щ§Ь§е§г§д§У§Ц§Я§С...§Ў§Ь§а §У §в§Ц§и§Ц§б§д§С§д§С §б§Ъ§к§Ц §г§Ю§Ц§д§С§Я§С,§Щ§Я§С§й§Ъ §Щ§С§Ь§У§С§г§Ц§Я§С §г§д§С§У§С(§Я§Ц §Ю§Ъ §Щ§У§е§й§Ъ,§а§Т§С§й§Ц §з§Ъ§й...§д§Ъ §Щ§С §Ь§а§с §в§Ц§и§Ц§б§д§С §Ю§Ъ §Ф§а§У§а§в§Ъ§к?),§С§Ь§а §б§Ъ§к§Ц §г§Э§Ъ§У§Ь§Ъ,§б§в§а§г§д§а §г§Ъ §Ф§Ъ §Ь§е§б§Ъ §а§д §Ь§а§Ы§д§а §Ъ §Х§С §Ц §г§е§б§Ц§в-§У §Ю§Э§Ц§й§Я§Ъ§с §а§д§Х§Ц§Э §Ъ§Ю§С crЁЁme §У§г§с§Ь§С§Ь§м§У §б§в§а§и§Ц§Я§д.§Є§Ю§С crЁЁme Ё¤ fouetter 35%-§д§а§Щ§Ъ §Ц §Щ§С §в§С§Щ§Т§Ъ§У§С§Я§Ц...§Ї§С§б§Ъ§к§Ъ §Ю§Ъ §Ь§а§с §в§Ц§и§Ц§б§д§С §Ъ§г§Ь§С§к §Х§С §Ъ§Щ§б§а§Э§Щ§У§С§к!



Тема §©§С " §®§Ц"нови [re: Пoли]  
Авто𧱧a§3§Ъ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 01:50



§Ї§Ц §Щ§Я§С§Ю §Ь§С§Ь§У§а §г§д§С§У§С §д§е§Ь §У§м§У §ж§а§в§е§Ю§С-§б§а§Я§с§Ь§а§Ф§С §Я§Ц §Ю§а§Ф§С §Я§Ъ§д§а §г §Э§С§д§Ъ§Я§Ъ§и§С,§Я§Ъ§д§а §г §Ь§Ъ§в§Ъ§Э§Ъ§и§С §Х§С §б§Ъ§к§С...§Ґ§С§Я§а §д§а§Щ§Ъ §б§м§д §Х§С §г§д§С§Я§Ц...§·§а§Э§С§Я§Х§г§Ь§С§д§С §г§Ф§е§л§Ц§Я§Ь§С §г§м§л§а §Ц §Ю§Я§а§Ф§а §з§е§Т§С§У§С-§Я§Ц §г§Ц §б§в§Ъ§д§Ц§г§Я§с§У§С§Ы!§Ї§Ц §Щ§Я§С§Ю §Ь§а§с §в§Ц§и§Ц§б§д§С §Ъ§Ю§С§к §У§б§в§Ц§Х§У§Ъ§Х,§Я§а §б§в§Ц§Х§б§а§Э§С§Ф§С§Ю,§й§Ц §г§д§С§У§С §У§м§б§в§а§г §Щ§С §д§Ц§й§Я§С §г§Ю§Ц§д§С§Я§С...§Ї§Ц§с §Ю§а§Ш§Ц§к §У§м§У §У§г§Ц§Ь§Ъ §г§е§б§Ц§в§Ю§С§в§Ь§Ц§д §Х§С §Я§С§Ю§Ц§в§Ъ§к,§У §а§д§Х§Ц§Э§С §Щ§С §Ю§Э§с§Ь§а §б§а 500 §Ю§Э. CrЁЁme Ё¤ fouЁЁter 35%-§д§С§Щ§Ъ §Ц §Щ§С §в§С§Щ§Т§Ъ§У§С§Я§Ц.§¬§С§Ш§Ъ §Ю§Ъ §Ь§а§с §в§Ц§и§Ц§б§д§С §г§Ю§с§д§С§к §Х§С §б§а§Э§Щ§У§С§к-§л§Ц §д§Ъ §Ь§С§Ш§С §Ь§С§Ь§У§а §Ц §Я§С§Ы-§Х§а§Т§в§Ц!



Тема За "Ме"нови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 02:07



Ох,измъчих се-какви са тези йерглифи?Последен опит!Холандската сгущенка също е много хубава-ще стане!Течна сметана ще намериш във всеки супермаркет-в отдела при млякото по 500 мл.-Пиши ми ако искаш в приват на Квебекския форум:bgcanada.com Намери което и да е мое съобщение (Polia) и ми прати лично съобщение,че не ми се регистрира и тук,а напълнихме вече темата с какво ли не-то не бе торта,не бе чудо...



Тема Re: За "Ме"нови [re: Пoли]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 02:10



Я виж ти...Тоя път станало...Пиши ми коя точно рецепта имаш впредвид и ще ти кажа каква сметана да използваш!



Тема Re: Супер лесна и вкусна тортанови [re: Mими]  
Авторkpиcти (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 22:50



ванилов крем:1л.пр.мляко се загрява на котлона с 1/2масло от малките Отделно се разбиват 2 яйца с 1 ч.ч. захар и 5-6 с.л.брашно.С черпак сипваш от загрятото мляко (не вряло)при яйцата и разбиваш.Сипваш още 1 черпак и пак разбиваш,след това изсипваш тази смес при млякото и вариш докъто се сгъсти.Отстраняваш от котлона и прибавяш 2 ванилии и крема е готов



Тема Ааа,нови [re: Пoли]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано19.04.03 01:36



станаааааа! Нямах интернет да се похваля веднага. Направих медено-сметановата, с течна сметана. Обаче като почнах да правя крема на третата лъжица сгущенка вече беше сладък, та сложих половин консерва. Направо не мога да си представя колко сладка ще стане с 450 грамова консерва сгущенка! Аз даже и в блата спестих малко захар, не обичам много сладко. Обаче стана направо супер! Кремчето беше разкошно, изобщо не спадна. Толкова съм горда, и дебелаДругата седмица ще пробвам някоя друга рецептичка. Хиляди благодарности, Поли!

"Не съм сдухала, а духала. И не напоследък, а на рейнджъри"
Frida



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.