Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моцарела- с каво да я заменя?нови  
АвторTъпa Herpaмoтницa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 22:08



С каво да заненя тази тъпа италиянска измишльотина?
Какъв е нейният български еквивалент?
Има ли съответствуващи български сирена или кашкавали да я заменя?
Благодаря.



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Tъпa Herpaмoтницa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 00:08



s obiknoven kashkaval vitosha - ako e v pizza, ili bialo sirene - v salata



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: az]  
АвторTъпa Herpaмoтницa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 02:04



Благодаря.
Други мнения?
С пушено или мухлясало синьо сирене става ли?



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Tъпa Herpaмoтницa]  
АвторEнтycиacт (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 02:29



Мм-не.

Най-обикновен кашкавал. Но да не е много твърд.



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Eнтycиacт]  
АвторTъпa ниkakвицa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 10:24



Благодаря.
Очаква още мнения.



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Tъпa Herpaмoтницa]  
АвторDany (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 10:46



A zashto triabva da ja zameniash? Ako go napravish s 3-4 produkta v edno jastie i to veche e drugo...kakav e smisala da se sazdavat rezepti ako ne se sledva ideata na vkusa? I produktite se zameniat s niakakvi eventualni tehni priblijenia? He, he...a ako si v BG mojesh da si ja nabavish ot po-golenite supermarketi ...vijdala sam v razfasovki po 100-ina grama, paketirana sas salamurata i otdelno v Halite prodavat napravo ot tenekiata..



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Dany]  
АвторPaзrнeвeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 15:30



Искам да я заменя, тъй като не признавам никакви чужди продукти.Аз съм човек с много високо чувство за национална гордост,стахотен нихилист и краен националист, така че няма да направя евала нито на американци,нито на иналиянци.
За нищо на света,при никакви обстоятелства и в никакъв случай не трябва да минава през главата на някого мисълта, че ще използувам продукти,които не са типично български!
Като има толкова хубаво българско производство, как така и от къде накъде ще купувам продукти, които имена не са типични за български език, кухня,традиции???????
Има си българско хубаво бяло саламурено сирене, имаме си и хубав кашкавал Витоша,Балкански също, пушено сирене, мухлясало сирене ипр!
А тя ще ме съветва моцарела и пармезан да купувам!



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Paзrнeвeнa]  
АвторMнoro yчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 17:55



Драга, защо ползваш небългаски рецепти тогава? В българската национална кухня няма синьо сирене (то е френско). А моцарелата съществува в италианските рецепти.
Патриотизмът е хубаво нещо, но не го мешай с кулинарията, че преди да му стане смешно на човек като те чете, може и да те вземе на сериозно.





Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Paзrнeвeнa]  
Авторaдaбy (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 19:12



кажи мойто зайче коя типично българска гозба искаш да сготвиш с моцарела , за да ти кажа как точно трябва да я замениш с български сурогат.



Тема Re: Моцарела- с каво да я заменя?нови [re: Tъпa Herpaмoтницa]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 01:17



изобщо не е тъпа измишльотината :)
от българските продукти би могла да я замениш само с много прясно сирене, каквото правят на село, но в магазините такова няма да намериш.
моцарелата е прясно сирене, не виждам как ще се замени с кашкавали, саламурени сирена, още по-малко пушени или мухлясали.
а това, дето си патриотка и купуваш само българско е чудесно.
но българска моцарела за съжаление още не се продава по магазините, въпреки, че със сигруност знам, че се прави и в Бг - веднъж ми донесоха. не е съвсем същата, но добре я беше докарал производителят. а е срамота да струва толкова скъпо вносната...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.