Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 04.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сладки за "Свети Валентин"нови  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 08:11



Някой има ли представа каква е рецептата за сладките,които се правят за "Свети Валентин" във форма на сърчица?Аз по принцип много рядко правя сладкиши...Просто много евтино си купих формички и ми се иска да опитам.Бих могла,разбира се,да импровизирам,но не се знае какъв ще е крайния резултат,а и ми се иска това да бъдат "истински" сладки за "Свети Валентин"!Ако някой е правил,моля да сподели опита си!



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Пoли]  
Автор!!! (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 06:08



не знам какви сладки се правят за свети валентин, но знам какво вино се пие за трифон зарезан...



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Пoли]  
Автор ProBily (:-))
Публикувано20.01.03 18:18



Не съм чувала, че има специални сладки за "Св. Валентин". Мисля, че е важно да бъдат във форма на сърчица и да са оцветени. Може би меденките ще станат много ефектни като се оцветят.
Някой знае ли, къде продават сладкарски бои?



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Пoли]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано20.01.03 20:19



Ето ти идея.
Продукти:125г масло,по 50 г горена и бяла захар,1 яйце,щопка сол,250 г брашно,набухвател,по 1 щипка кардамом,и смлян карамфил,1/2ч.л. канела,настъргана кора от лимон,100 г смлени бадеми,50 г тънко нарязани бадеми.
Маслото се разбива със захарта,яйцето и солта.Смесват се с брашното,набувателя,подправките и лимоновата кора ми смлените бадеми и се добавят към маслото.Сместа се слага в хладилник.Фурната се загрява до 200 градусаДве тавички се застилат с хартия за печене и се посипват с нарязаните бадеми.Тестото се разточва,нарязва се с формички и се подреждат върху бадемите.Пекат се 10-12 минути.
Стават много ароматни.



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Wildberry]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 00:20



Ами и аз си мислех за меденки...Вормичката ми е с много ефектни обемни сърца,които по всяка вероятност трябва да се слепят.Втората рецепта е много интересна с тези подправки...А твърди ли слават сладките????



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Пoли]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано21.01.03 13:35



Твърди,да,като бисквити.
Ако имаш формички-сърчица с различни размери,мога да ти дам рецепта за сладки ,които се лепят.Стават като пирамидки.



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Пoли]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано21.01.03 13:41



А ето ти рецепта за меденки,изпитана класика:)

500 г брашно,200 г мед,100 г захар,125 г масло,2 яйца,5 г смлян карамфил,3 г смляна канела,70 г орехи,1 ч.л. сода бикарбонат.
Към смесеното със содата брашно се прибавят разтопеният заедно със захарта мед,разтопеното масло,жълтъците,канелата и карамфила. Омесва се тесто,което се разточва на дебел лист.Изрязват се формички,намазват се с белтък и се пекат в умерена фурна



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин" [re: ProBily]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано21.01.03 14:41



боя за яйца ти върши същата работа.



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Wildberry]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 18:00



Формичката ми е нещо като тавичка с вдълбани сърца с големина на средна ябълка.Представям си ги със средно твърдо тесто.Може да се издълбае и да се напълни вътре с крем.Крема не е проблем,но за тестото се двоумя...Ще ми дадеш ли рецептата за тези пирамидки?



Тема Re: Сладки за "Свети Валентин"нови [re: Пoли]  
Автор Wildberry (mild)
Публикувано22.01.03 19:28



Ами давам ти я,но за тях трябват поне три различни по големина,но еднакви по форма формички.
Трябват ти:500 г брашно,бакпулвер150 г захар,1 пак. ванилия,1 яйце ,1 жълтък,,250 г масло,250 г желе (аз ползвам от боровинки),пудра захар.
От брашното,балпулвера,ванилията,яйцето,жълтъка и маслото замесваме тесто и го оставяме в хладилник.Фурната се загрява до 175 градуса.Тестото се разточва и се нарязва на формички с три различни диаметъра.В центъра на най-малкото се прави дупка.Нареждат се в намазана с масло тавичка и се пекат 12-15 минути.Върху най-голямото се слага средното,намазано с желе,отгоре - малкото.Пирамодката се поръсва с пудра захар.
А иначе,за формата,която имаш,мисля,че е подходяща следната смес за плънка:
175 г масло,100 г пудра захар,1 пак.ванилия,1 яйце,1 с.л. ром,щипка канела,275 г брашно,сол,бакпулвер,25 г какао.
Маслото се разбива до бухване,добавят се пудрата захар,яйцето,ромът и канелата.Брашното се смесва със солта,бакпулвера и какаото и се добавя към тестото. С тази смес пълниш шприц,и "изстискваш" във формата.Пече се 10 -12 мин,на 175 градуса.
Като ги извадиш може да ги полееш с някаква глазура.
Поздрав!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.