Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема чушкопекнови  
АвторH. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.02 11:18



Къде в София мога да купя?



Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
Авторvaria (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 12:46



навремето(преди около година) имаше в Илиенци.Много е вероятно и сега да се продава,но ми се струва логично да се намери и в магазините за електроуреди.



Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
Автор Xapви (мизантроп)
Публикувано14.10.02 22:39



На женския пазар.
До Плиска има една стара железария, може и в нея да има.
В младост 2, на последната спирка на 306, има една стара железария, и в нея може да има...

Прелъстих ли се в дълбините на сърцето си, и целувах ли с уста ръката си? Йов 31:27


Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
Автор Kultivirana (blue)
Публикувано15.10.02 09:51



Има и в Метро.

Единични или тройни - за някакво масово производство явно..

като купиш - ела тук и дай инфо за цените, ок? :)


"I close my eyes and try to see
A piece of paradise in me..."


Тема Re: чушкопекнови [re: Kultivirana]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 09:28



Аз от Метро си купих миналата година! много съм доволна..
Не помня ама около 24 лева беше...




Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
АвторCиcи (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 16:59



Аз си купих от БИЛА преди месец- 16 лева- троен-много е удобен защото пече по 3 чушки наведнъж, а също и патладжан може да се пече в него.



Тема Re: чушкопекнови [re: Kultivirana]  
АвторH. (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 20:54



Много, много благодаря на всички! Ако успея да купя ще пусна инфо за мястото и цената. ...А, и за това какъв ми е опита с него!
Мои познати ми казаха за тези тройни чушкопеци и че са много доволни. Ще го пробвам!

А междувпрочем, дойде ми една идея: интересно гърците или турците как печат чушки и патладжани в големи количества? Някой има ли идея или опит?
В техните кухни също се ползуват в големи количества. Аз например съм купувала в супермаркети в чужбина - буркани с печени чушки /гръцки/.
Да не говорим за чушка-бюрек /бурек/.

Някакви идеи?



Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
Авторlvan.d.ivanov (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 05:38



Zavizhdam vi. Tuk chushkite sa dosta skapi. Edna chushka struva kolkoto edno kilo kaima.
ILi kaimata e mnogo evtina. Znae li chovek.



Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
Автор Kultivirana ()
Публикувано06.11.02 10:48



Привет, ами като бях в Турция едно лято виждах често-често по улиците да печат патладжани и чушки - мятаха ги направо върху нещо като огромно барбекю с нагорещени въглища и миризмата се носеше от метри :)

Пък после кеф ти кьопалу, кеф ти бюрек :)

По същия начин печат и мамулите с царевица. Запомних това - обичам печена, а не варена млечна царевица :)

А ти всъщност купи ли си вече нещо?
поздрав


"I close my eyes and try to see
A piece of paradise in me..."


Тема Re: чушкопекнови [re: H.]  
Авторvaria (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 09:56



За турците не знам,но гърците със сигурност не използуват чудесното приспособление чушкопек-то си е наша гордост и рационализация.Мисля,че за големи количества използуват фурната,като чушките (и/или патладжаните) се слагат в тавичка без вода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.