Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема С какво си храните злоядите деца?нови  
Автор Kenia (нежна)
Публикувано12.09.02 14:32



Сина ми е на 7 години и от бебе мрази да яде. Винаги когато стане време за ядене започват сцени от негова страна. Какво ли не пробвах...Най-щастлив е когато го изгоня от масата /малко преди да е заспал над чинията/. Незнам как да постъпвам с това дете???

Няма начин - да няма начин !


Тема Re: С какво си храните злоядите деца?нови [re: Kenia]  
АвторSisley (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 16:16



Ох, ужас! За наистина злоядо дете нищо не помага......... моето е на 5.5 години и ядене е ял само като бебе - пюрета, супи и др. Не яде абсолютно нищо готвено!



Тема Re: С какво си храните злоядите деца?нови [re: Kenia]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано12.09.02 17:31



Имах една далечна леля - от онези жилави възрастни селски жени, на които в един момент годините спират да им личат и сякаш се консервират и които знаят куп "бабини лекове" и са готови да ти кажат за всяка ситуация по нещо, ако ги попиташ - сещате ли се за кой тип хора говоря, онези горди българки, които освен всичко се справят, оправят, знаят всичко, та чак се чудя как... Пак се отплеснах от главната идея.
Та имах една такава леля, която веднъж ни беше на гости и видя как майка ми се тормози заради сестра ми. А тя сестра ми е от злояда, по-злояда. Заспива над чинията, разсипва, тръшка се, но не яде... скорпион! Та тази леля азправяше, че злоядите деца все си намират нещо, с което да си поддържат нужната ситост. И всъност си похапват... И наистина беше права - аз съм я излавяла сестра ми как яде с ръце от тенджерата както си е в хладилника, нагъваше шоколад в училище скришом... Изобщо - намират си и какво и как.

Не знам дали с нещо помогнах, ама онази леля се оказа права. И сега (чукам на дърво) сестра ми си е едно прекрасно, здраво, кльощаво отличниче!




Тема Re: С какво си храните злоядите деца? [re: Kenia]  
Авторaiti (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 09:47



Oh i az sam zakasala s te takowa uzhasno dete. Moja sin e na 6 godini i ot bebe me machi. Pri nego trika e, che jade samo 3 ili 4 jadeneta i drugo ne. Ta kato gotwja towa deto obicha e dobre, ama wsichko drugo e tragedija. Omraznalo ni e ot edno i sashto jadene, no njama kak.
Ne znam dali ti pomagam, no az taka reshawam waprosa - gotwja edno i sashto. Uzhas!

Pozdrawi

Iva



Тема Re: С какво си храните злоядите деца?нови [re: Kenia]  
Автор Molly ()
Публикувано13.09.02 15:03



като си спомня моята дъщеря какво чудо беше ... съчувствам ти :))

какво ли не се е налагало да измислям , за да яде ...
то не бяха влакчета (шунка или месо някакво , навито на руло пълно с картофено пюре, а отстрани за колелета кръгчета от моркови , забодени към рулото с клечки за зъби , отгоре парче сирене за коминче и т.н. ) , или "буквички" - т.е. макарони в някаква по-интересна форма , с дребни фигурки ...
а хита беше така нареченото "японско ядене" - най-обикновено ядене от ориз, домати и пипер , обаче сипано в малки керамични чашки (като за греяна ракия) и с една лъжичка кисело млако отгоре във всяка ...
все неща , които ако поднесеш в стандартния им вид , веднага се обявяваха за "това не го обичам" , придружено със съответната физиономия ...
и така докато стана 11-12 годишна , когато пък реши че ще яде в стола на училището , с всички други деца и прояде всичко тутакси ...

не се безпокой , щом ти е здраво детенцето , значи всичко е в ред :))



Тема Re: С какво си храните злоядите деца?нови [re: Kenia]  
Автор Дyxчe ()
Публикувано14.09.02 23:40



ох съчувствам ти... имам го същия проблем в къщи, само че сега е 10 год. И още не е проял като хората... Това не ям, онова не обичам, това не ми харесва - дежурните думи и реплики. НАПРАВО ПОЛУДЯВАМ.
Да не ти разправям какъв е цирк сутрин рано преди да тръгне на училище. Будя го час по-рано, за да може да изяде една филия (и пак със зор и врънкане) и изпие една чаша мляко. Слагам сандвичи в чантата, които следобяд пак си ги разопаковам непипнати. Не знам мързи го да дъвче ли що ли? Един клечо е , майко мила... броят му се ребрата. Но пък от друга страна е много жилав и здрав.
Преди една година това го записах да тренира плуване и малко му се увеличи апетита. След тренировка омита един голям сандвич и после в къщи сам (забележително) си иска вечерята. (о каква радост).Така че ако имаш възможност и време пробвай този вариант. Всеки един спорт би бил чудесен ...
Ще даде някакъв резултат. Успех...



Тема oleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeнови [re: Kenia]  
Автор a з ( *)
Публикувано16.09.02 02:16



kato vi gledam kakvo i kak i s kakvo chuvstvo i naglasa pishete - nishto chudno, che decata vi sa zloiadi... ama nishto chudno!
: (



Тема Re: Разбира се със закуската на....нови [re: Kenia]  
Автор nick$ ()
Публикувано17.09.02 01:17



Разбира се със закуската на Бойко Борисов.
Както знаете, ББ е най-обичания и популярен герой дори и сред децата.
За справка вижте последните проучвания на общественото мнение.
Та майката на злоядото ни дете се сети, че след като всички деца припадат по ББ, не може и детето да е настрани от тази мода.
Така например, пиперка пълнена с чисто масло и сирене и филия хляб е закуската на ББ. Яде и иска още.
И фасул прояде дори.
Има обаче една тънкост. Забранихме му да яде с нож и вилица.
Сега ползва само вилица без нож, за да е досущ като истинския ББ.
Голям проблем има с някои по-твърди меса, но тогава за срамотиите яде с ръка и ни заявява, че и ББ би направил така ядейки без нож.




Тема абсолютно : )нови [re: nick$]  
Автор a з ( *)
Публикувано17.09.02 02:04



виж, това вече по-прилича на метод : )
докато храненето е тегоба, задължение и наказание - ще има злояди деца, това е положението.

... моето момиченце пък си падаше по "френски" варени яйца.
френски, щото боядисани в ярко тъмнозелено с боя за сладки.
изглеждат отвратително, обаче е забавно.
а децата, пък и не само децата, искат да им е забавно и весело, а не да им бъде нанасян тормоз, това е.

което, разбира се, не означава, че възрастните трябва да се правят на маймуни и да преиграват.
защото пък децата разбират, когато някой прави нещо нарочно, или казано по-конкретно - лъже.



Тема Re: С какво си храните злоядите деца?нови [re: Kenia]  
Авторзarpижeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 03:51



Сети се за нещо, което сте яли вие , когато сте били деца. Заведи си детето на въздух- на село е най-добре; покани и други деца за компания; припомни си нещо, което отдавна не си готвила, често сменяй менюто; наподоби нещо, което сте яли навън - в закусвалня или ресторант! Все едно от тези трябва да помогне. Наблегни на играта на открито - отваря апетита! Скрии всички лакумства, купени от магазина - те ни играят най-лошата услуга. Предлагай повече пресни плодове - те разяждат и не засищат много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.