Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Главопръсканица !!!нови  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано28.08.02 08:20



Като повечето от вас са открехнати на тема манджи , можете ли да ми отговорите на следния въпрос , който ме терзае от известно време :
- Кои са типичните бългаски ястия , както и продуктите които които се ползват за тях?
Какато и да е ... здравейте , аз съм - "WIPER" , но това не е истинското ми име .
Надявам се , да не ви доссаждам много тука , защото неразбирам от манджи , по скоро бих обърнал внимание на семантичната страна на готварлъка...

Абе няма милост...


Тема Re: Главопръсканица !!!нови [re: wiper]  
Автор Megan (драка)
Публикувано28.08.02 13:27



Питката е типично българско ястие. Приготвя се предимно от брашно, мая, яйце, вода.



Тема Re: Главопръсканица !!!нови [re: Megan]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 16:55



Български манджи са още: таратора, пълнените чушки, гювеча, мусаката, винен кебап (не съм сигурна обаче).



Тема и още! най-важното!!!!нови [re: Пeпe]  
Автор ДжoДo (обречена)
Публикувано28.08.02 19:15



КЕБАПЧЕТАААААААААААААА



Вип, тва е най-лесната българска манджа!
Купуваш си ги от Метро в неограничени количества и всяка вечер - до откат! Докат ги намразиш...... и ти и Медето ))))))))))))))

кикикики




The moment may be temporary, but the memory is forever!


Тема Re: Главопръсканица !!!нови [re: Пeпe]  
АвторSissy (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 22:33



таратора и мусаката със сигурност са гръцки.
а кебапчетата са сърбо- хърватска или черногорска кухня....
Остана накой да ми каже че салата от риба тон и сладка царевица са от типично българските ястия
Типичнобългарски са ястията на основата на млечни продукти, а от месото - свинското ...междудругото има един чудесен сайт за българска кухня:
http://www.geocities.com/NapaValley/9481/BulgarianCookery/



Тема Re: Главопръсканица !!!нови [re: Sissy]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано28.08.02 22:58



Da be, tia gurci i vikat na snejankata Tzazikki, veche i az se chudia kakvo da predstavia za bulgarska manja...i tupo i uporito prodaljavam da trurdia, che vsichko, koeto prigotviam E Bg, a turcite i gurcite sa ni go otkradnali...., e pone mi viarvat de, mnogo udeditelno luja.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Тема Re: ввв.бг.манджа.цомнови [re: wiper]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано29.08.02 07:50



За питката ... ясно...
Пепе , мусаката и таратора е ясно че са гръцки... за гювеча , помисли малко само за самата дума гювеч... не е ли турска ;-))
Маме ... кебипите ги ползваме почти ежедневно;-)) , даже за рождения ден Мед и Сол ми подариха барбекю със един чувал надървени въглища ... да те влизат в категорията - "Бързо и лесно" ;-)))
Сиси , може би кебапите са индийска или турска или балимумамата каква кухня , но едно е ясно , че не са БГ ;-)))
На Dragoness , ще кажа че е една благородна огнепръскаща лъжкиня ;-)))
Хм ... чей да ви разправям , как питах един готвач , кое според него е БГ манджа , той помсли малко и ми вика че, яхнията било чисто БГ. Така се случи че на следващия ден бяхме на гости , и моята" Другарка" сготви яхния ... от тогава я наричам със звучното име - "Яхния" , себе си наричам - "Яхниго" , а двамата заведно сме - "Яхнини"....
Ех , че славно си живеем, както е казал Мечо Пух...

А иначе ;-))))

Яйца по Панагюрски.

Капама.

Тутманик и баница.

Друго немога да се сетя... айде наддавайте се ;-))))

Абе няма милост...


Тема Re: ввв.бг.манджа.цомнови [re: wiper]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано29.08.02 09:04



Eto na kakwo tradicionno bylgarsko qstie popadnah





Тема Re: Главопръсканица !!!нови [re: Sissy]  
Автор klodin (минаващ)
Публикувано29.08.02 10:08



аз пък мисля,че мусаката е турско ястие, то дори и думата е от турски произход.



Тема Re: ввв.бг.манджа.цомнови [re: wiper]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 18:04



Е, тънк ю. Убеди ме. Ама наистина в какво заблуждение съм изпаднала. Вярно е това за гювеча сега ми светна че някои викат "Турлю гювеч" ))). Обаче съвсем се обърках за таратора и кебапчетата. При това положение вече и за баницата и зелника не смея да се изкажа, че пак "ще нагазя с коня в ряката".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.