Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема летни коктейлинови  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано23.07.02 09:25



не че е много готварска темата, но покрай студения чай се присетих.
Та споделете, ако имате любимо лятно питие.
Аз се сещам за един коктейл, който преди време си забърквахме- взимате една по-голяма чаша, сипвате равни части водка и джин (на който колкото му стиска) и доливате до горе с гроздов сок и газирана вода. И после пиете внимателно, щото е много хубаво и не се усеща като почнеш да му изпускаш края:)))

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....


Тема Re: летни коктейли [re: Cy]  
Автор Megan (драка)
Публикувано23.07.02 15:50



това ми напомня един коктейл който се казва Long Island Ice Tea, който няма нищо общо с чая, и се прави от текила, ром, водка, джин, кола и лимон. ))))))
независимо от това как звучи е супер леко, и е доста пивко. само дето на 3тото не знаеш вече къде си )))))


а любимият ми коктейл е Маргарита - прави се от текила, кюрасо (или трипъл сек), и лимонов сок. страхотия просто ))))))



Тема Re: летни коктейлинови [re: Cy]  
Автор Meчo_Пyx (Пухкавичък)
Публикувано23.07.02 16:41



Ето рецептата на един страхотен коктейл за летните жеги:

Мохито

Ром Хавана клуб бял, лимонов сок натурален, кристална захар, газирана вода, лед, есенция Ангостура (никога не съм я намирала ), клонче джоджен или мента.

В шейкър (става и в ел. миксер) се разбиват около минута ромът, лимоновия сок, захарта и ледът. Сместта се налива в подходящи чаши и се подправя с няколко капки от есенцията. Чашите се доливат с газираната вода (количеството по желание), поставя се в чашата свежото клонче джоджен и се поднася със сламка. Ех, наздраве! Като не мога да ям, ще си пия коктейли тогава, добре ме подсетихте!



Тема Ягодова Маргаританови [re: Cy]  
Автор ruskinche (:))
Публикувано23.07.02 18:17



За съжаление, отминал е вече сезонът на ягоди, но най-предвидливите домакини сигурно са си запазили във фризера ягоди или ягодово пюре... През юни открих тази рецепта и все се връщах към нея... докато ни свърши текилата...
Само не ми казвайте, че не може ягоди със сол и пипер! Поради текила ли или лимоновия сок, много е вкусно!!! Поне аз му станах фенка на коктейлчето.

Ягодова Маргарита
Прави се в кухненски комбайн/блендер/миксер или как сте навикнали да го наричате този уред.
За 1 порция:
3-5 (в зависимост от големината) узрели ягоди
3 кубчета лед
30 мл пресен лимонов сок
20 мл ягодов сироп (или ликьор)
50 мл "сребърна" текила
щипка сол, щипка чер пипер

Ягода, а може и стрък мента за украса
Сервира се с някоя по-дебела сламка, щото е доста гъсто.



Тема Kombinezonнови [re: Cy]  
Автор puredew (минаващ)
Публикувано23.07.02 22:48



Oshte po-dobyr e warianta wmesto grozdow sok da se sloji wermut, no w malkii kolichestwa, che inache posle edna glawa shte te cepi, a i shte stane mnogo sladko
Ajde, nazdrawe na wsichki piachi!

P.S. Nie mu wikame na towa piene kombinezon, poznajte shto ...



Тема А фенове на сухото мартини има ли?нови [re: Cy]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано24.07.02 09:47



На мен това ми е болна тема.
Не знам защо, но барманите в тази държава отказват да проумеят що е това сухо мартини и как се пие то:))

Като си го поръчвам, повтарям по три пъти "сухо. Сухо! СУХО, нали разбрахте?" Щото обикновено ми носят нещо друго- примерно бианко- връщам го на келнера, а той се връща с барманката, която ми обяснява, че ми сипала бианко, защото сухото свършило!?? Или пък някакъв барман в добро настроение (това беше в Мр. Пънч) реши да ми покаже как точно се пие сухо мартини и на своя глава ми наля нещо червено и супер сладко като екстра... айде и с него разправии. Абе направо параноя развих. В най- добрия случай си получавам чашата с вярното питие, но с три резена лимон, които никога не успявам да извадя толкова бързо, че да не ми развалят вкуса на мартинито.... А знаете ли как ме гледат като попитам за маслинка? Чак и аз започвам да се съмнявам в логичността на въпроса си.... Ужас направо
Ако някой знае заведение в София, където като си поискам мартини с маслинка да не ме гледат като марсианец, да каже:))

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....


Тема Re: А фенове на сухото мартини има ли?нови [re: Cy]  
Автор Megan (драка)
Публикувано24.07.02 12:11



Няма май такова )))))



Тема Re: А фенове на сухото мартини има ли?нови [re: Cy]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано24.07.02 13:58



Nai-dobre ti si otkrii zavedenie, vsichki fenove pri teb shte idvat.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема АААааа....нови [re: Cy]  
Автор puredew (минаващ)
Публикувано28.07.02 01:03



Стига с това мартини, бе!
Гадно е! Сладко е....
Няма ли водка и бърбън за вас...или за тези, които не носят на твърд алкохол - БИРА!



Тема Re: летни коктейлинови [re: Cy]  
Автор Fashion (хулиганка)
Публикувано28.07.02 19:05



на мен любимите коктейли са ми
холандски млечен чай
айс чай
чаен коктейл.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.