Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема без месо, без пържено - дайте идея?нови  
Автор Loretta (monster)
Публикувано01.06.02 22:14



Моля ви дайте ми някаква идея какво да готвя, като се има предвид, че:
- аз не ям месо, а отскоро - и пържено
- мъжът е капризен и не яде: картофи (освен пържени), ориз, спагети, треволяци (спанак и прочие).

Аз освен яйца по панагюрски, леща и боб, друго не се сещам! И засега сме на салати и таратор, ама скоро ще ме бият вече

Забравих да подчертая, че нямаме и фурна . Имаме само котлон иии такова... парти грил (скаричка).

Like my eyes ain't green and my hair ain't yellow
It's more like the other way around...


Тема Тиквички -нови [re: Loretta]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.06.02 22:34



но като гледам ограниченията и там ще имаш проблем, така че минавайте на плодове.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Тиквички - [re: nbb]  
Автор Loretta (monster)
Публикувано01.06.02 23:11



хехе благодаря :)
пържени тиквички си отядохме напоследък, пък и нали спираме пърженото...
обаче ммм как ги обичаммм :)))

а то и тиквички с ориз може, ама любимият кат мрази ориз...

Like my eyes ain't green and my hair ain't yellow
It's more like the other way around...


Тема Re: Тиквички -нови [re: Loretta]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 00:45



задушени картофи с лук, чесън и сирене?
печени тиквички, заляти с яйца, извара (к. мляко), кашкавал и копър?
огретен?
печен миш-маш?
риба ядеш ли?
супи?
мусака от картофи, чушки, домати, патладжан и пушено сирене?
баница с картофи, моркови, сирене и грах?
стотици неща има.



Тема Прочете ли,нови [re: *]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.06.02 09:15



че тя и фурна няма ? Иначе идеи - колкото искаш.
Едно време и аз нямах фурна, тогава готвех в електрическата тенджера, но не знам дали вече се продават такива.
А иначе от тиквичките правя супа, но едва ли всеки би ял такова нещо.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Прочете ли,нови [re: nbb]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано02.06.02 12:58



тиквички с много лук и чесън и ориз и ако обичаш малко домати или дом пюре - всичкито задушено на тенджера



Тема Това е истински кошмар!нови [re: Loretta]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано03.06.02 11:42



Слава Богу, че вкъщи ядем всичко!
Ами сещам се за много неща с млечни продукти.
Например пълнени чушки или пълнени домати с яйца и сирене.
Или пък гювечета с много лук, чесън и сирене.
Или гъби - например на фурна с кашкавал.
Или задушени зеленчуци. В едно заведения ядох такова предястие - задушени броколи, моркови и карфиол, върху които е настъргано бяло сирене. Много беше вкусно.
Или баница.
Зеленчукови супиш - хиляди разновидности.
Соеви заместители на месо - практически с тях може да готвиш всички обикновени месни манджи.


Сега друго не се сещам.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: без месо, без пържено - дайте идея?нови [re: Loretta]  
АвторZamechtana (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 14:52



To vie hora kakvo izobshto jadete? Struva mi se, che tvurde nepulnocenno se hranite... tova ne obichate, onova ne jadete....... edinstveno purjenoto e hubavo da ne e tvurde chesto, no da ne jadete spanak, kopriva....... meso........ ta tova sa tolkova polezni hrani, neobhodimi za organizma...... No haide, vseki reshava za sebe si
Az ti predlagam da napravish krem-supa, razbira se ako obichate i jadete. Moje da e klasicheskata s pasirani kartofi i priasno mliako, a moje da dobavish i pasiran grah, morkovi i kakvito drugi zelenchuci obichash. I nakraia da ja podpravish s cherno piperche i kubche priasno masulche, ili puk priasno magdanozche- pak vupros na vkus



Тема ммм супер!нови [re: Zamechtana]  
Автор Loretta (monster)
Публикувано07.06.02 01:06



ще се пробвам, благодаря!

а иначе да кажа - месо и пържено не ям аз, той си яде
а картофи, ориз, спагети и трева аз ям, но той не яде

за момента караме на отделно готвене, ама много нерентабилно излиза :( винаги е по-евтино и много по-бързо да сготвиш един вид храна за 2-ма души...
пък и като опържим за него картофки например, и на мен ми замирише и ми се дояжда също!

Like my eyes ain't green and my hair ain't yellow
It's more like the other way around...


Тема ima mnogoнови [re: Loretta]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано10.06.02 20:32



Ima tolkowa mnogo idei. Az obshto wzeto spazwam dosta ogranichen hranitelen rezim. Mogesh da gotwish zelenchutzi na para (morkowi, grah, borkoli, karfiol tikwichki), da nablegnesh na hranitelnite salati, naprimer ot marulq domati krastawitzi, maslini i edna konserwa riba ton. Salata snezanka. Ima mnogo wkusni neshta koito mogat da se prigotqwt ot izwara. Mogesh da wkuchish owesenite qdki w menuto za denq, naprimer zapechena sys zelenshuzi, edno qjtze i kashkawal otgore. Pizzata e dosta dobyr kompremisen wariant, ne ne nugno da j slagash meso. Mogesh da si spretnesh pizza s tikwichki, domaten sos i kashkawal. Ama pyk wie nqmate furna. Kofti Uffff pylna sym s idej Ama to newolqta uchi.
Maj ne bqh mnogo polezna, ama hajde

Omnia vincit amor



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.