Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Sladki(sh)!?speshno!:)нови  
Автор famme (непознат )
Публикувано25.04.02 14:38



Kakto kazah veche v edin posting,nova sam tuk ,i ostanah s izkluchitelno priatni vpechetlenia,prochetah pochti vsichko koeto se e pisalo v kluba do sega-got,got i pak gotsamo gotini rezepti,saveti i trikcheta(edinstveno,obache poveche se nabliaga na solenoto:(.Napraviha mi vpechetleni Eli i just me,v smisal nai-aktino uchastieTA,da si doida na dumata i molbata mi kam vsichki tuk!!! Dali niakoi bi mogal da mi kage,rezepta,za barzo ,lesno ,no i da e hubavo estestevno(az sam s golemi pretenzi ,nali ?prigotviane na sladki ili sladkish (torta),zastoto priatelkata mi ima rogden den,i smiatam da i napravia nesto kato iznenadka(da napravia nesto sas sobstvenite si raze)Imam samo 3dena oste do rogedniat den(a v interente moga da vlezna samo utre:((( i se nadiavam do togava da imam otgovori na molbata mi !!! Strashno vi bladoaria,predvaritelno !!!

I prodalgavaite v sastiat duh!!!



Тема Re: Sladki(sh)!?speshno!:)нови [re: famme]  
Авторanu (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 14:52



Ето една рецепта, която дава добри резултати за кратко време:
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
1-2 яйца
1/2 ч.л сода за хляб
1 ч.ч. захар
1 бурканче сладко от вишни (може и др. сладко, но от вишни става най-вкусно)

"Угасяш" содата в киселото мляко.
Разбъркваш с миксера всичко без сладкото.
В намазана тавичка изсипваш 1/2 от сместта и печеш.
Преди да е съвсем готово вадиш от фурната и посипваш щедро със сладкото.
Отгоре изсипваш останалата 1/2 от сместта и допичаш, като оставяш фурната да пече само отгоре.

Сигурно ще му приличат и орехи със сладкото, но не е изпробван така.



Тема Re: Sladki(sh)!?speshno!:)нови [re: anu]  
Автор famme (непознат )
Публикувано25.04.02 15:36



Blagodaria ti ,mnogo !!! Samo da te popitam (ponege sam si bosa v gotveneto po prinzip)na kolko gr.se peche sladkisha?! predpolagam ,che stava nesto kato ....megdu keks i sladkish s ...abe ste vidim kakvo stava,ako do utre sledobed ne doidat drugi predlogenia! No ti blagodaria otnovo !!!



Тема Лимоново бисквитено рулонови [re: famme]  
Автор ruskinche (:))
Публикувано25.04.02 23:12



Здравей!
Съвсем скоро опитах една рецепта за лимоново руло - бях приятно изненадана с резултата, затова искам да препоръча рецептата и на теб.

Руло с лимонова плънка

Трябват ти:
4 яйца
6 с.л. захар
щипка сол
3 с.л. брашно
3 с.л. нишесте
4 с.л. студена вода

+ 1 голям лимон, 1 ч.ч. захар

Преди всичко трябва да се подготви тавата, в която ще печеш: покрий я с алуминиево фолио или със специална хартия. Загрей фурната. След това с миксер разбий отделно жълтъците и захарта, отделно белтъците и солта. После към жълтъците се прибавя водата и пресятото брашно и нишесте (пак може с миксер). Накрая се прибавя пяната от белтъците, като се бърка много внимателно отдолу нагоре (за да бъде пухкаво тестото), сега вече трябва да си служиш с лъжица. Със същата лъжица :) разпределяш тестото върху хартията/фолиото (блатът да е дебел около 1,5 см). Мяташ го във фурната да се пече на висока температура (около 200 гр.). Докато се пече основата, имаш време да направиш плънката: лимонът се смила със захарта. (Аз имах само половин лимон и го допълних с 2-3 с.л. ананасов конфитюр, стана върха.) Основата за рулото се пече само докато се стегне (около 15 минути; от една страна, тестото не трябва да залепва по пръста, ако го пипнеш, а пък от друга страна, внимавай, да не се изсушат краищата). Намазваш блата с лимоновата смеска, навиваш го на руло (от по-късия край), като едновременно отделяш хартията, намаляваш огъня и го допичаш рулото още петнайсетина минути. Общо взето ще получиш много лек и вкусен десерт, като похарчиш не повече от един час (заедно с миене съдове).
Разбира се, може да експериментираш с плънките. Преди да се захвана за рецептата, струваше ми се, че е много трудно да приготвиш бисквитено руло. Вярвай ми, не е така! Успех!

Сетих се още за пирог с лимон (тази рецепта я знам от майка ми), който също се прави доста бързо и лесно и е много вкусен (такъв хрупкавичък), но рулото все пак е по-празничен вариант. Ако имам време утре преди обед, ще ти пусна и пирога. Засега чао, щото е време да отивам да спя.
Лека нощ!



Тема Лимонов пирогнови [re: ruskinche]  
Автор ruskinche (:))
Публикувано25.04.02 23:46



Разбрах, че едва ли ще имам време утре. По-добре хайде сега да ти го напиша. И така, вземаш:

300 г замразен маргарин или масло (от фризер)
3 ч.ч. брашно
30 г "мокра" мая (или половин пакетче "суха")
3/4 ч.ч. мляко

+ 1 голям лимон, 1 1/2 ч.ч. захар.

Маргаринът се настъргва на едро ренде, смесва се с брашното. (Ако е топло в стаята и усещаш, че маргаринът все пак започва да се топи, остави смеската за малко в хладилника или във фризера). Млякото се затопля (до около 50 гр.), в него се разбърква маята, прибавя се към смеската от брашно и маргарин и бързо се замесва тесто. (Основната цел е да не се стопи маргаринът, от това зависи дали ще бъде хрупкав пирогът. Затова използвам само "твърдия" маргарин, този, който, както и краве масло, във фризера става много твърд.) Тестото трябва да поседи половин час.
За плънката, както и в предходната рецепта, се смила лимонът и захарта.
Тестото се разделя на 4 части, от които се правят 2 "затворени" кръгли пирога (е, не задължително кръгли, но ние обикновено така ги правим). Краищата на долната част (по-голямата) се защипват с тези на горната, повърхността няколко пъти се надупчва с вилица, добре е да се поставят отгоре няколко бучки масло. Пече се в предварително загрята фурна на 180-190 гр. около 30-40 минути до светлозлатисто.
Поздрави и... да ти е сладко!




Тема Re: Лимоново бисквитено руло-WOW:)нови [re: ruskinche]  
Автор famme (непознат )
Публикувано26.04.02 10:55



Lelee:))) Parvo ,mnogo ti mersi :))) Obache,az mislia ,che kazah,che ne sam tolkova na "ti" s gotveneto i tova rolze mi se struva dosta trudno za moite vagmognosti :))),no ne sam kazala,che niama da opitam:))oste ne sam vidiala drugata rezepta koito si mi dala,toku vig tia e po-lesna:)))no tova s limon zvuchi dosta svego,a i priatelkata mi mnogo obicha limon(ox,napalni mi se ustata:))))

Moge li samo da ti zadam niakolko vaprosa,koito na teb moge da ti se storiat glupavi ,no triabva da ti gi zadam(obestai,che niama da mi se smeesh:)))?Znachiii:kato se pribaviat beltizite,se burka ot dolu na gore?!malko sega ne moga da si go predstavia tova ot dolu na gore:)!?prosto s lagizata ot dolu poemash i barkash na gore?!sigurno ste e taka:)))kazah ti ne sam na "ti":)))Posleee,drugoto koeto iskah da te pitam,limonat se SMILA sas zaharta-tova s mikser li triabva da go napravia?!:))obesta mi da ne se smeesh:)) samo soka na limona ili zeliat limon?! off ,che sam:))takiva vaprosi da zadavam:)))Oste edno neiasno nesto :) Kato sam namazala veche blata sas smeskata,kak taka navivam na rulo ot po-kasiat krai ?!ami nikoga ne sam pravila rulo,kakvo sega:)))) i sled kato e zavito pechesh ,tai li :))?!savsem se ogelpich ,chestno :))) znachi vsichkata smes ia polzvash kato osnova,nali ?! ne pechesh na dva pati ?!A tavichkata kolko triabva da e goliama?!Ponege az giveia v malko polevi uslovia i imam samo edna produlgovata tavichka v koito obsto vzeto se pravi vsichko:))tia ste stane li ?!:))mai mnogo stanaha vaprosite-sorry:) a i oste edin,zadalgitelno triabva da imam mikser?! ne moge li eventualno da gi razbia rabotite s takava kak se kazva na bulgarski Schneenloefel,sestash se ot onezi lagizi ?!:)))zastoto az kakto kazah s tei polevi uslovia niamam mikserste se nalogi mai mikser da tursia:))) Blagodaria ti oste vednag:))))sega otivam da vidia drugata ti rezepta:))))



Тема Re: Лимонов пирогнови [re: ruskinche]  
Автор famme (непознат )
Публикувано26.04.02 11:01



Ox,ti me umori :))) Ama moge li da mi dadesh niakolko uroka po gotvene:)))?! ste si platia kakvoto triabva:))) takiva vkusotii predlagash,a az kato cheta kak se pravi tozi limonov pirog,losho mi stana:)))) ta se zavivat ne znam si kak ,ta ...:)))) triabva da go procheta oste niakolko pati za da go shvana i nai-veche za da si predstavia kak tochno triabva da stane:)))) no az ne se predavam lesno :))))Pogelai mi uspeh :)))

No niakoi drug ako ima oste idei,molia vi se ne se pritesniavaite da gi spodelite s men :))Za sagelenie imam oste samo dnes do sledobed vreme da si proveria postinga,i do nedelia triabva da izbera nai -podhodiastata rezepta(te vsichki sa strahotni:)),no s moite umenia, kakto veche niakolko pati iztaknah i v ponedelnik ili vtorinik ste pusna posting ,s tova dali sam iznenadala priatelkata si priatno:)))ili nepriatno :))))
Priaten weekend vi gelaia



Тема Re: Sladki(sh)!?speshno!:) 117!!!нови [re: famme]  
Автор famme (непознат )
Публикувано26.04.02 12:19



Broia na horata vidiali postinga,raste bukvalno s vsiaka minuta ,a horata dali mnenie sa samo 3Zasto taka be horaaa:(((Tolkova li ne me haresvate:))?!



Тема Re: Sladki(sh)!?speshno!:) [re: famme]  
Автор Molly ()
Публикувано26.04.02 13:37



ето ти и една съвсем бърза и лека торта - от бишкоти :))

продукти - 2-3 пакетчета бишкоти
компот - примерно от кайсии
яйчен крем (някъде тук бях написалал аз как го правя)

отделяш от компота плодовете - и ги оставяш малко да се изцедят от сока ...
бишкотите ги топиш в сока от компота - и ги подреждаш плътно една до друга върху поднос или тортена чиния
върху тях мажеш от крема, поставяш плодове от компота върху него - и така - колкото реда искаш или колкото бишкоти имаш - с 3 реда си става нормална тортичка ...

а отгоре пак намазваш с крем - и можеш да я украсиш както искаш - ако си разбиеш белтъци със захар примерно , или просто да я посипеш с разноцветни
захарни пръчици , или шоколадови такива , или пък със смляни ядки (орехи, бадеми) ... може и да поставиш примерно и вишни или череши от сладко - изобщо каквото ти дойде на ума :)

съвсем импровизирана е , но пък се прави много бързо и става приятна на вкус - на практика крема става за 15-20 мин най-много , останалото е времето за подреждане :)

след като я и украсиш - остави я обаче да постои в хладилника поне 2 часа преди да я сервираш - охладена е по-хубава

успех :))



Тема Re: Sladki(sh)!?speshno!:)нови [re: Molly]  
Автор famme (непознат )
Публикувано26.04.02 13:59



Mersi ,Molly

Vesel den i weekend!:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.