Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kozunaciнови  
Автор Biba ()
Публикувано28.03.02 20:08



Sdraweite,
nesnam dali weche ima takawa tema waw kluba, no as njamah wreme da tarsja....

Molja njakoi ako moje da mi napishe njakoja po- lesna i ispitana rezepta za kozunak

Blagodarja predwaritelno.



Тема Re: Kozunaciнови [re: Biba]  
АвторRosy (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 09:36



Otwori www.gbg.bg, forum - jadene i tam niakade po sredata na mnogogto stranici s recepti ima i takiwa za kozunaci. Ne sam prawila, no imam namerenie da gi probwam utre! Uspeh!



Тема Re: Kozunaciнови [re: Biba]  
Авторspidy (Нерегистриран)
Публикувано31.03.02 01:33



2 cashi mleco ,3 chashi saxar, 2 pak. maclo, 9 Jaiza , 5 pak. suxa maja,5 pounda brasho, vanilia, limonova cora, 1 chaena lag. Maxlebi. V cad cac debelo dano ce clagat mlekoto,masloto i zaxarta. Zatoplia ce. Majata c 1/4 voda i malko zaxar ce raztvaria. T-ra 110-115 F. Brashnoto ce claga v sad kadeto ce cmecva c jaltazite. Beltazite ce razbivat otdelno c mixera. Kogat majata e gotova vcichko tova ce zamecva. Octavia ce da vtaca, cled koeto ce razmecva po cadole. Pri poclednoto razmecvane ce clagat stafidi, koito predvaritelno ca nakicnati v likior i ovaliani v brashno. Otgore ce namazvat c jaize i ce clagat obeleni bademi. Peche ce 10-15 minuti na 350 gr. F. a cled tova na 300 gr. Rezeptata e izpitane, Vagno da ce clogi Maxlebi. Pridava mnogo dobar vkuc. Tova ce upotrebiava v Garzia.



Тема Re: Kozunaciнови [re: spidy]  
АвторAtlantis (Нерегистриран)
Публикувано31.03.02 05:47



Az nyamam opit v praveneto na kozunatzi, a mi se iska tazi godina da napravya. Haresa mi che tazi retzepta e izpitana, no imam vaprosi.
- Kakvo e Maxlebi?
- Ot tazi retzepta kolko kozunaka izlizat ako polzvam pravoagalna dalboka tava za keks?
- Sled parvonachalnoto pechene, kolko vreme se peche na po-slaba furna (300 F)?

Blagodarya ti!



Тема Re: Kozunaciнови [re: Atlantis]  
Авторspidy (Нерегистриран)
Публикувано31.03.02 20:05



Ot tazi rezepta izlizat okolo 5ozunaka. Mojete da namalite dosata na 1/20ilina 1/4 za malka forma za keik. Na 300 gr. ce pece dokato clojite edna klichka ili stik i po nego ne octane cleda ot testoto. Maxlebi e podpravka koiato Garzite i arabckite ctrani upotrebiavat. As cam opitvala mnogo rezepti, no tazi e edna ot nai-spoluchlivite. Good luck.



Тема Maxlebiнови [re: spidy]  
АвторAtlantis (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 01:29



Mnogo me zaintiguva s tazi podpravka i dnes sledobyad otidoh do edna knijarnitza da namerya informatziya za neya. Az jiveya v chujbina i mnogo obicham da razglejdam i da si kupuvam knigi za razlichnite kuhni. V edna kniga za Livanskata kuhnya namerih informatziya za Mahleb i predpolagam che e sashtoto. Pisheshe che se pravi ot kostilkite na cherni chereshi, striti na prah. Vkus na gorchiva cheresha li ima? Kade oshte se izpolzva?

Moje bi zvuchi tapo, no az si misleh che ima neshto obshto s nashiya desert malebi ili malibi (ne znaya koe e vyarnoto) i ima vkus na rozova voda.



Тема Re: Kozunaciнови [re: Biba]  
Авторpuredew (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 21:58



Тайната на хубавите козунаци се крие в многото, много месене.
Моята баба е правела страшно хубави козунаци - казвала е, че ги меси докато й се запени дупето. После ги е мятала в пещта ...а, после какво ядене е падало...Как ми се иска и аз да бях там, да бях ги опитвала...

Така, че другата тайна е да се пекат в по-голяма фурна или ако има в пещ.
Иначе като бухнат не могат добре да се изпекат.

И още като ги замесвате и при втасването трябва да стоят на топло, ма на наистина топло. Ние обикновено включваме или палим печки, заради тях. Случва се някой път на нас да ни е доста топло в стаята особено като ги месим... пот се лее.
Обаче не си спомням точните пропорции на продуктите.
Трябва да питам. Е, аз обикновено съм помагала. Все още съвсем сама не съм правила козунаци.
Но тази година мисля да опитам.



Тема Re: Maxlebi [re: Atlantis]  
Авторspidy (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 04:40



As cashto jivea v chujbina. Ne znaia ot kakvo ce pravi Maxlebi. no as go kupuvam v dva vida. Ednoto e MAHLAB WHOLE koeto e na malki zarna c naturalen zviat, koito smilam, ili MALAB Ground. Tova moga da vi kaja i vi jelaia Uspech.



Тема Re: Kozunaciнови [re: Biba]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 02:08



Ето и моята рецепта - изпитана и изпробвана:

В една дълбока по-голяма купа сипвате 1 пакетче суха мая (от френската), заливате с 0,5л топличка вода и оставяте за 5 мин. После добавяте към това 2 чаени чаши захар, 4-5 яйца, щипка сол, 2-3 с.л. олио и разбърквате, за да се поразтвори захарта. Постепенно добавяте брашното - пресято и топличко. Месите, докато спре да лепне по ръцете - мярка за брашното никога няма, когато се меси. Намазвате отгоре с мазнина, завивате и оставяте на топлодокато изпълни съда - около 1,5 - 2 часа. После започва "главното месене"! Разстилате тестото на дебела кора на масата и го намазвате обилно със свинска мас! Подчертавам - точно със свинска мас! Не с масло или маргарин. От Свинската мас козунаците стават по-пръхкави и са пресни по-дълго време. За тази доза тесто отива около 300г мас. Аз меся малко по-различно от общоприетото - навивам на стегнато руло листа - ама много стегнато! -после намазвам рулото с мас отгоре и пак го завивам... и така докато започне да става на "конци"! Точно тук е момента и за стафидите.
Разделяте на 4 топки. Пак оставяте да повтаса, но само колкото да се отпусне малко тестото след месенето.
Оформяте си каквито искате форми козунаци - аз най-обичам малките кръгли козуначета, преплетени като венец. Задължително намажете обилно формата с мас, за да не залепнат и да отиде труда ви на вятъра!
Колкото по-стегнато е тестото, като ги оформяте - толкова по-"прилични" ще са козунаците.
Не ги оставяйте да превтасат! Трябва да напълнят тавата на половина.
Намажете ги с жълтък отгоре и набодете бадемите преди да ги сложите във фурната.
Много е важно да печете при не повече от 180С. При по-висока температура ще се препекат отгоре, а вътре ще останат клисави.
Идее Великден! Време е за генерална репетиция!
Хайде на козунаците!




Тема забравих най-важнотонови [re: Maмa]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 02:12



задължително добавете 2-3 ванилии още преди брашното, както и настъргана лимонова кора или лимонова есенция.
А жълтия цвят се "докарва" не с много яйца, а с КУРКУМА! Продава се в едни мънички шишенца - това е жълт естествен арабски оцветител, който почти няма аромат - слагате на върха на ножа - много е силен!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.