Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Предястиянови  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано02.01.02 13:05



Много обичам вкусни и красиви предястия. Самата аз правя много хубави салати с майонеза и сметана, но бих искала да ви помоля да ми напишете рецепти - изпитани и по възможност лесни, за да мога да разнообразя менюто си за гости! Благодаря ви!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Предястия [re: Kлep]  
Авторjust me (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 15:05



Palneni pala4inki:
Pravish si predvaritelno pala4inki/dobre e v smestta da slojish malko te4na smetana-stava po vkusno/
Otdelno-zaparjvash kaima/ili malki par4enca meso/,luk,gabki.pribavqsh na sitno-maslinki i kiseli krastavi4ki.Napalvash pala4inkite,zavivash i otgore narasvash kashkaval...
Leko zapi4ash vav furnata i gotovo....
Probvai!



Тема Re: Предястиянови [re: just me]  
Автор oxxx бoли (търся лек)
Публикувано02.01.02 15:19



zavurjete palachinkite ot dvete strani s pera ot zelen luk ili lentichki praz.


спомнете си с радост за някого
променил ви от плач във усмихнати


Тема Re: Предястиянови [re: oxxx бoли]  
Автор ruskinche (:))
Публикувано05.01.02 00:27



Как ти се струват пълнени яйца? Най-лесно се правят така: сварените яйца се разрязват на половинки, от които много внимателно се изважда жълтъкът, намачква се с вилица, като му се прибавя малко майонеза, горчица, ситно настърган кашкавал (ама по-добре сирене от жълтите, "узрели" европейски сортове) и се пълнят половинките. Украсяват се с маслини, наситнен копър, какво ли не, и се поднасят върху листа на някоя марулка.
Неотдавна опитах да приготвя пълнени печурки, много вкусни станаха: крачетата на гъбките се махат, наситняват се и се запържват леко с лук, слагат се наситнени варени яйца, копър, магданоз, сол и черен пипер, пълнят се шапчиците, отгоре капка майонеза, настърган кашкавал или сирене - и се пекат на фурна до зачервяване. Малко кашкавал може да се сложи и в плънката.
Може да се приготвят и някои по-оригинални сандвичи. Напоследък ми е най-любимият този с пюре от авокадо: добре узрялото авокадо се обелва, маха му се костилката, смачква се с вилица, като му се добавят сокът на половин лимон, сол - повечко сол обичам за тази рецепта, копър, майонеза - да стане на пюре. Може да сложиш и яйца.
Да ти е сладко!

Би ли споделила с нас рецептите на най-оригиналните ти салатки?



Тема Re: Предястиянови [re: Kлep]  
Авторjust me (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 00:37



za palnenite iaca-ako slojish kam smestta i svaren beltak/ot 3-4 iaca/,kiseli krastavi4ki/na sitno/ i da ne zabravish 4eren piper-stava oshte po vkusno...



Тема Re: Предястиянови [re: Kлep]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано09.01.02 15:55



Благодаря ви! Пробвах ги! Вкусни са!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.