Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 05.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: микровълнова фурнанови [re: sheherezada]  
Авторvia (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 18:39



виж сега, микровълновата фурна е голямо удобство, дори и да не можеш да приготвяш в нея разни сложни неща. кафето става за една минута, а чаят - за две, бързо затопляш водата, когато готвиш, децата съвсем лесно и бързо си притоплят яденето. става и за сандвичи, пици и за много други неща.
у нас тя постоянно е в употреба. дори се чудя как сме карали толкова време без нея.



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: sheherezada]  
Авторjust me (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 19:05



Mikrovalnovata e naistina pove4e za pritoplqne i razmrazqvane-stava mnogo po-barzo,a vsi4ko ostanalo si go gotvi na pe4kata i nqma da sajalqvash....



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: just me]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 21:31



Моята микровълнова е без грил. Освен притоплляне и размразяване най-често прилагам следните рецепти : задушени картофки - в малък йенски съд - 3-4 картофа, обелени и нарязани на едро, посолявам, малко олио, водичка да ги покрие и варя 15 мин. на най-силна мощност. По същия начин приготвям задушен праз, тиквички, моркови и т.н. Вкусно е!



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: Sidiha_BiBi]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано29.12.01 15:57



здрасти скъпа, може да ти прозвучи малко грубичко, но говориш глупости.
в микровълнова фурна, която няма грил, могат да се правят всички ястия, не изискващи запичане. в комбинираните с грил печки, може да се прави всичко.
рецепти много, Интернет е пълен с такива сайтове, на пазара има и книжки. най-добре е да се удвоят основните положения на готвенето с микровълни, след това и сама можеш да преработваш обикновените рецепти за микровълнова фурна.
аз като си купих такава печка, направих един малък search в Мрежата, купих си една-две книжки и полека-лека се ограмотих. препоръчвам същото и на теб.
от мен като коледен подарък - съвет за задушени картофки в микровълнова (нарязани на еднакви парчета, малко олио и съвсем малко водица, в йенска тенджерка с капак), задушени зеленчуци (броколи, моркови, зеле, грах, и т.н. - по същата схема като картофите), печени картофи с кожата (цели, необелени, само набучкани на няколко места с вилица, за да не се спукат, стават като в жаравата), печени фъстъци (актуално за празниците, 1 кг става за 15-18 минути, намокрени с 1 чаена чаша солена вода и често разбърквани, всимки видове ядки по същия начин).



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: via]  
Авторjust me (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 22:38



Ama kakvo govorite?
Kafe na mikrovalnova?Shte me izvinite,no edin pat probvah i mi prili4a na boza...



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: just me]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано30.12.01 23:50



ох, ако знаеш колко хора пият кафе като боза и им се услажда... : )
ама карай да върви.
веднъж бях извънкъщи и там, където бях, нямаше друга печка, освен микровълнова.
имаше и котлон и метална кафеварка, от онези осмоъгълните... и някакъв тефлонов тиган... и май това беше металната посуда за котлон.
аз пък хич не мога да харесам кафето от метална кафеварка - мирише ми и има вкус все едно смуча някоя стара брава... затова опитах веднъж да си направя кафе в тигана, ама ми се стори съвсем идиотско... и докато се сдобия със свестен стъклен съд за кафе, порцеланова лъжичка и неметална цедка - топлех си вода за нескафе в чаша в микровълновата.
така че - това става : )
ама нескафе сегаааа... ; )



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: HeOHeЛ]  
АвторApple (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 11:04



:-))))) Ох, много ми хареса сравнението със старата брава, още си се смея...:-)))



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: viki]  
АвторApple (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 11:13



Най-тъпото на микровълновата е, че месото не се зачервява, когато го печеш, а има един такъв недосварен вид - просто не буди никакъв апетит. Микр. фурна става за задушаване и варене (например варен ориз в нея става супер и изобщо не залепва), както казаха другите по-горе - за задушени картофи и други зеленчуци също. Риба също става вкусна - естествено задушена. Ама я се опитайте да изпечете кюфтета например, както аз опитах веднъж - рядко гадна гледка! И въобще имам чувството, че месото става едно такова жилаво, като подметка. Така че съм се отказала да готвя в нея месо, само понякога ориз, зеленчуци, топя масло, когато ми трябва за нещо, варя мляко - ей такива неща. А, и си варя вода за чай, а кафето си го притоплям, като изстине. Ама май му се променя вкуса и това го правя в краен случай. Е, поне няма вкус като да смучеш стара брава...:-))) Ох, много ми е смешно това сравнение, Нелче, много е точно.



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: Sidiha_BiBi]  
АвторSysRq (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 14:49



YES!



Тема Re: микровълнова фурнанови [re: Apple]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано02.01.02 16:21



И аз си варя редовно млякото във микровълновата /иначе го изкипявам/
но за варен ориз - не съм се сетила!!!
как точно го прависх?
би ли споделила???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.