Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Любима манджа на един бивш премиернови  
Автор ()
Публикувано21.12.01 10:27



Ще ми се да сготвя пълнени чушки с боб за Бъдни вечер. Егати скъпотията, червените пиперки са по девет кинта, сушените. Питам сега как да ги направя?



Тема Re: Любима манджа на един бивш премиернови [re: yф]  
АвторKiara (Нерегистриран)
Публикувано21.12.01 10:31



Ima v Metro edni zamrazeni,iztarbusheni piperki,2,5 kilograma...Ama pusta skleroza,ne pomnia kolko struvat,4-5 leva li,po-malko li...Vseki sluchai sa mnogo,pravih minalata sedmica,stavat...
Ako li ne,niakoi poznat ot selo,ne moje da ne ti usluji.



Тема абе буби : )))))нови [re: yф]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано21.12.01 11:19



каква скъпотия бе : )))))))))))))))
ти, ако купиш цяло кило сухи чушки ще напълниш колкото за цяла казарма, ти знаеш ли колко много са едно кило сухи чушки??? една тежи около три грама : )))))

не е скъпо.
купи трийсетина чушки, че да има да изхабиш десетина и пак да останат двайсетина и действай.
първо се киснат във вода, с малко сол, нали знаеш?



после вариш боб, само боб + вода, докато се свари.
можеш да турнеш и един моркофт, нарязан на парченца, ако искаш, де.
после загряваш 1 чашка олио, запържваш дребно накълцан лук вътре и слагаш повечко червен пипер и веднагически махаш от котлона, че да не ти се запали пипера, гадно става и горчи.
после заливаш изцедения боб с това нещо, добавяш стрит джоджен, чубрица и малко пиперец и сол на вкус и разбъркваш.
после пълниш чушките и ги редиш в тенджера, върху едно кисело зелево листо. после отгоре поливаш още малко олио и сипваш водичка, малко.
отгоре слагаш второ листо и затискаш с една чиния.
после капака и вариш на тих огън.
не е трудно, хич.
: )

Редактирано от HeOHeЛ на 21.12.01 11:25.



Тема Re: абе буби : )))))нови [re: HeOHeЛ]  
Авториkoнoмичния roтвaч (Нерегистриран)
Публикувано21.12.01 12:07



Само няколко чушки нарязани на едро, без да ги пълниш. Ароматът е там.
После както ти казва Неонилито Ще си оближите пръстите, без много разноски.



Тема за сухите чушки...нови [re: иkoнoмичния roтвaч]  
Автор ДжoДo (все същата)
Публикувано21.12.01 21:27



... абе да ама... замразените чушки са си много по-вкусни и със запазен аромат от сухите...
Ако питаш мен - купи си замразени!
Пък какво ли ти пречи през лятото да си "скриеш" във фризера 30-тина "парчета" леко попарени (за да не заемат много място)... точно за такива случаи!
;-)))))))

их начииии.......


Тема Re: за сухите чушки...не за мокритенови [re: ДжoДo]  
АвторRodion the Chef (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 00:45



Не съм съгласен, моля да ме простите, но сухите чушки са си сухи! Имат си специфичния аромат. Иначе във фрзера за пълнени с ориз и ние си заредихме търбушени тлъсти пиперки и стават, но тук работата е друга...или поне така си мисля. И усещам с вкусовите си органи.




Тема категорично... [re: Rodion the Chef]  
Автор ДжoДo (все същата)
Публикувано22.12.01 09:02



... се отказвам да споря с един Chef.....
въпреки всичко -
Всеки има право на собствено мнение.... и на собствен вкус!
... аз пък не съм привърженичка на сухите чушки......


их начииии.......


Тема Re: некатегорично...нови [re: ДжoДo]  
АвторRodion the Chef (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 21:14



На вкус как на цвет товарищей нет - казват руснаците. Верно стават гафове със сухите чушки. напр. - купихме от пазаря една връв такива, бабата с криви нокти и сбръчкано лице като печена ябълка десет пъти се закле, че са сладки, в къщи с жена ми какво ги киснахме, какво ги опитвахме, че като излязоха люти ония ми ти чушки, люти като циганска целувка или като тройно препечена ракия, или като хрян 3 пръста дебел...Ужас! За яденето, иди дойди, ами после на митницата какво става...Затова предпазливите хора си ползват несухи чушки. И все пак в хубавите сухи чушки има нещо сладко - като вкус, нещо по-особено, абе начиии...



Тема много въпросително въпросителнонови [re: Rodion the Chef]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано22.12.01 23:50



колко време да ги варя тия сухи чушки пълнени с боб?

усмихни се! утре може да е по-зле!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.