Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Гювечета!  
Автор Aлбa (да се запознаем)
Публикувано26.05.01 15:43



Хайде да обменим мнение за гювечетата. Какво им слагате? А в микровълновата как ги приготвяте?

По-добре такаотколкото така


Тема Re: Гювечета!нови [re: Aлбa]  
Автор colibri (фтиче)
Публикувано26.05.01 17:26



аз им слагам салам, сирене, яйце, гъбен сос на Дерони и прясно мляко - получава се чудесно сосче!



Тема Re: Сирене по шопски ;))нови [re: Aлбa]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано26.05.01 20:41



Сирене - много ;))
домат, може и консерва
половин глава лук
лютива чушка ( предупреждавам - цяла)
малко чили
бучка краве масло
и никаква микровълнова .. само на добре загрята фурна
приятно папкане ;))

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: Сирене по шопски ;))нови [re: topgun]  
Автор HeOHeЛ ()
Публикувано27.05.01 21:27



и аз така правя.
обаче
потапям сиренето на филии, дебели по 1см., за десетина минути в топла вода предварително и лука първо го пека цял заедно с люспите във фурната, ако е стар. всъщност - винаги имам 5-6 глави печен лук под ръка - много е вкусен и много полезен.
когато го слагам в гювечето го нарязвам едричко, поставям го най-долу, поръсвам го с чубрица, после сиренето, в него забождам лютата чушка, отгоре - доматите, правя кладенче и пльоквам яйцето.
по-вкусно е като е просто и няма много смесени неща.
и си прав, че в микровълновата става гумено такова
когато пък искам да е пооо-така отделям белтъците, разбивам ги на сняг, слагам по една купчинка сняг в добре намазаното с масло гювече и... после както вече казах и отгоре - целия жълтък.
става такова едно фино и красиво, а пък изобщо не е трудно да се направи : )



Тема Re: Гювечета!нови [re: Aлбa]  
Автор bwolf (непознат )
Публикувано28.05.01 00:45



Привет!

Гювечета според мен стават с всичко. Може с колбаси, пиле, месо; сирене, кашкавал, домати, чушки, гъби, яйца, дом.сос, лук, сметана и т.н., но не в микровълнова. Пробвайте и няма да сбъркате!



Тема нещо като суфле в гювеченови [re: Aлбa]  
Автор HeOHeЛ ()
Публикувано28.05.01 01:04



трябват 2:1 краве сирене и кашкавал "витоша" и по 1 яйце за гювече, както и по лъжица кисело мляко и лъжичка (кафена) брашно.
намачкваме сиренето и го смесваме с настъргания кашкавал, яйцата и брашното. добавяме млякото и разбъркваме. можем да добавим сода за хляб на върха на ножа, ако правим 3 гювечета, но не е задължително. можем и да разделим белтъците и жълтъците, да разбием белтъците на сняг и да ги добавим внимателно най-накрая в общата смес. тогава сода изобщо не трябва.
намазваме дебело вътрешността на гювечетата с масло, разпределяме сместа и печем около 20 минути в среднозагрята фурна.
става пухкаво, сочно и много вкусно.
дъщеря ми като малко момиченце не обичаше никак сирене, а трябваше да поема калций и белтъчини.
тези гювечета харесваше много : )



Тема Re: Гювечета!нови [re: Aлбa]  
АвторToчицa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 18:04



Гювечетата според мен са нещо много хубаву и за внезапни гости, и за бърза вечеря. Аз също мисля, че могат да се приготвят от всичко което има в хладилника. Понякога за разкош правя и кюфтета в гювече, особено ако случайно са останали предварително изпържени и вече студени кюфтета.

Приготвям кюфтета по стандартния начин. Ако нямам готови, дори не ги пържа. Слагам в гювечето малко домати, може и консерва, малко нарязани чушки, слагам 1-2 кюфтенца /ако са сурови неги овалвам в брашно/ и отгоре отново ти покривам с домат и чушка. Като се изпекат ги поръдвам с настърган кашкавал, или ги покривам с картофено пюре и тогава с кашкавал.



Тема Re: Гювечета!нови [re: Toчицa]  
Автор bwolf (непознат )
Публикувано29.05.01 01:28



Привет!
Рецептата звучи ъмммммммм, много вкусно!



Тема Re: Гювечета!нови [re: bwolf]  
АвторToчицa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 16:50



Пробвай и тогава ще говорим. От опит знам, че всякаква мръвка се приема добре. Поне в къщи е така.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.