Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шия от туршиянови  
АвторRodion the Chef (Нерегистриран)
Публикувано17.05.01 22:47



Ше подивея! Затлъстявам от зелени салати - не че толкова ми пука, но защода е така?
Питам като доктор специалистите от клуба - намира ли се в Bg или в близкото зарубежие някакво по-нискокалорично масло? Явно че в зелената салата се тлъстее от олиото.
И - айде да пуснем един въпрос още - някой номер по самата салата? Много са вариантите - късана, наситно, наеддро рязана, с най-рлазлични зелентии..кажете белким нещо ново излезе.


Абе аз да не дебелея от ракиите, като сто грама са 400 к-калории..олелеееее



Тема Re: Шия от туршиянови [re: Rodion the Chef]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 09:57



абе я не се кахъри! хрупай салати и мушвай по някоя и друга ракийка! в тоя клуб е забранено да се посочват недостатъците от доброто хранене, нали така?!
пък в зелената салата, ако освен зехтинче слагаш и оцетче - считай че калориите от първото се неутрализират от второто!



Тема Re: Шия от туршиянови [re: Rodion the Chef]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 11:24



Родионе, от олиото в салатата не може да наддадеш на килограми :)))
По доста причини - първо, олиото е по-нискокалорично от маслото, за което питаш; второ, то се слага малце; трето, можеш да го заместиш със салатна заливка, съставена от нискокалорични продукти; четвърто, в листните зеленчуци почти няма калории, а засищат здраво.
По-скоро ще да е от ракийките към тях, или от другите дребни нещица, за които дори не си спомняш как си мушнал :)))
малко идеи за добавки към зелена салата
- пресен джоджен, нарязан много ситно - просто перфектен вкус и съчетание!
- заливка от кисело мляко, малко горчица и малко майонеза
- малко риба тон - тогава салатата си става директно основно ястие - вкусно и запълващо
- варено яйце, нарязано на ситно - ефект като горното

и по-малко алкохол - той е калорична бомба.



Тема Re: Шия от туршия [re: Rodion the Chef]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано18.05.01 12:06



Сега като прочетох се сетих за една стара (и почти отхвърлена от мен) преди години теория на Линда Гудман (книгата е "Звездни знаци", ако някой се интересува за по-подробна информация) по въпроса от кое се дебелее и от кое се слабее.
Значи тя предлагаше диета за напълняване и диета за отслабване, въз основа на принципа, че при първата се ядяха неща само от спектъра от бяло до червено - яйца, картофи, мляко, масло - маслото на ултравиолетова светлина си било пак жълто, жълти и червени плодове и изобщо всичко което се сети човек с тези цветове и то в количества, каквито си пожелае.
Диетата за напълняване беше същата, само че се яде всичко от синьо до зелено - зелени зеленчуци (салата, както спомена), маргарин - на ултравиолетова светлина бил зеленикав.
Тоест цялата работа ми звучеше много невероятно защото именно дебелаците трябваше да се тъпчат с масло, картофи и сметана, а слабите да дъвчат марули и всякакви нискокалорични храни.
Освен яденето трябвало да се носят и дрехи в съответния цвят, очила в съответния цвят - жълти, оранжеви, червени или сини и зелени и да се облъчва слънчевият сплит и ходилата по 30 минути дневно с оранжева или синя лампа.
Та теорията беше такава, че дисбаланса в обработването и възприемането на храните се дължало на цветова дисхармония в аурата на тялото или нещо такова. Тоест ако ти липсват цветове от бяло до червено - започваш да напълняваш, а ако ти липсват цветове от синьо до зелено - да слабееш.
Набавяйки си ги, след това теглото не се възвръща, както при другите диети за отслабване и напълняване.
Много невероятна работа, при все че уважавам Линда Гудман и я приемам за най-способният астролог, който съм срещала в книга.
Тя освен с астрология се е занимавала и с други неща, като тази работа с цветовете е едно от тях.
В интерес на истината изпробвах диетата за отслабване (бях доста пухкава) и наистина отслабнах. До ден днешен се чудя как стана тая работа, ама нейсе.
Все пак ми звучи някак невероятно де. Знам ли...
Поотплеснах се, ама темата си е на мястото все пак :))))
Нали трябва да се погрижим и за теглото си, след като сме се нахвърляли на вкусните манджи :))))
Ако някой го интересува тая работа с цветовете, мога да проверя и да ви кажа по-подробно. Имаше си списък с неща които могат да се ядат и си бяха доста и подходящи за комбиниране.
Ама все още ми звучи...невероятно де.



Тема Re: Шия от туршиянови [re: medusa]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 13:05



е хем го препоръчваш, хем не го вярваш. хем си го пробвала и е дало резултат, хем се съмняваш в ефекта му.
ама и нас ни шашваш де!



Тема Re: Шия от туршиянови [re: Heдoвoлнa]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано18.05.01 14:41



Хехе
ми не звучи ли шантаво?
Знам ли и аз...



Тема Re: Шия от туршиянови [re: medusa]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 17:49



ми звучи я! не само шантаво, но и като пълна глупост звучи, ше ме прощаваш...
(имам предвид теорията на линда гудман за храненето)



Тема Тя наШТа медузанови [re: burkanche]  
АвторKarinka (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 17:54



всички ни шашва ма пък ние заради това си я обичаме



Тема Re: Шия от туршиянови [re: Rodion the Chef]  
Автортoчицa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 19:20



Мога да го повярвам. Преди години правихме едно изследване за напълняването и колкото и да е интересно се оказа, че човек може да напълнее даже и от водата. Зависи от организма на човека. Всеки пълнее от нещо. Важното е да установи от какво. За това има стара американска рецепта: Преди всяко ядене се премерваш на кантара. Ядеш само едно нещо, без да го мешаш. След хранене 5-10 мин. отново се мериш. Оказва се, че има ястия от които наддаваш по 500 - 700 г. Ако искаш да намалиш килограмите - просто ги избягваш. Опитай салата без олио само със сол и лимонов сок. Не е лошо, но може и да е от полза за килиграмите.



Тема Re: Шия от туршия и ракиянови [re: тoчицa]  
АвторRodion the Chef (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 22:39



Салата без олио или с малко олио ми звучи като цигулка без струни или като жена без..бюст, айде така да го кажем.
Обичам стройните спортни хора, но пък да се кача на кантаря...не...
Абе ще кажете - хем те боли хем сърби. Така е.
Но олиото в салатата си мие много драго. Аз имах предвид точно някакъв "дресинг" ако знаете да се предлага нискокалоричен.

Обичам ви. Р




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.