Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Кой знае рецепти за 30 минутинови  
Автор Palechka (върлина)
Публикувано09.05.01 01:13



Мното ми мъчи това,че като се прибера от работа имам много малко време за всичко в къщи, вкл. за готвене.
Предлагам ви да направим "Готварска книга на зетата жена" с рецепти,дето стават за 30-40 мин. с максимален ефект и минимално губене на време!
Давайте идеи!!!

Аре със здраве!!!



Тема Re: Кой знае рецепти за 30 минутинови [re: Palechka]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 09:29



za okolo 30-40 min. se gotvi lesta-goresta



Тема Re: Кой знае рецепти за 30 минутинови [re: Palechka]  
АвторCлaвeйчe (Нерегистриран)
Публикувано11.05.01 14:41



Аз се сещам за такива, но лошото при тези рецепти е, че сготвеното свършва още същата вечер.
Например нещо с ориз - да речем торбичка замразени зеленчуци и чаша ориз.
В добавка кремвирши, които съм цепнала по средата и съм сложила в джобчето кашкавал, а после в грилчето съм запекла.
Друго какво - често правя омлети като използвам наличното неголямо количесткво колбас.
А за тези, които обичат бирата и не се боят от повечко хляб - топли сандвичи с кашкавалче, салам, маслини, лук и т.н. според фантазията)))
Гладни няма да останем, но и ядене не остава))))



Тема да си спомним за .....нови [re: Cлaвeйчe]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано11.05.01 19:46



..... добрия стар миш-маш :-)
става за по-малко от една идея време

пролетта доди! сега чакаме лятото


Тема Re: да си спомним за .....нови [re: Karinka]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано11.05.01 21:32



Гювечета в микровълнова с каквото има в хладилника :))))
Друго, което правя понякога, е да замразявам готови манджи във фризера - най-често го правя като съм сготвила повече и ни е писнало. Само картофите не стават, иначе всичко останало става ОК.
Често си купуваме и кюфтета или кебапчета, които трябва само да се изпекат.
През уикенда правя голямо количество салати (картофи с майонеза, Снежанка ... ) и комбинираме.

Поздрави!


Тема еми . . . [re: Palechka]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано11.05.01 23:56



Аз правя много хубави варени яйца . . . С една салата за вечеря нищо повече не ти трябва.



Тема Абе за готвене говорим...нови [re: Kontra]  
АвторPalechka (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 00:47



не за варени яйца! Вие тука съвсем несериозно се отнасяте!!!
Ето защо почвам със следната рецепта:

1 пакет замразено тесто
няколко моркова,нарязани на кубчета
пакет замразен карфиол
3 яйца
1с.л.брашно
1 ч.ч прясно мляко
1 с.л. сметана или гъсто кисело мляко
100 гр .нарязана на кубчета шунка ,кренвирш или салам
черен пипер,сол
зелени подправки,кашкавал за настъргване

Половината тесто се размразява,
карфиолът и морковите се сваряват на пара
смесват се с шунката и зелените неща
разбиват се яйцата с лъжицата брашно и млякото.

В огнеупорна форма,дълбока поне 4 см се разстила тестото ,така че да има и по стените.Вътре се изсипва карфиолената смес и се залива с яйчения бъркоч.
Отгоре се настъргва кашкавал и се пече 40 - 50 мин.
Страшно вкусно нещо!

Хайде вие сте сега!



Тема пу мой ред е пакнови [re: Palechka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано12.05.01 22:56



значи:
1. Взимате картофи
2. тенджера под налягане, щото ги вари по-бързо
3. слагате ИЗМИТИТЕ и НЕОБЕЛЕНИ картофи в тенджерата под налягане
4. сварявате картофите
5. вадите ги, ама след като са сварени и ги заливате със студена вода, за да можете по-бързо да ги обелите
6. взимате една голяма йенска тенджера и редите един ред едро нарязани картофи, един ред сирене и подправки - сух или пресен чесън, копър, сол, черен пипер, чубрица...........
7. поливате с малко олио
8. слагате капака на йената
9. мушкате в добре загрята фурна за около 10-15 минути
10. ядете с удоволствие, бира и салата
да ви е сладко
последно: картофите се сваряват и обелват за около 20 мин, седят във фурната още толкова - бърза е рецептата.

пролетта доди! сега чакаме лятото


Тема Re: пу мой ред е пакнови [re: Karinka]  
Автор SAMOTNlQT_VOlN (roker)
Публикувано18.05.01 20:40



Nqma da moga da vi kaja recepti 6tot nqmam fizi4eskata vuzmojnost.(Ot zali vlizam,a neta skup.)No ako potursite,predi vreme imashe edna knijka "Gotvarska kniga za muje!"Rezeptite vutre sa mnogo burzi,vkusni i lesno se prigotvqt.Prednazna4eni sa pona4alo za hora koito imat mnogo malko svobodno vreme!Derzaite.:}}}

I sam voin e voin!


Тема Re: Кой знае рецепти за 30 минутинови [re: Palechka]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 10:35



Ами вижте... аз готвя много бурзо вечер... и все хубави неща... незнам на вас дали ще ви харесат или ще ви се сторят скъпички, но това е положението!!!

значи, единият вариант е:
размразявам в микровълновата пилешките пържоли от бутче, и през това време влкючвам скарата и фритюрника да загряват.... след което изваждам зеленцхуците за салатата и ги измивам! пържолите са размразени и ги напоявам със соев сос и ги слагам на скарата.... Изваждам от фризера и предварително закупените полуфабрикати /картофени крокети и панирани лучени кръгчета/ и ги пускам във фритюрника след като пържолките са почти готови на скарата. междувременно докато се пекат пържолите сум нарязала и салатата /домати и краставици/ така чеееее за 20 мин... съм готова с цялата вечеря.... опитайте и вие... на масата винаги има ракийка за саладката и после по биричка с пържолките.....
имам и бурзи варианти като много бърза пица.. или гювечета.... също стават за 20-30 мин....





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.